Výběr zrcadlovky + objektivu na produktfoto

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Výběr zrcadlovky + objektivu na produktfoto

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 3 roky, 6 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6437

  Marek

  Dobrý den,

  prosím o radu jakou zvolit zrcadlovku a objektiv na produktovou fotografii ? Dnes fotím Olympusem XZ 10 a rád bych se dostal dál . . .
  Cenová hladina do 30 tis. Kč.

  Předem děkuji

  Marek

 • #6438

  Olda S.
  Účastník

  Bohužel, Váš cenový limit asi bude nedostatečný. Když pominu fotoaparát (ideální by byla plnoformátová zrcadlovka, na značce nezáleží), tak potřebujete makro objektiv o ohniskové vzdálenosti alespoň 150 mm (180 nebo 200 mm bude rozhodně lepší), nejlevnější takový objektiv koupíte za těch Vašich 30 000. Kompromisní řešení by byla APS-C zrcadlovka typu Nikon D5500 nebo Canon 760D a k tomu makro objektiv okolo 90-105 mm. Ale i zde vysoko Váš rozpočet překročíte. Ušetřit by se trochu dalo na foťáku (klidně i Nikon D3300), ale investici do objektivu se nevyhnete.

 • #6451

  MzM

  Pokud jste limitován penězi, zkuste vybavení z druhé ruky.
  Třeba s kombinací Nikon D700 + Nikkor MF 80-200 f/4 (opticky povedený) se do 30000 Kč vlezete a na produkt autofocus ani optickou stabilizaci nepotřebujete… Není to nic nového, ale taky nic špatného. Podobné sestavy předpokládám půjdou sehnat i v jiných značkách, nic méně Nikon má výhodu použitelnosti starších objektivů.

  Minimálně se to na podobné sestavě můžete vyzkoušet. Pokud to nebude to pravé, za podobné peníze prodáte a případně už budete vědět co. Akorát to zabere čas.

  Ještě budete potřebovat nějaká světla/blesky, stínítka, rozptylky, deštníky, a pod., ale i tak bych se např se 2-3 blesky (YN 560) do 30000 předpokládám vešel. Spousta vybavení se dá vyrobit “amatérsky”.

Téma ‚Výběr zrcadlovky + objektivu na produktfoto’ nepřijímá nové odpovědi.