Zrcadlovka pro sport

Označeno štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Rybář a poslední změna proběhla před 4 roky, 8 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3168

  xszah100
  Účastník

  Dobrý den, již několik let si chci splnit velký sen a pořídit si zrcadlovku. Ráda bych fotila sport (jezdectví, parkur) a portréty koní, případně se pokusit zachytit atmosféru na závodech. Stanovila jsem si rozpočet cca 20 tis. A nějak víc mě srdce táhne k Canonu. (Nevím proč,nikdy jsem žádnou zrcadlovku neměla.) Žádám Vás, zda byste mi mohl odpověd na následující dotazy:
  Bude mi stačit k mému účelu fotografování Canon EOS 100d?
  Mám si koupit z druhé roky např. Canon 7D mark II, případně raději z druhé ruky nic nekupovat?

  Nebo mám ještě počkat a našetřit více peněz a koupit si něco jiného?

  Prosím o rady, jsem už zoufalá. Moc děkuji.

 • #3169

  Jan Rybář
  Moderátor

  Dobrý den, nezoufejte, to zase takový problém není!
  Jasně, Canon 100D by to zvládl velmi slušně, jen možná zrovna pro sport bych spíš přemýšlel o něčem “bytelnějším” do ruky, tedy o Canonu 700D… Jen nezapomeňte, že pro focení sportu je nezbytné koupit rovnou i ten “druhý setový” objektiv, tedy např. 55-250 mm.
  Co se Canonu 7D mark II týče: jasně, to by samozřejmě byla volba výborná, ale skoro nevím, zda ho za dobré peníze z druhé ruky seženete a není to stroj pro začátečníky, spíš by Vás trápil složitostí nastavení… Tedy bych se klidně držel těch “nižších” zrcadlovek.
  Tak hodně štěstí! JR

  • #3171

   xszah100
   Účastník

   Děkuji za bleskurychlou odpověd. Doporučíte mi stránky, kde kupujete fotoaparáty vy? Bojím se internetových eshopů, především kvůli reklamacím a možnosti doručení poštou.. Myslíte, že bude dobrou volbou tento set?
   Četla jsem Vaši recenzi na EOS 100D a přišlo mi, že dopadl malinko lépe než ten 700D. Fotoaparát budu mít v ruce max hodinu, chci mít vlastní snímky “jako od profíka”, poněvadž se rozmohl fenomén, že jezdí lidé se zrcadlovkami, fotí celý den všechny účastníky soutěží a pak si můžete jednu fotografii objednat za 70 – 150 Kč v originále, to mě vede ke koupi vlastního přístroje a nafotit si přátele “zadarmo”, přičemž někdo vyfotí na oplátku mě.

    

 • #3172

  Jan Rybář
  Moderátor

  Myslím že velkých e-shopů se netřeba bát, byť je samozřejmě lepší si to pak třeba vyzvednou osobně… s tím 100D nic nepokazíte, to je výborná volba, jen na sport je o chlup lepší něco těžšího… koupit se dá případně s mírně staršími objektivy (pořád dostatečnými) a cena je cca 15 000 kč (mají tuším jen na alze)…
  Jen pozor na jednu věc: “fotky jako od profíka” nedělá foťák, ale to, jak moc ho umíte ovládat… tedy jasně, skvělý foťák je základ, ale je to jen první krok…
  tak hodně štěstí…
  JR

Téma ‚Zrcadlovka pro sport’ nepřijímá nové odpovědi.