Zoner Photo Studio 18 PRO BOX

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Zoner Photo Studio 18 PRO BOX

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pacik a poslední změna proběhla před 7 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #7743
   Mýla
   Host

   Má smysl koupit Zoner Photo Studio 18 PRO BOX? Nebo bude 18ka již za pár let výrazně zastaralá? Jedná se asi o poslední box verzi, ta nejnovější má poplatky.

   Děkuji za odpověď

  • #7744
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, to úplně neumím posoudit, Zoner nepouživám (nefunguje na Macu), skoro bych řekl, že rok dva by stačil měl. I pak určitě bude fungovat, ale zkušenost učí, že u podobných softwarů dříve či později výměně neutečete, něco bude nekompatabilní, nepůjdou otevírat některé soubory atp… Tedy na více let to asi nebude… JR

  • #7745
   MzM
   Host

   Jen poznámka. Té budoucí „nekompatibility“ zoner 18 bych se nebál. RAWy Zoner převádí pomocí produktu třetí strany (DCRaw – používá ho i LightRoom), který se dá stáhnout zvlášť. Nový DCRaw bude umět všechno nové… Takže pokud bude vyhovovat zbytek, může Zoner sloužit dlouho.

  • #7746
   Jan Rybář
   Správce

   Aha, díky za doplnění! To je důležitá nuance…Mě tohle dosti štve u Photoshopu, kde starší krabicové verze občas mohou mít problémy držet krok s dobou… JR

  • #7795
   Mýla
   Host

   Tak jsem ho koupil 🙂

  • #7815
   MzM
   Host

   Upřesnění k tomu DCRaw. Prezentoval jsem teoretické znalosti a chtěl jsem si to vyzkoušet prakticky. Jde to, ale je to malinko jinak.
   Ve zkratce:
   Zkusil jsem otevřít NEF z D500 pomocí Zoner 15. Původní instalace ZPS 15 D500 NEF neumí, modul RAW s mi přes DCRaw nastavit nepodařilo, ale přes (volně dostupný) Adobe DNG converter ano.

   Podrobněji:
   Std instalace Zoneru 15 (ZPS) Nikoní NEF z D500 neumí. (jsem z Nikoního světa, tak jsem zkoušel na NEFu z D500, zapřísáhlými odpůrcům Nikonu se omlouvám – nechť si slovo nikon/NEF nahradí svým oblíbeným…) A přesto, že je DCRaw obsažen v instalaci ZPS, nepodařilo se mi Zoner nakonfigurovat tak, aby jej použil ke čtení NEF, přesto, že přes příkazovou řádku se mi D500 NEF podařilo pomocí DCRaw dostat do jiného formátu – tedy ten DCRaw zmíněný NEF formát umí. ZPS nejspíš nějak DCRaw používat umí, ale nepřišel jsem na to jak (zkusím se zeptat přímo v Zoneru), ale druhá možnost, kovertovat RAW přes Adobe DNG converter se mi podařil. Adobe DNG converter je taky volně ke stažení, a podporuje „všechno“. Nastavení je jednoduché a pospané v dokumentaci k ZPS.
   Nejspíš jsem žil trochu v bludu, Lr DCRaw nejspíš nepoužívá.
   Předpokládám, že u Photoshopu bude aktualizace DNG converteru podobná.

  • #7897
   MzM
   Host

   … a ze Zoneru mi odpověděli, že Adobe DNG coneverter zůstává jako jediná alternativa k internímu RAW převodníku i pro novější verze. Takže tudy.

  • #8813
   Mýla
   Host

   Zoner skoro všechny RAWy ze starších fotoaparátů rozkódovat umí. Pokud je fotoaparát nový, je možné si stáhnout DNG konvertor a propojit jej se Zonerem, adobe DNG konvertor prý „rozkóduje ten raw trochu věrněji“ avšak práce s ním je trochu pomalejší…. dále má výhodu automatických korekcí chyb objektivů apod.

  • #9215
   Pacik
   Host

   Zoner je DOBRÁ volba,používám 16,je nejen na úpravu fotek,dají se tam dělat i jednoduché fotomontáže…..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
 • Téma ‚Zoner Photo Studio 18 PRO BOX’ nepřijímá nové odpovědi.