Fotoknihy: Akce a slevy – 2022

Jaké akce na fotoknihy je možné využít právě teď? Jak ušetřit, ale získat co nejvyšší kvalitu? Zde je přehled hlavních hráčů a hlavně toho, kde zjistit aktuální možnost slev na fotoknihy.

Fotografové to nemají snadné: pořád se jich někdo na něco ptá: kamarádi, známí, příbuzní. A častý dotaz zní: Kde tiskneš fotky a kde si necháváš dělat fotoknihy?

Moje odpověď zní: zvyk je železná košile, fotky tedy tisknu v Centru Fotoškoda a na fotoknihy většinou nemám čas. Moje e-mailové schránka nicméně neustále přetéká bezpočtem newsletterů s nejrůznějšími nabídkami.

Tedy jsem sepsal tenhle přehled, abych měl klid a nemusel pro kamarády pořád něco vyhledávat – stačí proběhnout tenhle seznam a za pár minut zjistíte, co kdo zrovna nabízí, a co dává smysl.

Fotoknihy
Fotoknihy jsou skvělou cestou, jak zachovat fotky do dalších let. Není však vždy snadné vyladit rozumný poměr mezi cenou, kvalitou a časem nutným pro přípravu. I proto jsem sestavil tento přehled. Ilustrace: Depositphotos.com

Samozřejmě platí dvojí upozornění:

1. jako v případě skoro všech slevových akcí na světě, není často snadné poznat, zda ona skvěle vypadající sleva na fotoknihu je opravdu něčím výjimečným, nebo jen tak trochu marketingovým trikem a nabídkou dostupnou více méně pořád.

2. vše se mění obrovskou rychlostí, tedy pokud něco nesedí nebo tu něco chybí, dejte mi vědět v komentářích/mailem… Zároveň, samozřejmě, je dost možné, že jsem něco přehlédl, nepochopil, nedomyslel. I zde budu rád za informaci…

Díky!

Saal Digital – slevy a akce na první objednávky

Tuhle německou firmu s velmi intenzivním marketingem v České republice jsem v minulosti použil pro tisk fotoknih mnohokrát, před pár lety jsem o ní sepsal podrobnou recenzi a obecně mi přišla jako jedna z velmi rozumných variant se skvělým poměrem cena/výkon.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Saal Digital nabízí tradičně vstupní slevu na první objednávky fotoknih i akce na další fotografické produkty.

Aktuální slevové kódy: FB834-EXP – 400 Kč Seznamovací kupón na fotoknihy

Podrobnosti: https://www.saal-digital.cz/fotokniha/

 

Cewe – velký hráč nabízí sezónní akce

Cewe je patrně největší hráč na poli fotoknih a dalších fotografických produktů (včetně fotoaparátů na doméně Fotolab.cz). S jejich terminály se navíc dá potkat v síti prodejen DM. Dlužno říci, že s nimi mám též opravdu velmi dobrou zkušenost, před pár lety jsem je též recenzoval a byl velmi spokojený. Plus osobní poznámka: s top managementem Cewe se pravidelně potkávám při zasedání poroty Cestovatelské fotky roku, i proto si této firmy vážím.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Cewe nabízí slevy a slevové kupóny vždy jen pro určité období, tedy vše je třeba sledovat přímo na stránkách. Na linku níže je možné najít poslední nabídku.

Podrobnosti: https://www.cewe.cz/usetrete-s-cewe-fotoknihou

 

Fotoškoda – skvělá kvalita a šikovná online tvorba

Centrum FotoŠkoda netřeba představovat, je to nesporně středobod všeho fotografického v ČR, tedy samozřejmě nabízí i výrobu fotoknih. Chybět v tomto přehledu samozřejmě nemůže, byť to rozhodně není typická položka na seznam slev a akcí. Fotoškoda zkrátka – řečeno zcela v pozitivním smyslu – nemusí mít potřebu vnucovat se slevami, protože nabízí opravdu špičkovou kvalitu fotoknih, včetně možnosti zcela osobní tvorby s experty. Přiznávám, já zde nikdy fotoknihu neobjednával, jen tu tisknu fotky. Ale asi nějakou objednám, protože jsem při přípravě tohoto článku zběžně prozkoumal jejich online nástroj na generování fotoknih a byl dosti nadšen.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: FotoŠkoda není firma, kde by tisíce uživatelů čekaly na slevy, tedy vlastně netuším, zda někde nějakou dávají. Případně aktualizuji.

Podrobnosti: https://designer.fotoskoda.cz/content/7-fotoknihy

 

Bontia – akce je možné sledovat na speciální stránce

Bontia též patří k nepřehlédnutelným značkám zabývajících se fotoknihami, tiskem fotografií, kalendářů a podobných produktů. Osobní zkušenost s nimi nemám.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Bontia má své akce popsány na speciální stránce, viz níže, stejně tak je dobré sledovat přímo nabídku akcí v záložce fotoknihy. Například dnes, v okamžiku psaní tohoto článku, tam svítí “Dnešní sleva 50 / 31 %”, ale nemám tušení, zda jde o akci reálnou, nebo slevu více méně trvalou.

