Novinka: Fujifilm X-T50, další generace oblíbené bezzrcadlovky

Fujifilm X-T50 přichází – Fujifilm představil další model z oblíbené řady bezzrcadlovek, která vždy v minulosti nabízela velmi dobré výkony za rozumnou cenu.

Zatím sem dávám jen text tiskové zprávy, foťák snad časem pořádně vyzkouším…

Fujifilm X-T50 – představení novinky

Kompaktní a lehké tělo s 40,2megapixelovým snímačem a nejnovějším procesorem pro zpracování obrazu: Fujifilm X-T50 digitální bezzrcadlovka. Nově je vybavena voličem simulace filmu, abyste si „barvy“ užili ještě snadněji.

FUJIFILM Corporation (Sídlo: Minato-ku, Tokio; prezident a generální ředitel, zástupce ředitele: Teiichi Goto) představuje bezzrcadlový digitální fotoaparát FUJIFILM X-T50 (dále jen X-T50), nejnovější model řady X, který přináší vynikající kvalitu obrazu s jedinečnou technologií reprodukce barev v kompaktním a lehkém těle. Na trh bude uveden v polovině června 2024.

Fujifilm X-T50
Fujifilm X-T50 na oficiálním snímku. Foto: Fujifilm.com

Fotoaparát X-T50 disponuje kompaktním a lehkým tělem s hmotností přibližně 438g (včetně baterie a SD karty). Je vybaven 40,2megapixelovým snímačem „X-Trans™ CMOS 5 HR“ s technologií BSI, vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu „X-Processor 5“* a pětiosou stabilizací obrazu v těle s účinností až 7,0 expozičních kroků. Jedná se o všestranný model, který nabízí vysokou kvalitu obrazu, velký výkon a to v kompaktním těle. V kombinaci s novým standardním zoom objektivem „FUJINON XF16- 50mmF2,8-4,8 R LM WR“, který byl též nově oznámen, jej lze použít pro fotografování ve všech situacích.

Kromě toho je na horní panelu, úplně poprvé, zabudován volič simulace filmu, který umožňuje uživatel snadno přepínat mezi „simulacemi filmu“, což je klíčová funkce jedinečná pro tuto společnost. Simulace filmů nabízí širokou škálu barevných odstínů. Fotoaparát X-T50 také přináší nový zaoblenější design, který zlepšuje držení, ale stále zachovává kompaktní rozměry.

X-T50 je digitální fotoaparát, který spojuje snadné fotografování s kompaktním a lehkým tělem, voličem simulace filmu a vynikajícími funkcemi, které poskytují výjimečnou kvalitu snímků a tím nabízí ještě větší radost z fotografování.

Vůbec poprvé má tento model speciální volič se simulacemi filmu. Foto: Fujifilm.cz

Fujifilm X-T50 – Vlastnosti produktu

(1) Vysoká kvalita obrazu a výkon, kterých bylo dosaženo díky novému snímači a procesoru.

 • Pátá generace řady X je vybavena 40,2megapixelovým snímačem X-Trans™ CMOS 5 HR s technologií BSI. Nejnovější algoritmus zpracování obrazu zajišťuje vysoké rozlišení s nízkou produkcí digitálního šumu.
 • Vylepšená struktura pixelů umožňuje efektivně zachytit více světla, základní hodnota ISO se snížila na ISO 125, která se dříve používala jako rozšířená citlivost fotoaparátů. Kromě toho lze elektronickou závěrku nastavit na nejrychlejší čas závěrky 1/180000s, čímž lze dosáhnout vysoce přesné kontroly času expozice. Díky takto krátkému času závěrky lze používat vysoce světelné objektivy s plně otevřenou clonou objektivu, v situacích s dostatkem světla.
 • X-T50 je vybaven automatickým zaostřováním s detekcí objektu na bázi umělé inteligence vyvinutou pomocí technologie hlubokého učení. Fotoaparát nyní dokáže detekovat zvířata, ptáky, auta, motocykly, jízdní kola, letadla, vlaky, hmyz a drony**. Kromě toho je fotoaparát vybaven algoritmem s predikcí pro AF, který je pokročilejší než u předchozích modelů. To umožňuje pohodlnější fotografování široké škály objektů, včetně rychle se pohybujících automobilů a zvířat.
 • Pro X-T50 je k dispozici celkem 20 režimů „simulace filmu“ včetně režimu „REALA ACE“, který kombinuje věrnou reprodukci barev a ostřejší tonální gradaci. Můžete si vychutnat širokou škálu barevných simulací podobně, jako byste si vybírali fotografický film. Vysoký počet pixelů, přibližně 40,2Mpix, umožňuje funkci digitálního telekonvertoru. Snímky lze zvětšit 1,4x a 2x.

(2) Pokročilé funkce pro další rozšíření rozsahu

 • Fotoaparát je také vybaven funkcí pětiosé stabilizace obrazu v těle fotoaparátu (IBIS) s maximální účinností 7,0 expozičních kroků. Zachovány byly kompaktní rozměry, což byla vždy přednost předchozích modelů. IBIS pomáhá při fotografování z ruky, a to v situacích s nedostatkem světla nebo například s objektivy s delší ohniskovou vzdáleností. Univerzálnost tohoto nového modelu se opět díky stabilizací zvětšila.
 • Je možné nahrávat video v rozlišení 6,2K/30p. Pro nahrávání videa vysoké kvality je k dispozici také funkce sledování objektu během záznamu videa, což vám usnadní zaostřování, protože si sami vyberete a zamknete objekt, který má fotoaparát „sledovat“.
  Fotoaparát může fotografovat v režimu AUTO, který rozpozná scénu a automaticky zvolí optimální nastavení. K aktivování automatické funkce lze jednoduše použít páčku na horním panelu. V režimu AUTO fotoaparát automaticky detekuje objekt a sleduje jej, přičemž jej udržuje zaostřený, což usnadňuje fotografování a natáčení videa.

(3) Propracovaný design s maximální funkční krásou

 • Novinkou je zaoblenější design těla. Nový tvar gripu pohodlně padne do ruky při zachování kompaktních rozměrů. Výsledkem je snadné držení a manipulace s fotoaparátem.
  Na horním panelu je umístěn zcela nový volič „simulace filmu“. Ten umožňuje uživatelům přepínat mezi režimy simulace filmu velmi intuitivně. Tyto změny lze tak dělat rychle podle objektu nebo scény a vychutnat si tak filmové simulace ještě o trochu více.
 • V kapličce hledáčku je zabudován vestavěný blesk, který zvládá automatické funkce a může pomoci při fotografování v tmavých prostorách nebo při fotografování portrétů v protisvětle.
 • Nový model je vybaven stejným výklopným zadním LCD monitorem s 1,84 milionu bodů jako předchozí model. Kromě toho byl vyladěn tvar gripu a rozložení tlačítek na zadní straně fotoaparátu, aby bylo možné pohodlněji fotografovat statické i pohyblivé scény.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*