Novinka: Fujifilm X100V – nástupce legendy s pevným objektivem

Fujifilm X100V je tu – a pátým modelem tak pokračuje legendární řada skladných a opravdu výkonných foťáků s pevným objektivem (cca 35 mm po přepočtu).

Slovo legenda zní trochu jako klišé, ale v tomto případě není třeba se ho bát – tahle řada je opravdu hodně oblíbená a zcela poprávu (zde je například má recenze čtvrtého modelu)…

Foťák brzy otestuji, zatím jen text tiskové zprávy společnosti Fujifilm.

Toto je text tiskové zprávy Fujifilmu, nejde o redakční materiál a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

Společnost FUJIFILM uvání na trh nový fotoaparát FUJIFILM X100V. X100V, pátý model řady Fujifilm X100 prošel oproti předchozímu modelu zásadní modernizací. Nový je nově navržený objektiv 23mmF2, vylepšený hybridní hledáček, odolnost vůči povětrnostním vlivům nebo nový výklopný zadní LCD displej.

Fujifilm X100V je vybaven snímačem 26,1 Mpx X-Trans CMOS4 poslední generace a X-Processorem 4.

Fujifilm X100V
Fujifilm X100V na oficiálním snímku. Foto: Fujifilm.cz

FUJIFILM představuje nový fotoaparát FUJIFILM X100V

FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) s radostí oznamuje uvedení nejnovějšího modelu FUJIFILM X100V (dále jen X100V) na trh. X100V patří do řady ikonických, snadno přenosných a zábavných prémiových digitálních fotoaparátů řady X100.

Fujifilm X100V, pátý model řady Fujifilm X100, prošel oproti předchozímu modelu zásadní modernizací. Nový je nově navržený objektiv 23mmF2, vylepšený hybridní hledáček, odolnost vůči povětrnostním vlivům nebo nový výklopný zadní LCD displej. Fujifilm X100V je vybaven snímačem X-TransTM CMOS4 poslední generace a X-Processorem 4, díky nimž se z něj stává snadno použitelný a sofistikovaný nástroj určený všem kreativcům od profesionálů po každodenní fotografy, se kterým dosáhnou při pořizování fotografií i videí neuvěřitelné kvality obrazu.

Klíčové vlastnosti a vylepšení Fujifilmu X100V:

Design fotoaparátu usnadňuje pořízení snímků, které máte na mysli

Spodní a horní část nadčasového těla Fujifilmu  X100V je vyrobena z jednoho kusu hliníku, čímž vzniká vytříbené klasické tělo fotoaparátu s čistými hranami. Konečná úprava vytvořená eloxováním vytváří saténový povrch a pro lepší ovládání a příjemnější úchop. Zároveň došlo i k vylepšení gripu, ISO ovladačů a pláště objektivu.

Jako první z řady X100 je X100V odolný vůči povětrnostním vlivům v případě, že je na objektivu připevněn přídavný adaptérový kroužek AR-X100 a ochranný filtr PRF-49. Nový, ve dvou směrech výklopný dotykový LCD displej, se navíc bez přerušení schovává do zadní části fotoaparátu. Díky tomu se v této řadě poprvé objevuje možnost intuitivního dotykového ovládání, které fotografům otevírá nové možnosti sledování při pořizování snímků.

Fujifilm X100V
Fujifilm X100V má i výklopný displej. Foto: Fujifilm.cz 

Fujifilm X100V: Nový objektiv, s nímž z každého snímku vytěžíte maximum

Nový objektiv 23mmF2.0, kterým je X100V vybaven zajistí, že každý detail ze snímače X-TransTM CMOS 4 bude výjimečný. Vylepšený pro vyšší rozlišení a menší obrazové zkreslení je tento objektiv, v porovnání s objektivy v minulosti používanými v řadě X100, zásadním posunem kupředu. Zároveň si však udržuje stejnou celkovou velikost a kompatibilitu s konverzními objektivy WCL/TCL a zachovává si vnitřní 4EV ND filtr.

V srdci X100V se nachází kombinace nejmodernějšího snímače X-TransTM CMOS 4 a X-Processoru 4. Mimořádný 26,1 Mpx snímač používá back-illuminated design, díky kterému maximalizuje kvalitu obrazu a dynamický rozsah fotografií, zatímco unikátní sada barevných filtrů snižuje moaré efekt a barevnou odchylku, aniž by bylo potřeba použít low-pass optický filtr. Tyto výjimečné optické vlastnosti jsou doplněny čtyř jádrovým X-Processorem 4. Tento silný CPU zajišťuje rychlé a plynulé zpracování snímků, ale díky novému algoritmu automatického ostření je možné s X100V ostřit už od -5EV.

Jiný pohled na svět

Značně vylepšený hybridní hledáček umožňuje uživatelům při pořizování snímků rychle a snadno vybírat mezi 0,52x zvětšením optického hledáčku (OVF) nebo 3,69 miliony body OLED elektronického hledáčku (EVF). OVF nabízí 95% pokrytí záběru a opravu paralaxních linek, čímž zajišťuje nepřerušený pohled na svět takový, jaký je. Naproti tomu EVF zprostředkovává skutečné zobrazení snímku tak, jak bude pořízen. Je možné zvolit i funkci elektronického měřiče vzdálenosti (ERF): v pravém dolním rohu OVF se pak zobrazuje malý EVF, čímž uživatel získává další nástroj pro pořízení snímku.

Fujifilm X100V – Víc než jen klasický fotoaparát

X100V nabízí možnost nahrávat videa ve 4K kvalitě až do 30 snímků za vteřinu nebo 120 snímků za vteřinu v kvalitě 1080p. Filmaři, kteří potřebují maximálně věrné barvy mohou natáčet ve formátu 10 bit, 4:2:2 externě prostřednictvím HDMI portu a díky Fujifilm unikátní technologii reporodukce barev mohou při natáčení videí využívat simulace filmu jako ETERNA. Uživatelé mohou také využít početné funkce snímání jako např. „monochromatická barva“ nebo „efekt chromové barvy“ (Color Chrome Effect), jimiž rozšíří vlastní kreativní představy přímo při vytváření videozáznamu.

Přídavná příslušenství Fujifilmu X100V

Při použití konverzního objektivu (WCL-X100 II) nebo tele-konverzního objektivu (TCL-X100 II) rozšíříte pevnou ohniskovou vzdálenost 23 mm na ekvivalent 28 mm (0,8x) nebo 50 mm (1,4x) ve formátu 35 mm.

Klasický design X100V můžete doplnit prémiovým koženým pouzdrem (LC-X100V), s nímž budete mít stálý přístup k baterii fotoaparátu i paměťové kartě.

Reklama

Je tu jeden komentář

 1. Fujifilm x100V vs. x100F

  Nový model voděodolný, nový čip…. výklopný displej.

  Pořád ale rozhoduje cena.

  Má stále cenu pořídit starší model? Cena vs. obrazový výstup.

  Děkuji.
  Martin

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*