Zoner Photo Studio 18 PRO BOX

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Zoner Photo Studio 18 PRO BOX

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Pacik a poslední změna proběhla před 2 roky, 8 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #7743

  Mýla

  Má smysl koupit Zoner Photo Studio 18 PRO BOX? Nebo bude 18ka již za pár let výrazně zastaralá? Jedná se asi o poslední box verzi, ta nejnovější má poplatky.

  Děkuji za odpověď

 • #7744

  Jan Rybář
  Správce

  Dobrý den, to úplně neumím posoudit, Zoner nepouživám (nefunguje na Macu), skoro bych řekl, že rok dva by stačil měl. I pak určitě bude fungovat, ale zkušenost učí, že u podobných softwarů dříve či později výměně neutečete, něco bude nekompatabilní, nepůjdou otevírat některé soubory atp… Tedy na více let to asi nebude… JR

 • #7745

  MzM

  Jen poznámka. Té budoucí “nekompatibility” zoner 18 bych se nebál. RAWy Zoner převádí pomocí produktu třetí strany (DCRaw – používá ho i LightRoom), který se dá stáhnout zvlášť. Nový DCRaw bude umět všechno nové… Takže pokud bude vyhovovat zbytek, může Zoner sloužit dlouho.

 • #7746

  Jan Rybář
  Správce

  Aha, díky za doplnění! To je důležitá nuance…Mě tohle dosti štve u Photoshopu, kde starší krabicové verze občas mohou mít problémy držet krok s dobou… JR

 • #7795

  Mýla

  Tak jsem ho koupil 🙂

 • #7815

  MzM

  Upřesnění k tomu DCRaw. Prezentoval jsem teoretické znalosti a chtěl jsem si to vyzkoušet prakticky. Jde to, ale je to malinko jinak.
  Ve zkratce:
  Zkusil jsem otevřít NEF z D500 pomocí Zoner 15. Původní instalace ZPS 15 D500 NEF neumí, modul RAW s mi přes DCRaw nastavit nepodařilo, ale přes (volně dostupný) Adobe DNG converter ano.

  Podrobněji:
  Std instalace Zoneru 15 (ZPS) Nikoní NEF z D500 neumí. (jsem z Nikoního světa, tak jsem zkoušel na NEFu z D500, zapřísáhlými odpůrcům Nikonu se omlouvám – nechť si slovo nikon/NEF nahradí svým oblíbeným…) A přesto, že je DCRaw obsažen v instalaci ZPS, nepodařilo se mi Zoner nakonfigurovat tak, aby jej použil ke čtení NEF, přesto, že přes příkazovou řádku se mi D500 NEF podařilo pomocí DCRaw dostat do jiného formátu – tedy ten DCRaw zmíněný NEF formát umí. ZPS nejspíš nějak DCRaw používat umí, ale nepřišel jsem na to jak (zkusím se zeptat přímo v Zoneru), ale druhá možnost, kovertovat RAW přes Adobe DNG converter se mi podařil. Adobe DNG converter je taky volně ke stažení, a podporuje “všechno”. Nastavení je jednoduché a pospané v dokumentaci k ZPS.
  Nejspíš jsem žil trochu v bludu, Lr DCRaw nejspíš nepoužívá.
  Předpokládám, že u Photoshopu bude aktualizace DNG converteru podobná.

 • #7897

  MzM

  … a ze Zoneru mi odpověděli, že Adobe DNG coneverter zůstává jako jediná alternativa k internímu RAW převodníku i pro novější verze. Takže tudy.

 • #8813

  Mýla

  Zoner skoro všechny RAWy ze starších fotoaparátů rozkódovat umí. Pokud je fotoaparát nový, je možné si stáhnout DNG konvertor a propojit jej se Zonerem, adobe DNG konvertor prý “rozkóduje ten raw trochu věrněji” avšak práce s ním je trochu pomalejší…. dále má výhodu automatických korekcí chyb objektivů apod.

 • #9215

  Pacik

  Zoner je DOBRÁ volba,používám 16,je nejen na úpravu fotek,dají se tam dělat i jednoduché fotomontáže…..

Téma ‚Zoner Photo Studio 18 PRO BOX’ nepřijímá nové odpovědi.