Novinka: Fujifilm X-S10

Fujifilm právě představil další letošní novinku: bezzrcadlovku Fujifilm X-S10.

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák snad brzy vyzkouším…

Toto je text tiskové zprávy, nejde o redakční materiál a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Fujifilm představuje X-S10 – bezzrcadlový digitální fotoaparát

Lehký a kompaktní fotoaparát disponuje 6,0 EV vestavěnou obrazovou stabilizaci
Jedná se o vysoce výkonný model s uživatelsky přívětivým ovládáním

Fujifilm X-S10
Fujifilm X-S10 na oficiálním snímku. Foto: Fujifilm.cz

TOKIO, 15. října 2020 – FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potěšením oznamuje uvedení fotoaparátu FUJIFILM X-S10 (X-S10) na trh. X-S10 je nejnovějším přírůstkem do řady CSC digitálních fotoaparátů X Series, které vytvářejí výjimečně kvalitní obraz. X-S10 bude dostupný v polovině listopadu.

Fotoaparát je vybaven špičkovými funkcemi, včetně 26,1MP snímače X-TransTM CMOS 4, vysokorychlostního obrazového procesoru X-Processor 4 a vestavěné stabilizace obrazu (IBIS). X-S10 je maximálně funkční fotoaparát s kompaktním tělem.

Fujifilm X-S10 je vhodný pro každého, kdo potřebuje lehkou techniku poskytující profesionální funkce pro záznam fotografií i videa. Má co nabídnout úplně každému: oblíbený režim AUTO / SP (Scene Position) automaticky upravuje nastavení fotoaparátu tak, aby vznikaly nádherné snímky i bez nutnosti drobných úprav nastavení. Pokročilá funkce videozáznamu nabízí jak ostré 10 bit video ve 4K / 30P 4: 2: 2 kvalitě nebo vysokorychlostní Full-HD video při 240 fps. Profesionální i amatérští fotografové, filmaři i vlogeři si jistě zamilují výklopný LCD displej, jímž lze otáčet v rozsahu 180 stupňů.

Fujifilm X-S10 – vlastnosti fotoaparátu

  1. Menší IBIS vyvinutý pro kompaktní tělo fotoaparátu

Vestavěný stabilizační systém obrazu (IBIS) je oproti svému předchůdci přibližně o 30 % menší*. Sytému bylo ubráno na rozměrech i na váze. I přes svou nízkou hmotnost (pouhých 450 g) dosahuje X-S10 díky pětiosému stabilizačnímu systému stabilizace až 6,0 EV*. X-S10, jako první fotoaparát střední třídy z řady X Series, používá mechanismus pro zadržení pohybového čidla. Tento mechanismus funguje jako mechanický tlumič otřesů, který chrání před mírnými vibracemi vycházejícími ze závěrky. Tato funkce posiluje stabilitu obrazu a udržuje jeho jas a rozlišení.

X-S10 je vybaven robustní ergonomickou rukojetí ze slitiny hořčíku, která napomáhá udržení stability při snímání z ruky. Pro zachování pevnosti a odolnosti těla fotoaparátu byly do návrhu zakomponovány pláty ze slitiny hořčíku umístěné na přední a vrchní straně.
* V porovnání s funkcí IBIS CZC u digitálních fotoaparátů „FUJIFILM X-T4“
* Stabilizace 6,0 EV dosahuje v kombinaci s 20 ze 30 aktuálně dostupných výměnných objektivů určených pro řadu X Series (objektivy XF / XC)

2. Věhlasné režimy simulace filmu a doplněné o automatické funkce pro mimořádnou kvalitu obrazu

Režimy simulace filmu FUJIFILM byly vytvořeny digitalizací několika ikonických analogových filmů. Odkazují a oslavují historický vývoj fotografického filmu. X-S10 nabízí 18 výjimečných režimů, včetně režimu ETERNA Bleach Bypass, který vytváří krásný, desaturovaný a vysoce kontrastní vzhled.

