Zrcadlovka – rodinný – začátečník – canon 750d vs. 200d vs. 760d vs. nikon 3400

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Zrcadlovka – rodinný – začátečník – canon 750d vs. 200d vs. 760d vs. nikon 3400

  • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #21138
      Andrea
      Host

      Dobrý den,
      prosím už jsem v koncích. Po přečtení všech info nevím, která zrcadlovka je pro mé účely nejlepší.
      Jsem začátečník. Doteď jsem fotila na Olympus VR-310, popřípadě kamera od sony. Letos jsem dostala Huawei P20Lite právě pro jeho „úžasný“ foťák. Ano, foťák je na mobil výborný, jenže mi vadí špatně ořezaná clona….prostě v některý moment (z větší dálky objektu) j clona krásně přiznaná, ale v bližším již kolem objektu „oškubaná“. Nemluvě o konečné kvalitě fotek. Při dobrém světle jsou vážně skvělé, a nemám problém, ale při focení za hroších světelných podmínek a pohybujícího dítěte, je docela mazec vyfotit pěknou fotku. Zrnitost je dost velká, ikdyž znovu – na foťák stále moc dobrá. Ale chtěla bych kvalitnější fotky, posunout se dál. Mobil na sem tam postačí, ale na pěkné foto už ne.

      Proto jsem se rozhodla pro nový foťák, jenže kompakt, ultrazoom ani bezzrcadlovka mne moc nezaujali.

      Za začátku jsem koukala v cenové kategorii kolem 5.000,-,ale to je nereálné. Potom jsem šla do max. 15.000,- nejlépe i s koupí objektivu. Klidně bazarový kousek.

      Jinak úplně ze začátku jsem pomýšlela na Olympus EM10 Mark II – ta je ale omezená v tom, že nejdou dokoupit objektivy, a já přemýšlím, že pokud by mne to zaujalo, není zde moc prostoru „vylepšovat“, poté se mi líbila bezzrcadlovka canon M50 – bohužel zde ale není možno toliko objektivů, a pokud tak s nakoupením přídavné části, a tolik peněz k dispozici momentálně není, jsem na RD.

      Momentální výběr je Canon 750d proti Canon 200d.
      750d mě zajímá proto, že má stabilizátor a 19ostřících bodů, což oproti 200d bez stabilizátoru a „pouze“ s 9 ostřícími body je dost rozdíl. Na druhou stranu 200d má digi7 a optický hledáček, skvělý kolečko, je menší a je novější.
      Ale nevím, která z těchto funkcí je pro mně jako začátečníka fotícího svoji malou dceru, i v horších světelných podmínkách a hlavně neustále v pohybu (chvilku někdy posedí) důležitější?

      Jinak o 750d jsem rozmýšlela i nad 760d ale ta také nemá stabilizátor, a má slabší optický zoom. A slyšela jsem, že v roce 2015 – je canon stahoval do servisu, protože měli nějakou „chybu“. takže s reg. číslem 1,2 a bez černého puntíku na baterce (nebo kdesi u SD karet) – nebrat, pokud nebyli v servise. Psalo se cosi o zrnitosti.

      Canon se mi líbí pro svoji barevnost oproti Nikon, ale i Nikon 3400 je trochu ve výběru, ale nevím, zda je fcí lepší než-li zmíněné canony.

      Uff…děkuji mockrát všem, kdo dočetli až sem moje dilema, a prosím kohokoliv kdo má zkušenosti ať mi poradí, co je lepší funkčně.

      Mockrát ještě jednou děkuji, pěkný den Andrea

    • #21141
      Mýla
      Host

      Několik bodů:

      K Olympusu EM10 Mark II lze dokoupit ohromné množství objektivů (výběr je extrémní, bohužel cena někdy také), ale portrétní 45 mm se nechá koupit za 5000 v bazaru.

      Canon D750 ani D200 nemá stabilizovaný čip, k oběma však lze koupit stabilizované objektivy.

      200D, 750D a 760D jsou značky těla fotoaparátu, optický zoom má jen objektiv a ten lze použít různý.

      Moje rada: kupte Canon EOS 200D + 18-55mm IS STM a k němu Canon EF 50mm f/1.8 STM, oba objektivy mají stabilizaci.

      https://www.k24.cz/product/417893/Canon_EOS_200D_18_55mm_IS_STM.html
      https://www.k24.cz/product/281008/Canon_EF_50mm_f_1_8_STM_0570C005AA_.html

    • #21160
      Andrea
      Host

      Dobrý den paní Mýlo,
      Hrozně moc děkuji za odpověď.
      O Olympusu jsem si myslela, že je to kompakt, ale vůbec netuším proč, moc děkuji za vysvětlení.
      Přesto jsem stále trošku zmatená. Canon 750d ale má stabilizátor, resp. jsem to našla na několika recenzích. Namátkou třeba tady

      https://www.fotoskoda.cz/canon-eos-750d-telo/#/tab/description

      nebo zde

      https://www.cena-vykon.cz/porovnani-foto/canon-eos-70d-vs-canon-eos-750d/

      Myslíte si tedy, že přesto stačí stabilizace v rámci objektivu? A jak je to. ještě s AF systémem a 19 ostřícími body? Nebudou lepší při zachycení pohybu dítěte, nebo už to nemá Takový vliv na výslednou fotografií?

