Ohlášená novinka: M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO

Majitelé foťáků Olympus se mohou těšit na nový objektiv: M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO. Zatím byl jen ohlášen jeho vývoj, objevit na trhu by se měl v roce 2023.

Společnost OM Digital Solutions zároveň zveřejnila aktualizovanou „road mapu“, která je zajímavá sama o sobě.

Níže je text tiskové zprávy.

Oznámení o vývoji objektivu M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO (35mm ekvivalent: 180mm), vysoce výkonného telemakro objektivu optimalizovaného pro fotografování detailů v přírodě

Hamburg, 8. září 2022 – Společnost OM Digital Solutions Corporation oznamuje vývoj objektivu M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO (35mm ekvivalent: 180mm), prvního vysoce výkonného telemakro objektivu řady M.Zuiko PRO, který zároveň odpovídá standardu systému Micro Four Thirds. Tento objektiv nabízí úžasné možnosti fotografování zblízka s maximálním zvětšením obrazu 4x, takže je ideální pro fotografování přírody v režimu makro.

Olympus Road map 2022
Co nového je na obzoru? Zde je přehled plánovaných objektivů. Zdroj: Tisková zprávy

Vývoj tohoto nového teleobjektivu M.Zuiko PRO odráží snahu značky vyhovět požadavkům zákazníků a trhu. Přidáním jednoho objektivu do nabídky jsou nyní k dispozici tři makro objektivy s možností fotografování zblízka, které se mohou pochlubit maximálním zvětšením obrazu 2x nebo více, při ekvivalentních ohniskových vzdálenostech 60 mm, 120 mm a 180 mm, takže řada makroobjektivů pokrývá vše od standardního rozsahu až po teleobjektiv.

Tím se nabídka rozšířila na 11 objektivů schopných pořizovat tzv. „poloviční makro“ snímky s maximálním zvětšením 0,5x nebo větším. S těmito objektivy budou moci uživatelé fotografovat vše od běžných záběrů mírně větších objektů, až po neuvěřitelné detaily hmyzího světa. Takto doplněná nabídka objektivů poskytuje v rámci systému OM SYSTEM kompletní řadu objektivů pro focení detailů a přináší uživatelům větší radost z fotografování v režimu makro.

Cílem systému OM SYSTEM je poskytnout fotoaparáty a objektivy, které si můžete vzít kamkoli s sebou a které vám umožní zachytit scénu tak, jak ji vidíte a cítíte, a proměnit tak zážitek z pořizování snímků v něco vzrušujícího. Společnost OM Digital Solutions bude i nadále maximálně využívat systém Micro Four Thirds, rozšiřovat nabídku objektivů pro větší možnosti vyjádření a pomáhat tak každému fotografovi při jeho dobrodružstvích.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*