Zrcadlovka do začátku

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 5 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #18588
   Martin
   Host

   Ahoj,
   chtěl bych přítelkyni koupit nějakou lepší zrcadlovku do foto začátků. Asi tím bude fotit vše, ale hlavně přírodu a lidi. Já se bohužel ve fotografování nevyznám. Můj známý mi však doporučil tento foťák (https://www.megapixel.cz/nikon-d3400-18-55-mm-af-p-vr-8gb-karta-brasna-nikon-filtr-uv-55mm-poutko-na-ruku). V rámci balíčku jsou i další věci, jako taška, objektiv atd, což se hodí, protože nic z toho nemáme. Foťák se mi celkem líbí, hlavně má funkce, které provedou méně zkušeného fotografa různými režimi focení atd. Co vy na to?

   Díky,
   Martin

  • #18597
   Mýla
   Host

   Dobrý den,

   ano, fotoaparát je obrazovou kvalitou skvělý, zvažte však ještě, jestli nechcete výklopný dotykový displej (canon 200D), případně, jestli nepočkat na novější Nikon D3500, který už je na cestě.

  • #18607
   Martin
   Host

   Díky za tip, koupím teda Nikon novější řady. Ten se na megapixelu nabízí vždy s objektivem, jako tělo je samostatně neprodejný. Chtěl bych se zeptat, jaký je potom rozdíl mezi dvěma nabízenými objektivy (linky níže)?

   https://www.megapixel.cz/nikon-18-55mm-f-3-5-5-6-g-af-p-dx
   https://www.megapixel.cz/nikon-18-55mm-f-3-5-5-6-g-af-p-dx-vr

  • #18608
   Mýla
   Host

   Ten druhý má optickou stabilizaci, zkratka VR znamená Vibration Reduction. Umožní to fotit z ruky při delších časech (např. při horších světelných podmínkách). Myslím, že se to hodí.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Zrcadlovka do začátku’ nepřijímá nové odpovědi.