      Jinak hrozně moc děkuji za radu i názor, moc si toho považuji, přeji hezký den Andrea

    • #21194
      MzM
      Host

      Z mého pohledu.
      Více ostřících bodů může malinko pomoci, ale není to samospásné.
      Pokud jde o kvalitu obrazu dneska všechno „válcuje“ SONY. Tedy buď pořídit přímo SONY (zajímavé jsou A6xxx), nebo Nikon (pro toho dělají senzory právě SONY).
      Olympus má momentálně dost problémy a obrazové výkony nejsou takové jako u Canon, Nikon nebo Sony (resp. i Pentax, a jiní, abych někoho neopominul).

      Zase pozor, všechny zmíněné stroje poskytují kvalitní výsledky a rozdíly budou vidět až při horších světelných podmínkách.

      Úplně obecně pak (aspoň přibližně) platí, čím větší možné ISO výrobce uvádí, tím míň foťák bude šumět. A čím mladší, tak taky tak nějak lepší. Přece jenom vývoj jde kupředu. 🙂

      @Mýla: Canon 50/1.8 má stabilizaci?

      (Mýla je paní?)

      • #21217
        Andrea
        Host

        Dobrý den,
        moc děkuji za osvětlení. Musím uznat, že po sony jsem ani nekoukala, ale co jsem teď zběžně zhlédla – hrozně mě zaujali výsledky Sony a6500 – bohužel ale to už je jiná cenová. Pokud bych šla do sony A6000 – tak zde se cenou dá, dokonce jsem našla zajímavý kup zánovní a v záruce, bohužel nemá ale port pro mikrofon, což jsem zapomněla říci, že v rámci požadavků bych tuto možnost chtěla, protože mám v plánu natáčet malé i takové větší slavností rodinné sešlosti, aby měla na památku. A tak jsem zamýšlela i nad koupí mikrofonu, ale opravte mne prosím, jestli je to blbost.

        Takže asi u mne zatím vyhrává cenou i výkonem 750d nebo ještě ten nikon 3400 – ale to ještě budu asi chvíli brouzdat, ikdyž ten rozsah iso mě teď nahlodává k 200d.

        Paní jsem usoudila z nicku, mám známou, a ta si tak říká. 😀 takže asi takový reflex.

        Moc děkuji za rady!

    • #21211
      Mýla
      Host

      Paní nejsem, ale podle uživatelské jména to nejde poznat. 🙂

      U Canonu pouze objektivy s označením IS mají stabilizaci. Padesátka ji nemá, objektiv znám, fotil jsem s ním, je skvělý. Omlouvám se za nepřesnost.

      V odkazu https://www.fotoskoda.cz/canon-eos-750d-telo/#/tab/description se píše, že fotoaparát má stabilizaci v objektivu. Ale to samozřejmě záleží na tom, jaký objektiv použijete, třeba s padesátkou budete bez stabilizace:)

      Co se týče obrazové kvality, tak souhlasím s MzM ohledně Sony a Nikonu, doplnil bych Fujifilm a nebyl bych si jistý u Canonu.

      Ale v segmentu do 15 000 je Canon 200D na špici. Ovládání solidní, skvělý výklopný displej, dobrá aplikace na propojení s mobilem atd…

      • #21218
        Andrea
        Host

        Promiňte za odsouzení k paní, ale jak jsem psala výše, mám známou a ta si říká Mýla také 😀

        Toho jsem si u Škody nevšimla… 🙁 tak to je , když se shání informace po internetu, každý píše něco jiného…. Moc děkuji znovu za upozornění. Co se týče té stabilizace, pořád tedy nevím, zrovna objektiv 50mm, 1.8 jsem chtěla k tomuto tělu dokoupit pro jeho dobré výsledky a doporučení pana Rybáře… 🙁

        Ještě jednou děkuji za pohotovu reakci a rady!

        • #21233
          Mýla
          Host

          Taky si tu padesátku kupte 🙂

    • #21231
      Aleš
      Host

      Zdravím, zrcadlovky Pentax mají všechny stabilizaci v těle, takže netřeba stabil. objektivy… 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Téma ‚Zrcadlovka – rodinný – začátečník – canon 750d vs. 200d vs. 760d vs. nikon 3400’ nepřijímá nové odpovědi.