Novinka: outdoorový fotoaprát Fujifilm FinePix XP130

Fujifilm představil outdoorový fotoaparát Fujifilm FinePix XP130, který je vodotěsný až do dvacet metrů a váží jen 207 gramů.

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák snad někdy v budoucnu otestuji…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Fujifilm, nejde o redakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Digitální fotoaparát Fujifilm FinePix XP130

Společnost FUJIFILM představuje nový model FinePix XP130, který se pyšní 16,4 megapixelovým obrazovým CMOS snímačem a velkým, 3palcovým LCD displejem v kompaktním těle s hmotností jen 207 g.

Fujifilm FinePix XP130
Fujifilm FinePix XP130 na oficiálním snímku. Foto: Fujifilm.cz

Přístroj je dokonale připraven pro použití při nepříznivých podmínkách díky vodotěsnosti do 20 m, rezistenci při pádu z výšky až 1,75 m, odolnosti vůči mrazům do -10 °C a prachotěsnosti.

Součástí konstrukce je i objektiv FUJINON, který nabízí unikátní technologii pro věrnou reprodukci barev a vynikající ostrost obrazu. Výsledkem je mimořádná kvalita výsledných snímků, a proto je nový model ideální volbou pro širokou oblast fotografování.

Hlavní přednosti modelu XP130

Čtyři vylepšení pro vyšší odolnost: vodotěsnost do 20 m, rezistence při pádu z výšky 1,75 m, odolnost vůči mrazům do -10 °C a prachotěsnost.

Nový fotoaparát XP130 je navržen pro snadné používání při náročných outdoorových aktivitách, a proto má také speciálně navržený grip pro pevný úchop jednou rukou a k tomu i dvojité jištění slotu pro baterii. Není třeba se obávat působení vody nebo písku ani menších pádů. I z toho důvodu je XP130 ideální jako první fotoaparát pro děti.

Propracovaný obrazový snímač a objektiv s unikátní technologií reprodukce barev pro špičkovou kvalitu snímků

Model XP130 je vybaven 16,4 megapixelovým obrazovým snímačem se zpětným osvětlením CMOS a objektivem FUJINON s 5násobným optickým zoomem s rozsahem od 28 mm u nejširšího ohniska. Fotoaparát disponuje také optickou stabilizací obrazu pro dosažení ostrých snímků i za zhoršených světelných podmínek. Dlouholetá zkušenost společnosti FUJIFILM se odráží ve schopnostech věrně reprodukovat všechny odstíny, takže výsledkem jsou dokonale barevné snímky za všech okolností.

Kompaktní a lehká konstrukce pro outdoorové aktivity spolu s velkým, 3palcovým displejem LCD s rozlišením 920 000 pixelů

Hmotnost kompaktního a lehkého fotoaparátu XP130 činí pouze 207 g navzdory velkému, 3palcovému displeji LCD s rozlišením 920 000 pixelů. Povrchová úprava displeje omezuje reflexy, takže uživatel může pohodlně kontrolovat kompozici a ovládat funkce i na ostrém denním slunci nebo pod vodní hladinou.

Velké množství fotografických funkcí včetně zcela nového režimu Cinemagraph pro ještě atraktivnější umělecké vyjádření

Nový režim Cinemagraph umožňuje modelu XP130 zachytit snímky s pohyblivými elementy. Ty části fotografie, které jsou v pohybu, působivě kontrastují se statickou částí záběru, což vytváří unikátní dojem, jako by se na snímku zastavil čas. Tím může fotograf upřít pozornost na požadovanou část záběru. Další funkce, které pomáhají zvýraznit umělecké vyjádření autora, zahrnují režim Burst se sériovým snímáním rychlostí 10 snímků za sekundu, video v rozlišení full HD se zvýšenou frekvencí 60 snímků za sekundu a časosběrné nahrávání, jež se uplatní při zachycení scén, jako je západ slunce nebo rozvíjení květů.

Bezdrátové spojení LAN se smartphonem nebo tabletem pro snadný přenos snímků a okamžitý tisk na tiskárnách Instax

Funkce Smartphone Transfer zajistí pouhým stiskem jediného tlačítka nahrání fotografií a videí z aparátu XP130 do mobilního telefonu nebo tabletu a okamžité zveřejnění na sociálních sítích. Snímky mohou být také z fotoaparátu odeslány rovnou do ojedinělé tiskárny Instax pro mobilní telefony a ihned vytištěny.

