Videorecenze: Fujifilm X-T100 – povedený foťák za dobrou cenu

Jaký je Fujifilm X-T100? Je to opravdu zajímavý foťák s výborným poměrem cena / výkon. Proto jsem natočil tuhle videorecenzi, která shrnuje všechny podstatné informace.

Reklama

3 komentářů

 1. Kristýna

  Dobrý den,
  děkuji za opravdu povedenou recenzi a vysvětlení základních informací a vaše zkušenosti. Ráda bych se Vás prosím zeptala na porovnání dvou modelů a to konkrétně Fujifilm X-T100 vs Fujifilm X-T20. Na internetu se dočítám, že poměr cena x výkon je super u X-T100. Pokud však zákazník požaduje větší pecku, tak spíše lidé doporučují sáhnout po X-T20.
  Stanovila jsem si cenovou hranici a ta byla 20.000,-Kč. Po návštěvě v kamenném obchodě jsem odcházela spíše se smíšenými pocity, kdy mi pán prodavač sdělil, že X-T20 by byla rozhodně vhodnější volba.
  Jednu velkou přednost však vidím v displeji, osobně se mi výklopný a otočný displej u X-T100 zamlouvá. Spíše uvažuji o celkové finanční náročnosti do budoucna, zda se popřípadě nevyplatí nyní pořídit X-T20 a popřípadě mít na několik let vystaráno, neboť bych byla s celkovým výstupem fotografií více spokojená. Či se naskýtá druhá varianta a to….pořídit si X-T100 a za pár let pořídit obměnit objektiv (i když je to drahá záležitost).

  Ráda bych se ještě tedy zeptala, zda nemáte zkušenost s oběma fotoaparáty? Zda je výsledek opravdu natolik rozdílný, že se vyplatí si připlatit nebo naopak se spokojit se základní řadou (která v sobě kombinuje určité inovace a dostatečné výkony).

  Pokud by samozřejmě X-T20 měla také ten novější displej jako X-T100, tak by nebylo o čem diskutovat a měla bych rozhodnuto. V tuto chvíli si však lámu hlavu nad dvěma modely, kdy každý má své + a -.
  Budu Vám moc vděčná za odpověď a předem děkuji

  Hudková

  Děkuji moc za odpověď

 2. Jan Rybář

  Dobrý den, testoval jsem (skoro) vše od Fujifilmu za posledních několik let, recenze najde přímo na těcho stránkách, třeba přes hledání https://www.fotoguru.cz/?s=fujifilm
  Volba záleží na tom, co od foťáku čekáte a kolik do nákupu chcete investovat… Variant je poměrně mnoho…JR

 3. Zdravím pane Rybáři,
  myslel jsem, že máte Fujifilm X-E3, ale ve videu říkáte, že fotoaparátů Fujifilm máte několik – mohl byste tedy uvést nějaké svoje zkušenosti i s těmi jinými Fujifilmy (než X-T100). Uvažuju, že k Fujifilmu přejdu (od Olympusu) – teď jen který model si vybrat…

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*