Fotoaparát X-S10 nabízí zdokonalený automatický režim AUTO / SP (Scene Position), který samočinně upravuje nastavení snímání tak, aby odpovídalo dané scéně a již nebylo nutné jej nijak přizpůsobovat. Nyní je možné zachycovat jasné a živé barvy krajiny, na portrétní fotografii zaznamenat přirozené odstíny pleti nebo vytvářet barevně vyvážené snímky i v protisvětle, bez ohledu na úroveň fotografických dovedností.

3. Spolehlivé automatické ostření a vysokorychlostní režim sekvenčního snímání pro zachycení důležitých okamžiků

Kombinace vysokorychlostního AF systému a snímače X-Trans TM CMOS 4 s 2,16 miliony pixely fázové detekce a výkonného procesoru X-Processor 4 zajišťuje rychlé a přesné automatické zaostření v době kratší než 0,02 sekundy až od -7.0 EV. *

Fotoaparát X-S10 je vybaven velice přesným AF s funkcí sledování snímaného objektu pro zachycení pohybujících se objektů a detekci obličeje / očí.

Vysokorychlostní sekvenční snímání bez blackoutu* dosahuje 8 fps při mechanické závěrce a 30 fps při elektronické závěrce.

* Při použití XF50mmF1.0
* Vysokorychlostní sekvenční snímání chráněné před výpadkem: při výpadku dojde ke ztmavení hledáčku, kvůli němuž uživatel ztratí objekt z dohledu. Tato funkce je dostupná pouze při použití elektronické závěrky.

4. Výklopný LCD displej a hledáček, který podporuje tři boost režimy

Fotoaparát X-S10 je vybavený výklopným LCD displejem s rozsahem až 180 stupňů, který je užitečný jak při zachycování selfie snímků, tak i při pořizování fotografií a videí, kdy je fotoaparát nastaven v různých pozicích.

Hledáček nabízí funkci „Live View“ se třemi Boost režimy*: Low Light Priority (zaměření na nízkou hladinu osvětlení), Resolution Priority (zaměření na rozlišení) a Frame Rate Priority (zaměření na snímkovou frekvenci).

5. Rozšířené funkce záznamu videa

Fujifilm X-S10 pořizuje video ve 4K kvalitě ze stejného množství dat potřebných pro 6K. Zajišťuje tak vysoké rozlišení záznamu s nízkou hladinou šumu. Podporuje nahrávání 4K / 30p 4:2:0 8 bit videa na SD kartu vloženou ve fotoaparátu a výstupní video 4K / 30p 4:2:2 10 bit přes port HDMI.

Fotoaparát také umožňuje vysokorychlostní Full-HD záznam při 240p a generuje zpomalené záběry (až 10x) rychle se pohybujícího objektu.

Kromě IBIS je X-S10 vybaven digitální stabilizací obrazu (DIS), která účinně kompenzuje otřesy vznikající při snímání za chůze. Přidaný režim IS Boost Mode zajišťuje spolehlivou stabilizaci a téměř zcela eliminuje chvění fotoaparátu, je-li používán k záznamu videa ze statické pozice z ruky.

Pomocí speciálního tlačítka pro záznam videa umístěného na horní straně X-S10 mohou uživatelé spustit nahrávání videa, i když zrovna pořizují statické snímky. Nastavení expozice a zaostření se automaticky zaznamenává v automatickém režimu.*

* Režim AF se přepne na kontinuální AF.

Reklama

4 komentářů

  1. Kluci, možná Fuji rádi nemáte, ale tento foťák je moc fajn. Prodává se dobře, Fuji nekrachuje, naopak, je to jeden z nejlepších foťáku pro amatéry na trhu. Takže paráda.

  2. Co Fuji umí velice dobře, to je tahání peněz lidem z kapes … tj asi tak vše …

  3. Pro videisty opět nic moc = šidítko, jen 4K/30fps a to JEN v 8bit interně a pouze v klipech do 10min. tj. prakticky převlečená X-T30 s níž se kryje i v mnoha dalších parametrech. A i přes určitá vylepšení oproti ní je 1k€ sakra MOC 🙁

  4. Fuji umí. Tohle bude pecka. Až trochu klesne časem cena, tak ten foťák pro hobby fotografa má všechno, co potřebuje.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*