Novinka: Fujifilm X-S10

Fujifilm právě představil další letošní novinku: bezzrcadlovku Fujifilm X-S10.

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák snad brzy vyzkouším…

Toto je text tiskové zprávy, nejde o redakční materiál a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Fujifilm představuje X-S10 – bezzrcadlový digitální fotoaparát

Lehký a kompaktní fotoaparát disponuje 6,0 EV vestavěnou obrazovou stabilizaci
Jedná se o vysoce výkonný model s uživatelsky přívětivým ovládáním

Fujifilm X-S10
Fujifilm X-S10 na oficiálním snímku. Foto: Fujifilm.cz

TOKIO, 15. října 2020 – FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potěšením oznamuje uvedení fotoaparátu FUJIFILM X-S10 (X-S10) na trh. X-S10 je nejnovějším přírůstkem do řady CSC digitálních fotoaparátů X Series, které vytvářejí výjimečně kvalitní obraz. X-S10 bude dostupný v polovině listopadu.

Fotoaparát je vybaven špičkovými funkcemi, včetně 26,1MP snímače X-TransTM CMOS 4, vysokorychlostního obrazového procesoru X-Processor 4 a vestavěné stabilizace obrazu (IBIS). X-S10 je maximálně funkční fotoaparát s kompaktním tělem.

Fujifilm X-S10 je vhodný pro každého, kdo potřebuje lehkou techniku poskytující profesionální funkce pro záznam fotografií i videa. Má co nabídnout úplně každému: oblíbený režim AUTO / SP (Scene Position) automaticky upravuje nastavení fotoaparátu tak, aby vznikaly nádherné snímky i bez nutnosti drobných úprav nastavení. Pokročilá funkce videozáznamu nabízí jak ostré 10 bit video ve 4K / 30P 4: 2: 2 kvalitě nebo vysokorychlostní Full-HD video při 240 fps. Profesionální i amatérští fotografové, filmaři i vlogeři si jistě zamilují výklopný LCD displej, jímž lze otáčet v rozsahu 180 stupňů.

Fujifilm X-S10 – vlastnosti fotoaparátu

  1. Menší IBIS vyvinutý pro kompaktní tělo fotoaparátu

Vestavěný stabilizační systém obrazu (IBIS) je oproti svému předchůdci přibližně o 30 % menší*. Sytému bylo ubráno na rozměrech i na váze. I přes svou nízkou hmotnost (pouhých 450 g) dosahuje X-S10 díky pětiosému stabilizačnímu systému stabilizace až 6,0 EV*. X-S10, jako první fotoaparát střední třídy z řady X Series, používá mechanismus pro zadržení pohybového čidla. Tento mechanismus funguje jako mechanický tlumič otřesů, který chrání před mírnými vibracemi vycházejícími ze závěrky. Tato funkce posiluje stabilitu obrazu a udržuje jeho jas a rozlišení.

X-S10 je vybaven robustní ergonomickou rukojetí ze slitiny hořčíku, která napomáhá udržení stability při snímání z ruky. Pro zachování pevnosti a odolnosti těla fotoaparátu byly do návrhu zakomponovány pláty ze slitiny hořčíku umístěné na přední a vrchní straně.
* V porovnání s funkcí IBIS CZC u digitálních fotoaparátů „FUJIFILM X-T4“
* Stabilizace 6,0 EV dosahuje v kombinaci s 20 ze 30 aktuálně dostupných výměnných objektivů určených pro řadu X Series (objektivy XF / XC)

2. Věhlasné režimy simulace filmu a doplněné o automatické funkce pro mimořádnou kvalitu obrazu

Režimy simulace filmu FUJIFILM byly vytvořeny digitalizací několika ikonických analogových filmů. Odkazují a oslavují historický vývoj fotografického filmu. X-S10 nabízí 18 výjimečných režimů, včetně režimu ETERNA Bleach Bypass, který vytváří krásný, desaturovaný a vysoce kontrastní vzhled.