Nově instalovaná technologie Bluetooth® s nízkou spotřebou energie umožňuje automatický a okamžitý přenos snímků do smartphonů a tabletových zařízení. Chcete-li tuto funkci využít, potřebují uživatelé zdarma stáhnout aplikaci „FUJIFILM Camera Remote“ do svého smartphonu nebo tabletového zařízení a následně snadno přenášet fotografie a videa.

Fujifilm FinePix XP130 – přehled funkcí

Čtyři zdokonalení pro vyšší odolnost: vodotěsnost do 20 m, rezistence při pádu z výšky 1,75 m, odolnost vůči mrazům do -10 °C a prachotěsnost.

Model XP130 vyhovuje normě IP68, která představuje standard v oblasti vodotěsnosti a prachotěsnosti u spotřebního zboží. Fotoaparát je vodotěsný do hloubky 20 m, dokáže odolat pádu až z výšky 1,75 m, má zajištěnou funkčnost při teplotách do -10 °C a je prachotěsný, aby se předešlo průniku písku nebo prachu dovnitř přístroje. Díky tomu si uživatelé mohou užívat fotografování za každého počasí bez obav z poškození přístroje, a to dokonce i při náročných outdoorových aktivitách.

Propracovaný obrazový snímač a objektiv s unikátní technologií reprodukce barev pro špičkovou kvalitu snímků

Srdcem přístroje je obrazový snímač se zpětným osvětlením CMOS o rozměru 1/2,3 palce, rozlišením 16,4 megapixelu a s unikátní technologií FUJIFILM pro věrnou reprodukci barev. Výsledkem jsou jasné a ostré záběry za jakýchkoli podmínek.

Objektiv s pětinásobným optickým zoomem nabízí nejširší ohniskovou vzdálenost 28 mm pro působivé záběry krajiny. Rozsah ohniskových vzdáleností lze zdvojnásobit na hodnotu 10x díky technologii Inteligentní digitální zoom. Za všech okolností je k dispozici optická stabilizace obrazu, která minimalizuje riziko rozmazání výsledných snímků.

Velmi vysoká rychlost snímání a pokročilé fotografické funkce výrazně pomáhají v náročnějších situacích

U XP130 je k dispozici zcela nový režim Cinemagraph, schopný zachytit fotografie s pohyblivými elementy. Cinemagraph je zcela nový fotografický přístup, který vytváří snímky na rozhraní mezi fotografií a videozáběrem, aby více připoutal pozornost diváků. S XP130 můžete natočit video o délce až 5 sekund a rozhodnout, které součásti snímků se budou s pomocí Cinemagraphu pohybovat. Kontrast mezi pohyblivými částmi a zbytkem snímku dokáže mimořádně zvýraznit hlavní motiv.

Fotoaparát XP130 obsahuje režim Burst, který zajistí sériové snímání s rychlostí až 10 snímků za sekundu (s 10 snímky v nejvyšší kvalitě), a ještě rychlejší Advanced Burst, schopný zachytit až 60 fotografií za sekundu.

Na zadní straně fotoaparátu je k dispozici samostatné tlačítko k okamžité aktivaci funkce Burst, takže fotograf nikdy nepřijde o důležitý moment.

Ve výbavě XP130 nechybí časosběrné nahrávání, které automaticky pořizuje libovolný počet snímků ve stanovených intervalech. Ty mohou být nastaveny po 15, 30 a 60 sekundách nebo 5 a 10 minutách.

Další funkcí je Time-Lapse Video, díky níž fotoaparát snímky exponované v rámci časosběrné série převádí automaticky do video formátu. Ať už uživatel fotografuje proměny přírody nebo statickou scénu, jako je západ slunce a květy v rozpuku, může si vybrat mezi 10, 30 a 60 snímky za sekundu a třemi úrovněmi rozlišení, včetně full HD.

