Zrcadlo od canonu

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #15048
   Gabi
   Host

   Dobrý den,

   cca 4 roky jsem fotila na zrcadlovku canon eos 600D s objektivem canon 18-200mm. Fotím vše nejvíce ale krajinu a zvířata. Bohužel se foťák namočil ve slané vodě. Můžete mi prosím doporučit vhodnou alternativu v podobné cenové kategorii jako byl tento (do 25-30 tis.). Může být i bazarový. Tělo i objektiv (tělo od canonu). Nebo je lepší investovat do širokoúhlého objektivu na krajinu plus zoom? Měla jsem též ND filtr, průměr 72mm, ale ten kdyžtak dokoupím nový. V recenzích dobře vyšel např. Canon eos 200D, 750D nebo 760D. Případně uvažuji o změně na bezzrcadlo ale zůstala mi nabíječka, baterie, stativ, dalkove ovladani k původnímu.

   Děkuji
   Gabina

  • #15055
   Honza
   Host

   Jestli Vám Canon 600D vyhovoval co do kvality snímků, tak si ho klidně kupte znovu v bazaru, nebo novější 650D, případně 700D. Pak použijete i příslušenství (baterie, dálkové ovládání, druhá nabíječka se taky někdy hodí). Pokud koupíte nový, tak nejblíže mu je Canon 200D. 750D, 760D jsou již vyšší modely, které budou fotit stejně, ale mají něco navíc v ovládání … Zde již ale bude jiný typ akumulátoru a tím i nabíječky. Obrazová kvalita bude ale dle mého názoru srovnatelná s tím Canonem 600D, jen některými funkcemi jsou ty novější přístroje dále …

   Pokud jste zvyklá na univerzál, tak Vám ho rozmlouvat nebudu, ale po optické stránce jsou vždy kvalitnější „méně zoomové“ objektivy, tedy něco jako 18-55 + 55-250. V setu by se to mělo dát s tím Canonem 200D koupit za relativně rozumné peníze. Jen doporučuji nejnovější verze IS STM, vyhnul bych se již starším s označením DC. Případně pokud byste chtěla již kvalitnější základní zoom, tak asi nejlepší koupitelný za rozumné peníze je Sigma 17-50 f/2,8 … Na krajinky také můžete zkusit časem dokoupit i širokoúhlý ES-S 10-18mm, není vůbec špatný.

   Pokud byste chtěla dále používat ND filtr o Vašem průměru, dají se třeba na ebay koupit za pár korun redukce na menší průměr závitu, případně i tady, ale budou již o něco dražší …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Zrcadlo od canonu’ nepřijímá nové odpovědi.