Fotoaparát X-S10 nabízí zdokonalený automatický režim AUTO / SP (Scene Position), který samočinně upravuje nastavení snímání tak, aby odpovídalo dané scéně a již nebylo nutné jej nijak přizpůsobovat. Nyní je možné zachycovat jasné a živé barvy krajiny, na portrétní fotografii zaznamenat přirozené odstíny pleti nebo vytvářet barevně vyvážené snímky i v protisvětle, bez ohledu na úroveň fotografických dovedností.

3. Spolehlivé automatické ostření a vysokorychlostní režim sekvenčního snímání pro zachycení důležitých okamžiků

Kombinace vysokorychlostního AF systému a snímače X-Trans TM CMOS 4 s 2,16 miliony pixely fázové detekce a výkonného procesoru X-Processor 4 zajišťuje rychlé a přesné automatické zaostření v době kratší než 0,02 sekundy až od -7.0 EV. *

Fotoaparát X-S10 je vybaven velice přesným AF s funkcí sledování snímaného objektu pro zachycení pohybujících se objektů a detekci obličeje / očí.

Vysokorychlostní sekvenční snímání bez blackoutu* dosahuje 8 fps při mechanické závěrce a 30 fps při elektronické závěrce.

* Při použití XF50mmF1.0
* Vysokorychlostní sekvenční snímání chráněné před výpadkem: při výpadku dojde ke ztmavení hledáčku, kvůli němuž uživatel ztratí objekt z dohledu. Tato funkce je dostupná pouze při použití elektronické závěrky.

4. Výklopný LCD displej a hledáček, který podporuje tři boost režimy

Fotoaparát X-S10 je vybavený výklopným LCD displejem s rozsahem až 180 stupňů, který je užitečný jak při zachycování selfie snímků, tak i při pořizování fotografií a videí, kdy je fotoaparát nastaven v různých pozicích.

Hledáček nabízí funkci „Live View“ se třemi Boost režimy*: Low Light Priority (zaměření na nízkou hladinu osvětlení), Resolution Priority (zaměření na rozlišení) a Frame Rate Priority (zaměření na snímkovou frekvenci).

5. Rozšířené funkce záznamu videa

Fujifilm X-S10 pořizuje video ve 4K kvalitě ze stejného množství dat potřebných pro 6K. Zajišťuje tak vysoké rozlišení záznamu s nízkou hladinou šumu. Podporuje nahrávání 4K / 30p 4:2:0 8 bit videa na SD kartu vloženou ve fotoaparátu a výstupní video 4K / 30p 4:2:2 10 bit přes port HDMI.

Fotoaparát také umožňuje vysokorychlostní Full-HD záznam při 240p a generuje zpomalené záběry (až 10x) rychle se pohybujícího objektu.

Kromě IBIS je X-S10 vybaven digitální stabilizací obrazu (DIS), která účinně kompenzuje otřesy vznikající při snímání za chůze. Přidaný režim IS Boost Mode zajišťuje spolehlivou stabilizaci a téměř zcela eliminuje chvění fotoaparátu, je-li používán k záznamu videa ze statické pozice z ruky.

Pomocí speciálního tlačítka pro záznam videa umístěného na horní straně X-S10 mohou uživatelé spustit nahrávání videa, i když zrovna pořizují statické snímky. Nastavení expozice a zaostření se automaticky zaznamenává v automatickém režimu.*

* Režim AF se přepne na kontinuální AF.

2 komentáře

  1. Pro videisty opět nic moc = šidítko, jen 4K/30fps a to JEN v 8bit interně a pouze v klipech do 10min. tj. prakticky převlečená X-T30 s níž se kryje i v mnoha dalších parametrech. A i přes určitá vylepšení oproti ní je 1k€ sakra MOC 🙁

  2. Fuji umí. Tohle bude pecka. Až trochu klesne časem cena, tak ten foťák pro hobby fotografa má všechno, co potřebuje.

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*