Co to je iCloud+ a proč jde o malou revoluci

Co je iCloud+ a proč je tento upgrade oblíbené cloudové služby opravdu dobré prozkoumat? V jedné větě řečeno: nabízí opravdu pozoruhodné nástroje, které dávají vážně smysl.

V říjnu 2021 dorazily do schránek majitelů iPhonů a Maců oficiální maily oznamující, že “Váš tarif úložiště jsme navýšili na iCloud+ bez dalších poplatků”.

Obsah může působit trochu zmateně, stejně tak rychlá snaha o testování, tedy pár řádků shrnutí.

Co to iCloud+:

– soubor vylepšení a nových funkcí tradičního iCloudu
– nejvíce asi zaujme funkce Soukromý přenos, případně Skrýt můj e-mail a Vlastní e-mailová doména
– ohlášený byl již před pár měsíci, nyní startuje na ostro
– funkce se tedy týkají především soukromí na internetu
– je dostupný uživatelů placených tarifů iCloudu, ale bez dalších poplatků

Tuším, že si o iCloud+ říkáte: podobná vylepšení jsou obvykle k ničemu, v tomto případě ale stačí pár minut podrobnějšího zkoumání, a zjistíte, že jde o možnost opravdu zajímavé.

Soukromý přenos (Private Relay)

Tahle funkce je zatím jen ve zkušebních verzích iOS, ale vypadá hodně slibně. V podstatě jde o VPN, tedy systém, které odstíní uživatele od “nebezpečných zákoutí” internetu. V případě použití prohlížeče Safari bude možné v jakékoliv síti procházet stránky “bezpečněji a diskrétněji”.

Skrýt můj e-mail (Hide My Email)

Tahle služby vypadá též slibně: umožní vytvořit jednorázové e-mailové adresy, které budou přesměrovány na hlavní e-mail v iCloudu. Tedy: pokud nechcete do pochybného e-shopu zadávat svůj hlavní mail, použijete tento jednorázový. A po čase je možné se ho zbavit.

Vlastní e-mailová doména (Custom Email Domain)

Přiznávám, toto mě nadchlo možná nejvíce a co nejdříve vyzkouším. Tahle možnost totiž umožní vytvořit si e-maily na své vlastní doméně. Jinými slovy, pokud máte třeba koupenou doménu veverka.com, můžete si přes iCloud+ vytvořit až tři schránky ([email protected], atp), včetně té, kterou bude sdílet rodina. Používám dlouhá léta tuhle službu od Googlu, a je to funkce zcela skvělá.

Zabezpečené video z HomeKitu (HomeKit Secure Video)

Jak název napovídá, tato služba umožní vyšší zabezpečení přenosu dat do aplikace Domácnost, pokud k ní máte například připojené bezpečností kamery. Což se též opravdu může hodit.

Zkrátka, iCloud+ vypadá opravdu slibně a už se těším, až vše podrobněji vyzkouším a otestuji…

Reklama

Je tu jeden komentář

  1. Dobrý den,
    mohu se zeptat, kterou google aplikaci používáte pro vytváření schránek na vlastní doméně? To, že to jde i mimo přihlášení do účtu mi nějak uniklo.
    Jinak článek skvělý jako vždy. V současnosti si chci pořídit foťák a i s pomocí vašich článků a recenzí se snažím zorientovat v jejich nabídce.
    Díky

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*