Výběr zrcadlovky

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #11651
      Pavel
      Host

      Zdravím Vás, fotografové. Chtěl bych vás tímto příspěvkem na zdejším fóru poprosit o radu – vlastním Nikon D3100 a fotím sporty. Doposud jsem si vypůjčoval teleobjektiv 70-300, nicméně i s tímto objektivem můj fotoaparát zaostával při ostření a také ho už mám nějakou dobu a rozhodl jsem se pro koupi nového stroje i s teleobjektivem, jehož výběr bych nicméně rád nechal až na později. Teď tedy k výběru těla – větší rozměry mi vůbec nevadí, ba naopak, maličký D3100 je lehký tak, až je to protivné. Držel jsem v ruce např. D300 a přijde mi ideální svými rozměry. Orientačně bych se rád vešel i se zmíněným telebojektivem, který vidím cca okolo 5 tisíc, do 20000Kč. Na značně nezáleží – přizpůsobit se novému rozhodně není problém, ačkoliv bych rád zůstal u renomovaných značek – Nikonu a Canonu.

    • #11660
      Jan Rybář
      Správce

      Pavle, zdravím – to je, že trochu zapeklitá otázka, pokud se chcete výrazně posunout dál a zároveň zůstat pod 20 000 Kč, kompromisy by musely být poměrně zásadní… Prostě to moc nevychází…
      Opravdu dramatický pokrok vůči D3100 při současné touze fotit sport by znamenaly novější Canony nebo Nikony o stupeň výš, tedy Nikon D5550/D5600 nebo Canon 77D, Canon 760D, ale to vše jsou už kombinace kolem 25 000 – 30 000 kč… Tedy možná spíš zvažte, zda by nestálo za to našetřit trochu víc…
      Viz též moje tabulka nejlepší foťáků https://www.fotoguru.cz/nejlepsi-fotoaparaty/
      JR

    • #12353
      Lucie
      Host

      Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je tenhle set dobrý pro začátečníka jde mi o objektivy ? Popřípadně jaký set by byl lepší ? https://www.megapixel.cz/canon-eos-200d-18-55-mm-is-stm-50-mm-f-1-8-stm-cerny Děkuji za odpověď

    • #12357
      Mýla
      Host

      Ano, je to skvělý set za dobrou cenu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Výběr zrcadlovky’ nepřijímá nové odpovědi.