Zrcadlovka kvalita výstupu

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Zrcadlovka kvalita výstupu

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Ondra a poslední změna proběhla před 1 rokem, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #16621

  Ondra

  Dobrý den,

  rád bych pořídil zrcadlovku. Porovnání specifikací strojů je OK, ale zajímá mne hlavně výstup z něj a jeho kvalita. Třeba D5600 má hodně nastavení, D3400 jich má samozřejmě méně, ale jak jsou na tom obrazovým výstupem? Dělá D3400 stejné fotky jako D5600? Když bychom porovnali jednu a tu samou fotku z obou strojů… Jde mi o to, jestli krom více tlačítek a nastavení, dostanu za více peněz i lepší fotku nebo ne. Nepotřebuji miliony nastavení, ale kvalitní výstup, s kterým se dá i dále pracovat. Zároveň i velké rozlišení fotografie 6000×4000 a více. Jednalo by se především o fotky venku (panorama atd…) a hýbající se objekty (zvířata, sport). Rád uvítám i jiné tipy (pokud jsou) na fotoaparáty, než jsem zmínil.

  Díky, Ondra

 • #16622

  Mýla

  Dobrý den,

  dobrá otázka 🙂

  Obrazový výstup D5600 není lepší než obrazový výstup D3400. Dle DxOMark je to dokonce naopak…

  https://www.dxomark.com/cameras/brand-nikon/launched-between-2002-and-2018/launch_price-from-0-to-45200-usd/sensor_format-sensor_apsc#hideAdvancedOptions=false&viewMode=list&yDataType=rankDxo

  Dle mého se jedná o stejný senzor a rozdíl je chyba měření…

  Mýla

  • #16625

   radilek

   Tak ono vice tlacitek a nastaveni muze umoznit delat lepsi fotky. Kdyby vyslednou fotku delala jen kvalita obrazoveho vystupu, byla by ve foto obchodech treba setina produktu, co je tam ted.
   krom tech tlacitek, cudliku a funkci potrebujete taky objektivy, ktere jsou pro kvalitu vystupu vice nez dulezite a pak taky dovednost tu kvalitu obstarat. Ty objektivy jsou vetsinou drazsi nez telo …. i kdyz samozrejme zalezi, co myslite formulací “kvalitní výstup, s kterým se dá i dále pracovat” ..kazdy si pod tim predstavuje trochu neco jineho.

   • #16628

    Ondra

    Jasně určitě, že se tlačítkama a nasvatevním dá udělat lepší fotka, o tom žádná. Mně jde o to, když vezmu a nastavím úplně to stejné na obou (když vezmeme max. limit D3400 a to stejné nastavím na D5600), stejným objektivem. Tak z jakého foťáku vyleze lepší fotka? Pozná se to vůbec okem (v kompu, na papíře)?

  • #16627

   Ondra

   Díky za odkaz, jen jak se v tom správně zorientovat? Větší číslo je lepší? Co konkrétně symbolizují ty čísla?

 • #16624

  radilek

  Rozdíl může být teoreticky způsoben i jinou části hardwaru, jako třeba RGB sensorem ci procesorem, ale v tomhle pripade netusim, jestli ten hardware neni stejny komplet, proto jsem napsal, ze teoriticky. Jinak souhlas, ze obrazova kvalita vystupu tech dvou pristroju bude dosti podobna ci skoro stejna.

Téma ‚Zrcadlovka kvalita výstupu’ nepřijímá nové odpovědi.