Videa: Jak najít skvělé světlo + jak začít s focením architektury

Můj nový videoprojekt je tu! S kamarády z Cewe/Fotolab jsme začali točit videa o všem možné fotografickém – zde jsou první dva díly našeho magazínu Fotorádce: v prvním radím, kde na “divných místech” najít skvělé světlo pro focení portrétů, v druhém ukazuje skvělý fotograf Jirka Šebek, jak začít s focením architektury…

Firmu Cewe ani její značku Fotolab asi netřeba představovat – žádná firma nevytiskla v ČR v uplynulých desetiletích tolik fotoknih jako CEWE. A stejně tak patří k symbolům českého fotografování značka Fotolab.cz se svojí hustou sítí prodejen a slavným e-shopem.

V minulosti jsme spolupracovali na řadě projektů, a nyní spustili další: sérii videí na různá fotografická témata. Začali jsme točit v létě a na YouTube kanálu Cewe/Fotolab zatím najdete dva díly (viz níže) … Další budou přibývat v příštích týdnech a měsících.

A abych vás nespletl – můj osobní YT kanál funguje nezávisle, veškerá má videa najdete zde

Zde jsou videa z nového Fotolab Fotorádce:

1. Jak najít skvělé světlo na “divných místech”

Kdo byl na mém kurzu focení Fotografem za jediný den (viz link), místa z prvního videa pozná velmi dobře. Ano, stejně jako na kurzech od jara do podzimu začínáme ve videu v pražské Františkánské zahradě a ukazujeme si klíčovou “disciplínu”: jak na zcela “nesmyslných a divných” místech najít zcela skvělé světlo na portréty.

Jinými slovy: tohle video tak trochu shrnuje jednu z klíčových částí mých fotokurzů, které probíhají už 12 let…

Linky:
Mé kurzy focení na Amaze.cz
Mé online kurzy focení (pro foťáky a iPhony) na iFotografování.cz

2. Jak začít fotit architekturu s Jirkou Šebkem

Jiří Šebek je jedním z našich nejznámějších fotografů architektury (nebo možná zcela nejznámějším). A ve druhém díle jsme proto vyrazili do míst, kde rád a často fotí: mezi moderní stavby na Pankráci.

Z videa se dozvíte, jak začít s focením architektury, a co se vám má “honit hlavou”, pokud si z města chcete odnést zajímavé fotky budov a architektonických pokladů.

Linky:
Jiří Šebek – fotograf architektury a interiérů

4 komentářů

  1. Díky Honzo za skvělé inspirace. Do Prahy kvůli tomu nepojedu ale ty tvoje rady budou fungovat všude kde svítí slunce tak jsou i stíny. Díky.

  2. Jiří z Prahy

    Díky: tohle byla opravdu radost. Když jsem se dodíval, zjistil jsem, že se usmívám. Navíc mám ta navštívená místa pražácky zarytá pod kůži: rozevlátý pankrácký downtown na kopci, a pak zas posvátná pasáž Laterny Magiky, do Františkánské zahrady jsme chodívali (v pravěku…) na rande a do Platýza pro křídy, tempery, oleje a různé výtvarnické specialitky, a samozřejmě do galerie. A odtud úzkým průchodem k utajenému sv. Martinu ve zdi. Pro mě tam ten kontext hraje, i když na portrétech vidět není.

    • Jan Rybář

      Jirko, moc díky! Tak to jsem rád, že Vás to bavilo… At‘ se daří a hezký podzim přeju! h

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*