Kompaktní a lehká konstrukce spolu s funkcemi pro maximálně snadné fotografování

Konstrukce fotoaparátu je natolik kompaktní a odlehčená, že i s baterií a paměťovou kartou činí hmotnost pouze 207 g. I proto se nový model XP130 všude vejde a snadno se nosí.
Navzdory svým kompaktním rozměrům je XP130 vybaven velkým, 3palcovým displejem LCD s jemným rozlišením 920 000 pixelů. Uživatelé mohou upravovat kompozici během fotografování a také snadno potvrdit zhotovený snímek.

Jasný a přehledný displej LCD je vybaven antireflexní vrstvou, která účinně potlačuje odlesky, a díky ní může uživatel pohodlně kontrolovat kompozici a ovládat funkce i na ostrém denním slunci nebo pod vodní hladinou. Jas displeje se automaticky upravuje podle světelných podmínek k zajištění optimálního zobrazení a současně omezení zbytečného vyčerpání kapacity baterie.

Při návrhu ovládacích tlačítek byla zohledněna optimální velikost i umístění, aby bylo možné fotoaparát pohodlně používat například i v rukavicích při lyžování. V přední části fotoaparátu je dostatek místa pro pevný úchop, aby se usnadnilo ovládání jednou rukou.
Pro zajištění robustnosti je prostor pro baterii zajištěn dvojitým zámkem.

Pokročilé bezdrátové funkce

Jakmile si uživatel stáhne zdarma dostupnou aplikaci FUJIFILM Camera Remote do svého smartphonu nebo tabletu, může použít bezdrátové spojení k přenosu snímků a videí pouhým stiskem tlačítka. Stejně snadno lze procházet fotografie a videa uložená ve fotoaparátu pomocí telefonu anebo zvolit jejich stažení bez nutnosti zadávat uživatelské jméno nebo heslo. Aplikace dále slouží ke stažení informací o aktuální poloze z telefonu do fotoaparátu a k přiřazení těchto údajů k snímkům.

Funkce Remote Shooting slouží k dálkovému ovládání fotoaparátu pomocí smartphonu nebo tabletu. Takto lze aktivovat spoušť nebo měnit ohniskovou vzdálenost. Fotograf může být mimo fotoaparát, ale stále jej ovládat, což je užitečné například u skupinových snímků, autoportrétů a populárních selfíček nebo u nočních scén.

Snímky lze snadno odeslat přímo z fotoaparátu na tiskárnu Instax SHARE k okamžitému vytištění snímků.

Rozhraní Wi-Fi umožňuje snadno zálohovat data z fotoaparátu do počítače.
Snadnější natáčení videa

Model XP130 je schopen natáčet vysokorychlostní video v plném rozlišení full HD 1080/60p (60 snímků za sekundu, 1920 x 1080 pixelů). Při použití rozhraní HDMI na fotoaparátu je možno si prohlížet detailní video nahrávky na televizorech s velkou úhlopříčkou.

Natáčení videa je snadné díky samostatnému ovládacímu tlačítku. Přímo ve fotoaparátu lze použít i některé editační funkce, včetně stříhání (Movie Trimming) pro rychlé odstranění nežádoucích sekvencí nebo spojování několika videí do jednoho (Movie Join).

Nežádoucí šumění větru – častý problém u outdoorových videonahrávek – je potlačen díky funkci Wind Filter.

Pokročilé funkce pro všestranné fotografování

Další usnadnění při pořizování snímků zajišťuje funkce automatického výběru scény Scene Recognition, která dokáže velmi rychle vyhodnotit podmínky fotografování a podle toho optimalizovat ostření, expozici a rychlost závěrky pro co nejlepší výsledek. K dispozici jsou dále funkce pro fotografování pod vodou a pro podvodní makro záběry.

Režim Motion Panorama 360° slouží k vytvoření působivých panoramatických záběrů.

Model XP130 obsahuje řadu pokročilých filtrů pro zdůraznění uměleckého záměru fotografa.

Po zvolení funkce Advanced Filter může uživatel zvolit jedno z 11 nastavení: Toy Camera, Miniature, Pop Color, Cross Screen, High Key, Low Key, Dynamic Tone, Soft Focus, Fisheye, Partial Color a Sketch. Během natáčení videa je k dispozici 7 filtrů: Toy Camera, Pop Color, High Key, Low Key, Fisheye, Partial Color a Sketch.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Fujifilm, nejde o redakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

 

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*