Fujifilm X-T200 – dostupná novinka

Fujifilm X-T200, který byl právě představen, je druhou generací cenově dostupné řady oblíbených bezzrcadlovek.

Bude mít nově navržený elektronický hledáček, vylepšený systém AF s rychlou detekci obličeje, APS-C 24,2 Mpx CMOS snímač, sériové snímání rychlostí 8 FPS a záznam videa v kvalitě 4K UHD. Dále je fotoaparát vybavený širokoúhlým LCD dotykovým displejem s možností náklonu do různých úhlů.

X-T200 bude k dostání v sadě s objektivem XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ ve třech barevných provedeních (silver, dark silver a champagne). Doporučená nového fotoaparátu bude 21 990 Kč.

Nový Fujifilm X-T200 na oficiálním snímku. Foto: Fujifilm.cz

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák brzy otestuji, to se ví…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Fujifilm, nejde o redakční materiál a čtenář nechť vše čte na vlastní nebezpečí.

FUJIFILM představuje nový fotoaparát FUJIFILM X-T200

FUJIFILM Corporation (Prezident: Kenji Sukeno) s radostí oznamuje, že v únoru 2020 bude na trh uveden fotoaparát FUJIFILM X-T200. FUJIFILM X-T200 nabídne tvůrcům, bez ohledu na jejich úroveň, nový kompaktní CSC digitální fotoaparát s lehkým kompaktním tělem vybavený nově navrženým elektronickým hledáčkem, rychlou detekci a automatickým ostřením na obličej, možností pořizovat snímky v rozlišení 24,2 Mpx, sériové snímání rychlostí 8 FPS a záznam videa v kvalitě 4K UHD.

S X-T200 se tak všem tvůrcům dostávají na dosah ruky funkce profesionální úrovně. Fotoaparát v sobě kombinuje nový snímač a procesor zajišťující výborný výkon. Dále je fotoaparát vybavený širokoúhlým LCD dotykovým displejem s možností náklonu do různých úhlů, který umožňuje intuitivní ovládání a u něhož uživatelé najdou podobnost s ovládáním smartphonů. X-T200 zajišťuje natáčení videa v HDR a v kvalitě až 4K30p nebo Full HD 120p. Nový elektronický režim stabilizace obrazu může být použit pro plynulé natáčení videa s vylepšenou kvalitou, která dosahuje daleko za hranici toho, co mohou nabídnout běžné smartphony.

Fujifilm X-T200 – fantastická kvalita obrazu za každé situace

X-T200 v sobě kombinuje inovace, design a technologie, díky nimž má každý tvůrce bez ohledu na jeho úroveň k dispozici kompletní balíček, s nímž odemkne nekonečné množství kreativních možností.

S hmotností 370 g je X-T200 zhruba o 80 g lehčí než jeho předchůdce. Navíc je vybavený výklopným dotykovým displejem, vysokorychlostním snímačem APS-C 24,2 Mpx CMOS, který pro lepší výkon používá měděné dráty. X-T200 disponuje intuitivním uživatelským rozhraním, jež se vyznačuje profesionální kvalitou a současně snadným ovládáním, které se podobná ovládání smartphonu.

Fotoaparát je schopen zpracovávat data 3,5x rychleji než jeho předchůdce X-T100, přičemž dochází i k redukci „rolling shutter“ efektu (obrazovému zkreslení). U X-T200 se výrazně zlepšila i funkce automatického ostření, a to díky bodům fázové detekce rozmístěným po celém snímači.

Osahejte si vlastní cestu k dokonalému snímku

X-T200 je vybavený širokým dotykovým LCD displejem o rozměru 3,5 palce, poměrem stran 16:9 a možností vyklápění do různých úhlů. Displej je možné otevírat a zavírat v rozsahu 0 až 180 stupňů a otáčet jím v úhlu od -90 do +180 stupňů. Fotoaparát poskytuje intuitivní a responzivní ovládání všech funkcí, které lze různě nastavovat: jas, ostrost pozadí, efekt filmové simulace nebo poměr stran snímku.