Podrobnosti: https://www.bontia.cz/akce,

 

Happy Foto – pravidelné slevy a kódy

Happy Foto jsem kdysi zkoušel, ale to už tak dávno, že si netroufnu tuhle firmu hodnotit. Ale je pravda, že to je společnost s velkou a dlouhou tradicí.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Happy Foto to se slevami a akcemi na fotoknihy svým zákazníkům dost usnadňuje, má velmi podrobnou stránku věnovanou právě konkrétním aktuálním nabídkám. Tam je možné se rychle zorientovat v aktuálních akcích i získat slevové kódy. Dlužno říct, že ani zde si netroufnu říct, zda jde o reálné mimořádné slevy nebo nabídky více méně trvalé.

Podrobnosti: https://www.happyfoto.cz/cs/akce.html

 

Fotoknížky.cz – sezónní akce

Firmu fotoknížky znám vlastně náhodou – kdysi mi ji doporučil nějaký známý s tím, že ho prostě nebaví složité a pokročilé funkce programů, které je nutné stahovat do počítače, nebo se dlouze učit. A že Fotoknížky.cz jsou prostě jednoduché a přímočaré, protože vše se děje rychle jen v prohlížeči.Tuhle firmu, mimochodem, používá moje manželka právě v onom scénáři, že něco potřebuji zadat z minutu na minutu. A mám vám od ní vzkázat, že je spokojená. Fotky prostě stačí fotky nahrát do šablon a odeslat.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: V okamžiku psaní tohoto přehledu bylo těžké slevy nějak vyhodnotit – na webu jen svítila informace o konkrétní akci na dané období “sleva až 40 %”. Tedy je nutné vše sledovat v delším horizontu.

Podrobnosti: https://www.fotoknizky.cz/kompletni-cenik

 

24print.eu – stránky fotoknihy navíc zdarma

Firma 24print.eu patří k zavedeným značkám v oblasti tisku fotografií i výroby knih, kdysi jsem od nich něco objednával, byl spokojený, ale je to už tak dávno, že si netroufám hodnotit.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Podle stránek je nyní možné získat 12 stran zdarma, tedy bezplatně si navýšit rozsah knihy, pokud tomu ale dobře rozumím, jde o levnější kategorii fotoknihy.

Podrobnosti: https://www.24print.eu/kategorie/fotoknihy

 

Empik Foto – přehledná stránka s akcemi

O Empik Foto toho, přiznávám, nevím moc, přesněji řečeno nic, zatím jsem tuhle firmu nezkoušel. Ale její stránky působí sympaticky a systém patří do kategorie online editorů, kde je prostě možné vše narychlo nahrát do předpřipravených šablon.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Empik Foto má speciální stránku, kde je možné najít aktuální akce i příslušné slevové kódy. Pravda, týká se i ostatních fotoproduktů, včetně tisku fotografií.

Podrobnosti: https://www.empikfoto.cz/akce

 

Tiskařík.cz – sezónní slevy na fotoknihy

Další z menších firem, které nabízejí tisk fotoknih i dalších fotoproduktů. Zkušenost s nimi nemám, ale jejich stránky vypadají sympaticky.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Na stránce věnované fotoknihám je možné zkontrolovat, na jaké zboží zrovna probíhá akce. Zda jde o opravdu reálné slevy, nedokážu posoudit, ale vypadá to tak.

Podrobnosti: https://www.tiskarik.cz/fotokniha

 

Albumo.cz – ani jedna akce (což je sympatické)

Firma Albumo (původně ze Slovenska, ale dodávající do ČR) na mě vyskočila z reklamy při hledání podkladů, tedy jsem ji zběžně prozkoumal. Kvalitu neumím posoudit, ale prostě zajímavé je, že jako zcela jediná firma v tomto přehledu nenabízí vůbec žádné slevy. Což mi, musím říct, je vlastně sympatické.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Žádné.

Podrobnosti: https://www.albumo.cz/fotoknihy.html

 

Printmall – jednoduchá nabídka skoro bez slev

Printmall je další z menších až malých firem, což ale neznamená, že si zde nezaslouží být – našel jsem ji opět vlastně spíš náhodou, ale web vypadá sympaticky a jednoduše. Zdá se, že vytvoření jednoduché knihy by měla být opravdu otázka pár okamžiků.

Aktuální slevy a akce na fotoknihy: Z rychlého prozkoumání webu vyplývá, že slev a akcí je tady spíš pomálu – na webu pouze svítí informace o slevách na kalendáře…

Podrobnosti: https://www.printmall.cz/

 

 

 

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*