Novinka: objektiv NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR

Nikon představil nový objektiv série Z: NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR.

Zde jsou základní informace z tiskové zprávy…

SPOLEČNOST NIKON UVÁDÍ VŠESTRANNÝ OBJEKTIV NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR S EXTRÉMNÍM ROZSAHEM ZOOMU 14,2×

Amsterdam, Nizozemsko, 27. března 2024: Společnost Nikon dnes s potěšením uvádí nový objektiv série Z se zoomem – NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR. Tento neuvěřitelně všestranný objektiv s 14,2× zoomem umístěným v kompaktním a lehkém těle můžete mít trvale nasazený na vašem fotoaparátu Nikon Z a být tak připraveni na každou fotografickou příležitost, která vám přijde do cesty! Širokoúhlé snímky krajiny, pouliční scény, akční snímky teleobjektivem a dokonce i detailní snímky objektů: jediný objektiv pro libovolnou inspiraci.

NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR
NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Díky kompaktním rozměrům a hmotnosti pouhých 725 g není třeba dvakrát přemýšlet o tom, jestli přibalit tento objektiv s 14,2× zoomem do fotobrašny nebo jej prostě nechat trvale na fotoaparátu Nikon Z během vašich cest. Jeho výjimečně všestranný rozsah poskytuje širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 28 mm a ohniskovou vzdálenost superteleobjektivu 400 mm – a vše mezi tím. Ti, kteří chtějí rozšířit své tvůrčí schopnosti o focení při špatných světelných podmínkách nebo o rychlejší akce, mají k dispozici vestavěnou optickou redukci vibrací s účinností 5 EV pro potlačení účinků chvění, jejíž účinnost lze zvýšit až na 5,5 EV při nasazení objektivu na fotoaparát Nikon Z podporující funkci synchronní redukce vibrací.1,2 Navíc je objektiv vybaven rychlým a tichým krokovým motorem pro automatické zaostřování, který umožňuje spolehlivé zaostřování i rychle se pohybujících objektů.

Všestranný objektiv NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR však nenabízí jen krátké a dlouhé ohniskové vzdálenosti. Díky nejkratší zaostřitelné vzdálenosti 0,2 m při ohniskové vzdálenosti 28mm a 1,2 m při ohniskové vzdálenosti 400 mm3 je tento superzoom skvělý rovněž pro snímky zblízka! Největší zvětšení 0,35× umožňuje pořizovat brilantní snímky detailů malých objektů a přenést je na obrazový snímač téměř v polovině jejich skutečné velikosti. Tento lehký objektiv s velkým rozsahem zoomu není díky spolehlivému těsnění okolo upevňovacího bajonetu a okolo všech pohyblivých součástí citlivý k rozmarům počasí. Díky tomu je možné objektiv maximálně využít na každý výlet nebo procházku, a to za libovolného světla.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Náš nový objektiv NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR je nejlehčí objektiv v sérii NIKKOR Z, který poskytuje ohniskovou vzdálenost až 400 mm, a je snáze ovladatelný než superteleobjektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností. Je perfektním řešením pro všechny, kdo chtějí nosit pouze jeden objektiv a být připraveni na každou fotografickou příležitost.“

NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR
Struktura optické soustavy u NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR. Foto: Nikon.cz

NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR – klíčové vlastnosti

  • Méně na přenášení, více pro fotografování. Působivý 14,2× zoom: Výjimečně všestranný rozsah poskytuje širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 28 mm a ohniskovou vzdálenost superteleobjektivu 400 mm – a vše mezi tím.
  • Nízká hmotnost a vyvážená konstrukce: S hmotností pouhých 725 g je tento objektiv se zoomem od širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv výjimečně snadno ovladatelný. Zachycení objektu je plynulé, i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti 400 mm.
  • Redukce vibrací až 5,5 EV: Vestavěná optická redukce vibrací s účinností 5 EV1 potlačuje účinky chvění pro získání ostrých snímků i při nízké míře osvětlení. Při použití na fotoaparátu Nikon Z se synchronní redukcí vibrací se účinnost redukce zvyšuje na 5,5 EV.2
  • Vynikající pro snímky zblízka: Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 0,2 m od objektu při nejkratší ohniskové vzdálenosti a 1,2 m při nejdelší ohniskové vzdálenosti 400 mm.3
  • Největší zvětšení objektivu 0,35× umožňuje dosáhnout působivých snímků zblízka.
  • Spolehlivé automatické zaostřování: Rychlý a tichý krokový motor Nikon zaručuje rychlé a tiché zaostření.
  • Osvědčená ergonomie Nikon: Programovatelný prstenec s tichým chodem. Aretace zoomu zamezující náhodnému vysunutí objektivu.
  • Utěsnění pro všechny situace: Spolehlivé těsnění okolo upevňovacího bajonetu a okolo všech pohyblivých součástí zamezuje vnikání prachu a vodních kapek do vnitřních částí objektivu.
  • Hranatá sluneční clona: Sluneční clona, která je dodávána s objektivem, má atraktivní hranatý design. Lze ji nasadit v obrácené poloze pro úsporu místa při ukládání objektivu a rovněž je možné při obráceně nasazené cloně fotografovat.
Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*