Novinka: NIKKOR Z 40 mm f/2 – dostupný skladný objektiv

Nikon představil objektiv Nikkor Z 40 mm f/2, tedy skladný pevný objektiv pro bezzrcadlovky řady Z.

Prodávat se začne za dostupných 6 990 Kč – z jeho ohniskové vzdálenosti a světelnosti vyplývá, že bude nejspíš především portrétním objektivem, což opravdu majitelé těchto řad ocení.

Níže zatím jen text tiskové zprávy, objektiv snad brzy vyzkouším.

NIKKOR Z 40 mm f/2
NIKKOR Z 40 mm f/2 na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Nikon ohlašuje NIKKOR Z 40 mm f/2, kompaktní a lehký objektiv řady Z formátu FX!

Amsterdam, Nizozemsko, 14. září 2021: Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že uvádí na trh NIKKOR Z 40 mm f/2, kompaktní a lehký objektiv pro mirrorless fotoaparáty řady Z formátu FX. Tento objektiv je superhrdinou všedního dne: je ostrý, má vysokou světelnost a je dost malý na to, abyste s ním mohli pracovat diskrétně. Je tak ideální pro snímání různých scén od vlogů až po výrazné momentky.

Tento světelný základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností nabízí přirozený obrazový úhel, který je ideální pro momentky, rozhovory a návodná videa. Když objekt vašeho snímku nebude mít před obličejem veliký objektiv, bude se cítit pohodlněji. Objektiv je tak malý a lehký, že je ideální i při filmování z vlastní perspektivy.

Bajonet Nikon Z s velkým průměrem v kombinaci s vysokou světelností objektivu f/2 poskytují vynikající výkon za nízké hladiny osvětlení, což z objektivu činí ideální nástroj pro zachycení atmosféry situací za nízké hladiny osvětlení. Kruhová 9lamelová clona umožňuje měkkou, přirozeně působící reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh): fotografové a videografové tak mohou pořizovat snímky a záběry s měkce rozostřeným, jemně působícím pozadím, které nechá výrazně vystoupit hlavní objekt.

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, komentuje uvedení objektivu slovy: „S potěšením vítáme tento všestranný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností do stále rostoucího systému Nikon Z. Objektiv nabízí vynikající poměr ceny a výkonu a představuje ideální vstup do světa přístrojů Nikon Z. Je tak kompaktní a lehký, že je ideální jako hlavní univerzální objektiv nebo jako lehký druhý objektiv.“

NIKKOR Z 40 mm f/2
NIKKOR Z 40 mm f/2 na bezzrcadlovce řady Z. Foto: Nikon.cz

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2

Základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností f/2: Obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 40 mm na fotoaparátech řady Z formátu FX. Obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 60 mm při použití na fotoaparátech řady Z formátu DX.

Věrné zobrazení: objektiv pořizuje statické snímky i videa s krásnými detaily, prostorovou hloubkou a barvami.

Umělecky působící neostrá místa obrazu: ostré zobrazení objektů na krásném, měkce rozostřeném pozadí nebylo nikdy snazší.

Skvělé snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouze 0,29 m. Ostrost obrazu je vynikající i v případě malých vzdáleností.

Rychlé a tiché automatické zaostřování: díky extrémně tichému krokovému motoru a větší propustnosti světla bajonetu Nikon Z je zaostřování rychlé, přesné – a tiché.

Vytvořen pro video: zaznamenávaná videa nejsou rušena zvuky zaostřování. Změny ohniskové vzdálenosti během přeostřování jsou silně omezeny, takže můžete přeostřovat bez ovlivnění obrazového úhlu.

Kapesní rozměry: objektiv je dostatečně malý na to, aby mohl trvale zůstávat na fotoaparátu nebo v kapse kabátu.

Přizpůsobitelné funkce: bezhlučný příkazový kroužek lze nastavit na zaostřování či ovládání clony, korekce expozice nebo citlivosti ISO.

Ochrana před klimatickými vlivy: objektiv je utěsněn proti prachu a vodním kapkám.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*