Webináře a výuková videa

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Webináře a výuková videa

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Rybář a poslední změna proběhla před 3 roky, 5 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6671

  Ivo

  Ahojte, prosím zkušenější kolegy o radu.
  Potřeboval by jsem začít natáčet webináře, rozhovory, prodejní videa. Na internetu jsem nastudoval, že je pro tyto účely použít zrcadlovku než kameru. Ale možná doporučíte něco jiného. Set tedy používat pro běžnou rodinnou fotografii (dosud jen kompaktem) a zejména k těmto pracovním videiím. Videa budou následně sdílena na sociálních sítích. Určitě potřebuji mít možnost připojit externí mikrofon.
  Vstupuji do toho s omezeným rozpočtem, víc než 16.000 za tělo + základní objektiv by to být nemělo.
  S dalšími náklady, jako externí mikrofon, stativy, světla počítám.
  Díky moc za radu.

 • #6674

  Jan Rybář
  Správce

  Dobrý den, rád bych poradil, ale já videa na foťácích nepoužívám, tedy je moc nezkouším a neumím je hodnotit, obecně to je docela široká a nesnadná oblast, v níž je snadné se ztratit (včetně různých debat o vhodné rozlišení atp…)… Na jednu stranu se dá říct, že doslova cokoliv dnes natočí video, které bude technicky velmi dobré, na stranu druhou bych spíše zvážil dát do toho trochu více a, když už, koupit něco pořádnějšího (typu Canon 760D, 750D, případně snad i ještě 700D, u Nikonu D5500). Jinak za tuto cenu jeste možnos koupit obecně velmi dobré Canon 100D nebo Nikon D3300, ale to jsou spíš velmi dobré rodinné foťáky, na profesionální užití už mi to přijde ne zcela rozumné…

Téma ‚Webináře a výuková videa’ nepřijímá nové odpovědi.