Zaostřete na obličeje a okamžiky

Díky použití bodů s fázovou detekcí napříč snímačem a vylepšenému AF zaostříte velmi rychle, a to ve světelně nepříznivých podmínkách. Jednodušeji a rychleji díky vylepšenému automatickému ostření na obličej/oči probíhá i ostření na jednotlivce nebo skupinu lidí. To je možné i v případě, že je LCD obrazovka vyklopená a uživatel chce pořídit selfie.

Automatizované funkce jako rozpoznání hlavního objektu (Main Subject Recognition) umožňuje, aby byl fotoaparát nastaven na rozpoznávání a sledování hlavního objektu v rámci záběru. V kombinaci se sekvenčním snímáním rychlostí 8 FPS bude snazší zabrat, zaostřit a zvěčnit důležité okamžiky s těmi správnými lidmi.

Fujifilm X-T200 – Legendární barvy

Minulost, kterou Fujifilm zasvětil vývoji barev, společnosti dodala světově uznávaný statut. Společnost v tomto průmyslu působí 86 let a za tu dobu se stala zodpovědnou za některé z nejvíce ikonických fotografických filmů v dějinách. Tato výjimečná znalost se vepsala do 11 digitálních režimů simulace filmu, kterými disponuje i model X-T200. Snímky pořízené s těmito filmovými simulacemi nesou vzhled a vyvolávají dojem těch daných filmů, kterými jsou inspirovány. Jsou také skvělým stavebním prvkem pro kreativní tvorbu. K tomu se přidává 20 pokročilých filtrů, které zahrnují nový „Clear filter“, a dodávají ještě více kreativních možností tvůrcům, kteří se snaží umělecky vyjádřit.

Když snímky jednoduše nestačí

Nová elektronická stabilizace a HDR video režim společně se základními vestavěnými funkcemi pro editaci videí napomáhají tomu, aby X-T200 poskytoval více než jen produkci krásných videí ve 4K kvalitě. Zajišťují, aby videa byla stabilizovaná, svěží a přesně sestříhaná tak, aby bylo možné je snadno sdílet s rodinou a přáteli. V srdci nového režimu elektronické stabilizace se nachází gyroskopický snímač, který podporuje redukci šumu vzniklého otřesy kamery při natáčení videozáznamu.

S pomocí nové HDR funkce je natáčení videí, u nichž vzniká vysoký kontrast, podstatně jednodušší a praktičtější. Vestavěné funkce editace videa umožňují stříhání videoklipů a jejich komprimaci na správnou velikost, aby se snadno sdílely. To znamená, že tvůrci mohou sdílet perfektní sekci slow-motion videa nebo nejlepší část z jejich záznamu ve 4K kvalitě přímo z fotoaparátu do chytrého telefonu, aniž by museli zapnout počítač.

Vyberte si vaše oblíbené barevné provedení a přidejte rychlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností

X-T200 bude k dostání v sadě s objektivem XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ ve třech barevných provedeních (silver, dark silver a champagne).

Reklama

3 komentářů

 1. Předsi…

 2. Nóóó, zdá se, že je tu min. nový král 4K/30fps masového videoblogingu = snímání jede konečně bez cropu (!) a dokonce v 6K (!!!) jako u mnohem dražších mašinek :)))
  + ten plně flexi displej o tom hovoří více než jasně 😉
  Stejně tak i ta „nová“ pětatřicítka.
  https://digiarena.zive.cz/fujifilm-uvadi-lehky-rychly-a-vykonny-x-t200-a-dvojici-objektivu-pro-system-x-a-gfx
  Se základním seťákem v list price za 22 táců nemá chybu a jak Z50, tak A6400 mají hodně velký problém, což je pro nutné následné inovace (či tlaku na ceny 😉 moc dobře!

  Těším se na recenzi :)))

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*