Výměna CCD snímače Olympus E-1

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Výměna CCD snímače Olympus E-1

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jaroslav Hajda a poslední změna proběhla před 5 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #18176
      Jaroslav Hajda
      Host

      Dobrý den. Vlastním již letitý fotoaparát Olympus E-1. Bohužel došlo k závadě na snímači (pravděpodobně), snímač občas nesnímá červenou složku světla (nebo nepravidelně od 1/3 nebo 1/2 snímku). Po zaslání dotazu a zkuš. fotek na servisní středisko Olympus mi bylo odpovězeno, že jde už o typ, na který nemají náhr. díly (což mě docela zklamalo, když značkový servis takhle řeší problém u ne zrovna levného přístroje).
      Má někdo zkušenost s výměnou (ev. upgrade) CCD snímače u Olympusu nebo může poradit servis, kde to zvládnou?
      Děkuji Jarda H.

    • #18197
      MzM
      Host

      No, 3500 Kč za funkční kus i s gripem (https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=459053) mi nepřijde úplně drahý kus. Navíc je to 15let „stará“ záležitost, srovnatelná tak s (pro mě známým) D100 po kterém dneska nikdo ani neštěkne.
      Vzhledem k tomu, že shánět náhradní díly a vyměnit v servisu určitě nebude za 1500 Kč, tak bych zkusil koupit celé tělo (třeba to z odkazu) nebo, jestli máte hodně prima příslušenství, bych uvažoval o nějakém upgradu, třeba tělo E-5? Pokud toho příslušenství moc není, tak bych se poohlédl po něčem novějším. Třeba SONY dneska nabízí naprosto úžasné kousky.

    • #18210
      Jaroslav Hajda
      Host

      Děkuji za tip. Už jsem kontaktoval prodejce. Je pravda, že dnešní foťáky jsou poměrně daleko, přesto na kvalitu fotek z E-1 si nemohu stěžovat. A pokud bych řešil něco nového tak už full frame, ale to je o jiných penězích (jak tělo tak dlouhé objektivy na wildlife)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Výměna CCD snímače Olympus E-1’ nepřijímá nové odpovědi.