Kapka naděje učila děti fotit s mobilem

Nadační fond Kapka a společnost Xiaomi uspořádaly fotografický workshop pro děti z obtížných sociálních poměrů…

Zde text zajímavé tiskové zprávy o akci, které si zaslouží pozornost…

Společnost Xiaomi a Nadační fond Kapka naděje uspořádaly fotografický workshop s Barborou Reichovou a Maximem Habancem a vykouzlily dětem úsměv na tváři

Praha, 19. června 2024 – Společnost Xiaomi spojila síly s Nadačním fondem Kapka naděje, aby uspořádaly jedinečnou akci pro děti a mládež z obtížných sociálních poměrů. Tato inspirativní akce se odehrála 17. června 2024 v prostorách skateparku Red Bull MaxSpace v areálu PRAGOVKA ART DISTRICT v Praze. Skatepark, navržený jedním z nejlepších světových skateboardistů a vítězem závodu Světového poháru Maximem Habancem, se stal ideálním místem pro den plný zábavy, učení a inspirace.
Akce se zúčastnily děti ve věku 9-18 let z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a z Centra duševního zdraví pro děti a adolescenty Pro zdraví 21 z.ú.

Hlavním tématem akce bylo fotografování akčních sportů s mobilními telefony z řady Redmi Note 13. Workshop vedla zkušená sportovní fotografka a držitelka ocenění ze soutěže Czech Press Photo, Barbora Reichová, která zároveň působí jako fotografka pro Český olympijský výbor.

Xiaomi a akce Kapky naděje uspořádaly workshop pro děti z obtížných sociálních poměrů. Foto: Xiaomi.cz

Barbora Reichová dětem vysvětlila základy fotografování nejen objektů v pohybu a ukázala jim, jak využít všechny funkce mobilního telefonu Redmi Note 13 Pro, který každé dítě na začátku akce obdrželo. Poté si děti mohly prakticky vyzkoušet své nově nabyté dovednosti při fotografování dechberoucích triků Maxima Habance.

Součástí akce byla i soutěž o nejlepší fotografii, kterou děti pořídily během workshopu. Tři nejlepší fotografové byli odměněni knihou „Život je skejt“ ručně podepsanou samotným autorem, Maximem Habancem.

Maxim Habanec na akci nejen předvedl své skateboardové umění, ale také se podělil o svůj osobní příběh. Vyprávěl, jak se skateboarding stal jeho životní vášní. Ani přes všechny překážky se nevzdal a dnes je z něj profesionální sportovec. Jeho příběh byl pro děti velkou inspirací, ukazující, že i nemožné se může stát skutečností, pokud máte odvahu a vytrvalost. Stejné poselství sdělila dětem i Barbora Reichová, která si už jako malá vysnila, že jednou bude fotografovat vrcholové sportovce.

Xiaomi a akce Kapky naděje
Fotka z akce. Foto: Xiaomi.cz

V rámci pokračující spolupráce mezi Xiaomi a Kapkou naděje se na podzim chystá další unikátní projekt. Ve spolupráci s Barborou Reichovou se připravuje výstava, kde budou vystaveny fotografie pořízené dětmi, které se zúčastnily této akce. Výstava se ponese v duchu tématu „Pohyb“ a bude veřejnosti volně přístupná. Všechny fotografie budou pořízeny na mobilní telefon Redmi Note 13 Pro, který dětem poskytne špičkové nástroje pro zachycení dynamiky a energie pohybu.

Redmi Note 13 Pro vyniká svými skvělými fotografickými dovednostmi díky 200Mpx fotoaparátu na úrovni vlajkové lodi, 67W turbo nabíjením, se kterým je nabité na 100 % za 45 minut, a výkonem, který si hravě poradí i s náročnějšími hrami. To vše navíc za rozumnou cenu. Společnost Xiaomi je hrdá, že může spolupracovat s Nadačním fondem Kapka naděje a přispívat tak k radosti a úsměvům dětem, které to potřebují.

Nadační fond společně s předními lékaři, odborníky a partnery zvyšuje šanci na záchranu života dětských pacientů se závažným onemocněním. Hlavními oblastmi zájmu Kapky naděje jsou hematologie, onkologie a dětská psychiatrie. Od roku 2000 pomáhá dětem a jejich rodinám skrze nákupy přístrojů, rekonstrukce dětských oddělení a lékařských pracovišť, podporu výzkumu, edukaci veřejnosti a další aktivity.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*