Co to je iCloud+ a proč jde o malou revoluci

Co je iCloud+ a proč je tento upgrade oblíbené cloudové služby opravdu dobré prozkoumat? V jedné větě řečeno: nabízí opravdu pozoruhodné nástroje, které dávají vážně smysl.

V říjnu 2021 dorazily do schránek majitelů iPhonů a Maců oficiální maily oznamující, že “Váš tarif úložiště jsme navýšili na iCloud+ bez dalších poplatků”.

Obsah může působit trochu zmateně, stejně tak rychlá snaha o testování, tedy pár řádků shrnutí.

Co to iCloud+:

– soubor vylepšení a nových funkcí tradičního iCloudu
– nejvíce asi zaujme funkce Soukromý přenos, případně Skrýt můj e-mail a Vlastní e-mailová doména
– ohlášený byl již před pár měsíci, nyní startuje na ostro
– funkce se tedy týkají především soukromí na internetu
– je dostupný uživatelů placených tarifů iCloudu, ale bez dalších poplatků

Tuším, že si o iCloud+ říkáte: podobná vylepšení jsou obvykle k ničemu, v tomto případě ale stačí pár minut podrobnějšího zkoumání, a zjistíte, že jde o možnost opravdu zajímavé.

Soukromý přenos (Private Relay)

Tahle funkce je zatím jen ve zkušebních verzích iOS, ale vypadá hodně slibně. V podstatě jde o VPN, tedy systém, které odstíní uživatele od “nebezpečných zákoutí” internetu. V případě použití prohlížeče Safari bude možné v jakékoliv síti procházet stránky “bezpečněji a diskrétněji”.

Skrýt můj e-mail (Hide My Email)

Tahle služby vypadá též slibně: umožní vytvořit jednorázové e-mailové adresy, které budou přesměrovány na hlavní e-mail v iCloudu. Tedy: pokud nechcete do pochybného e-shopu zadávat svůj hlavní mail, použijete tento jednorázový. A po čase je možné se ho zbavit.

Vlastní e-mailová doména (Custom Email Domain)

Přiznávám, toto mě nadchlo možná nejvíce a co nejdříve vyzkouším. Tahle možnost totiž umožní vytvořit si e-maily na své vlastní doméně. Jinými slovy, pokud máte třeba koupenou doménu veverka.com, můžete si přes iCloud+ vytvořit až tři schránky ([email protected], atp), včetně té, kterou bude sdílet rodina. Používám dlouhá léta tuhle službu od Googlu, a je to funkce zcela skvělá.

Zabezpečené video z HomeKitu (HomeKit Secure Video)

Jak název napovídá, tato služba umožní vyšší zabezpečení přenosu dat do aplikace Domácnost, pokud k ní máte například připojené bezpečností kamery. Což se též opravdu může hodit.

Zkrátka, iCloud+ vypadá opravdu slibně a už se těším, až vše podrobněji vyzkouším a otestuji…

Speciální iPhonový Newsletter

Novinky ze světa focení iPhonem do vaší schránky...

Spam nikdy neposíláme, slibujeme...

Je tu jeden komentář

  1. Dobrý den,
    mohu se zeptat, kterou google aplikaci používáte pro vytváření schránek na vlastní doméně? To, že to jde i mimo přihlášení do účtu mi nějak uniklo.
    Jinak článek skvělý jako vždy. V současnosti si chci pořídit foťák a i s pomocí vašich článků a recenzí se snažím zorientovat v jejich nabídce.
    Díky

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*