Výběr zrcadlovky + objektivu na produktfoto

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Výběr zrcadlovky + objektivu na produktfoto

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6437
   Marek
   Host

   Dobrý den,

   prosím o radu jakou zvolit zrcadlovku a objektiv na produktovou fotografii ? Dnes fotím Olympusem XZ 10 a rád bych se dostal dál . . .
   Cenová hladina do 30 tis. Kč.

   Předem děkuji

   Marek

  • #6438
   Olda S.
   Účastník

   Bohužel, Váš cenový limit asi bude nedostatečný. Když pominu fotoaparát (ideální by byla plnoformátová zrcadlovka, na značce nezáleží), tak potřebujete makro objektiv o ohniskové vzdálenosti alespoň 150 mm (180 nebo 200 mm bude rozhodně lepší), nejlevnější takový objektiv koupíte za těch Vašich 30 000. Kompromisní řešení by byla APS-C zrcadlovka typu Nikon D5500 nebo Canon 760D a k tomu makro objektiv okolo 90-105 mm. Ale i zde vysoko Váš rozpočet překročíte. Ušetřit by se trochu dalo na foťáku (klidně i Nikon D3300), ale investici do objektivu se nevyhnete.

  • #6451
   MzM
   Host

   Pokud jste limitován penězi, zkuste vybavení z druhé ruky.
   Třeba s kombinací Nikon D700 + Nikkor MF 80-200 f/4 (opticky povedený) se do 30000 Kč vlezete a na produkt autofocus ani optickou stabilizaci nepotřebujete… Není to nic nového, ale taky nic špatného. Podobné sestavy předpokládám půjdou sehnat i v jiných značkách, nic méně Nikon má výhodu použitelnosti starších objektivů.

   Minimálně se to na podobné sestavě můžete vyzkoušet. Pokud to nebude to pravé, za podobné peníze prodáte a případně už budete vědět co. Akorát to zabere čas.

   Ještě budete potřebovat nějaká světla/blesky, stínítka, rozptylky, deštníky, a pod., ale i tak bych se např se 2-3 blesky (YN 560) do 30000 předpokládám vešel. Spousta vybavení se dá vyrobit „amatérsky“.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Výběr zrcadlovky + objektivu na produktfoto’ nepřijímá nové odpovědi.