Zrcadlovka Potápění

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Zrcadlovka Potápění

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Olda S. a poslední změna proběhla před 7 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #9256
   Jakub
   Host

   Dobrý den,

   chtěl by jsem vědět jak bych měl postupovat při výběru zrcadlovky, když mám zájem ji využít při fotografování pod vodní hladinou ve velkých hloubkách. Našel jsem česky pouze stránky kde se zaobírají problematikou foceni pod vodní hladinou (http://www.blue-sea.cz/uw-foto1.html). Bohužel odkazy na výběr fotoaparátů jsou pouze anglicky, což zas takový problém pro mě není. Jen po přečtení článku o výběru zrcadlovky zde, mi informace z anglických stránek přijdou dost strohé. Je jasné, že na daný typ fotoaparátu se musí vyrábět podvodní ochranné pouzdro, budu muset pořídit speciální blesky či světla atd. Nyní mi jde spíš o to jak markantní rozdíly mezi fotoaparáty mohou pod vodní hladinou vzniknout. Dočetl jsem se, že nejlepší volbou jsou fotoaparáty Canon 7D Mark II, Canon 5D Mark III, Canon T4I/T5I nebo Nicon D7200, D500 či D800 (pro loňský rok). Bude pod vodou platit to samé co na souši co se týče Mpx? Počet snímku za sekundy je v celku nepodstatný. Co se týče funkcí nejsem si jistý, které můžu oželet. Určitě by jsem chtěl aby měl fotoaparát režim podvodního vyvážení bílé barvy (nebo je lepší vyvážení nastavovat ručně? Dle dané hloubky a množství světla?). Osobně bych se asi přikláněl spíše ke Canonu. Údajně má lepší právě nastavení vyvážení bílé barvy.

   Předem díky za odpovědi.

  • #9259
   Martin R.
   Host

   S podvodním foťákem poradit nedovedu, ale vyvážení WB nechávám vždy na „Auto“ a nastavuji si to až při vyvolávání RAWu.

  • #9286
   Olda S.
   Účastník

   Souhlas s Martinem. Při složitém světle fotím vždy do RAWu, natavení WB nechávám na automatice. Vyladím si to až při vyvolání.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Zrcadlovka Potápění’ nepřijímá nové odpovědi.