Novinka: NIKKOR Z 85MM F/1.2 S

Nikon právě představil nový objektiv NIKKOR Z 85mm f/1.2 S. Prodávat se začne za 86 990 Kč.

Zatím jen text tiskové zprávy…

PROFESIONÁLNÍ PORTRÉTNÍ OBJEKTIV NIKKOR Z 85MM F/1.2 S

Amsterdam, Nizozemsko, 7. února 2023: Společnost Nikon dnes rozšířila svou řadu výkonných objektivů řady S o model NIKKOR Z 85mm f/1.2 S. Tento objektiv pro fotoaparáty mirrorless řady Z s extrémně vysokou světelností f/1,2, vynikající reprodukcí neostrých míst obrazu a perfektně přesným automatickým zaostřováním je synonymem dokonalého portrétního objektivu.

Objektiv NIKKOR Z 85mm f/1.2 S je optimalizovaný pro bajonet Nikon Z propouštějící velké množství světla a nabízí vynikající jas obrazu a vysokou míru detailů. Objektiv otevírá nové možnosti v oblasti estetiky obrazu a umožňuje fotografům přistupovat k portrétní tvorbě novým způsobem.

NIKKOR Z 85MM F/1.2 S
NIKKOR Z 85MM F/1.2 S na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Vynikající rozlišovací schopnost tohoto profesionálního portrétního objektivu zaručuje mistrovskou reprodukci odstínů pleti a jemných detailů v oblečení nebo líčení. V kombinaci s extrémně limitovanou hloubkou ostrosti a krémovou reprodukcí neostrých míst obrazu objektivem získávají snímky téměř trojrozměrnou kvalitu. Samotná reprodukce neostrých míst obrazu je prakticky dokonalá: bodové zdroje světla jsou reprodukovány perfektně kruhové a jemně stínované, bez znatelných barevných závojů na okrajích v důsledku projevů barevné vady. Ti, kteří do svých tvůrčích vizí zařazují dramatické protisvětlo, se mohou těšit z pečlivé korekce výskytu reflexů a závoje. I v případě fotografování přímo do zdrojů tvrdého světla se dosáhne maximální možné ostrosti a brilance obrazu.

Automatické zaostřování je vysoce kvalitní a umožňuje s jistotou uspokojit nároky fotografování při cloně f/1,2 a práci s tou nejtenčí rovinou ostrosti. Ovládací prvky jsou plně přizpůsobitelné a snadno dostupné, což je ideální v okamžiku, kdy chcete fotografovat bez přerušení očního kontaktu s objektem. Pevné tělo objektivu je navíc důkladně utěsněno, aby fotografové mohli pracovat bez starostí o objektiv – i na prašných místech nebo v proměnlivých klimatických podmínkách.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Tento 85mm portrétní objektiv je skutečnou dominantou v naší rozrůstající se řadě výjimečných objektivů s bajonetem Nikon Z a světelností f/1,2. Tento objektiv se svou extrémně vysokou světelností a výjimečnou rozlišovací schopností je přesně tím typem objektivu, pro jaké byl koncipován bajonet Nikon Z. Kvalitu je vždy obtížné posuzovat pouze na základě technických parametrů, ale skutečně se velmi těším, až uvidím bezpochyby úžasné snímky pořízené fotografickými mistry tímto objektivem v následujících letech.“

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 85mm f/1.2 S

Klasická ohnisková vzdálenost 85 mm: pro portrétní snímky módy a tvůrčí portrétní snímky, stejně jako kreativní a reportážní portréty.
Extrémně vysoká světelnost f/1,2: nabízí vynikající kontrolu nad estetikou obrazu v libovolném světle. Fotografové mohou pracovat s extrémně limitovanou hloubkou ostrosti a izolovat i ty nejmenší detaily.
Jemná reprodukce neostrých míst obrazu: 11lamelová clona s kruhovým otvorem a pokročilá optická konstrukce vedou ke krémově měkké reprodukci neostrých míst s perfektně kruhovými a jemně stínovanými bodovými zdroji světla, to vše při absenci barevné vady – i v případě bodových zdrojů světla.
Optika řady S: fenomenální rozlišovací schopnost pro detailní a přesnou reprodukci odstínů pleti, vzorů a struktur. Brilance barev a kontrast obrazu v celém obrazové poli jsou vskutku výjimečné.
Osvobozující brilance obrazu: speciální optické členy a antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat kontrolují rozptyl světla a zamezují výskytu reflexů a závoje.
Perfektní kombinovaný zaostřovací systém: dvě skupiny optických členů se pohybují v přesné synchronizaci a udržují perfektně zaostřené požadované místo i v případě libovolného pohybu objektu.
Úchvatný kinematografický zážitek: pokud filmujete, extrémně malá hloubka ostrosti a působivá reprodukce neostrých míst činí tento portrétní objektiv perfektní volbou pro kinematografické záběry blízkých objektů. Videografové získají tiché automatické zaostřování a stabilní regulaci clony.
Přizpůsobitelné ovládání: tlačítku L-Fn a příkazovému kroužku bez záskoků lze přiřadit různé funkce.
Odolné provedení: pevné tělo objektivu je rozsáhle utěsněno v místech přechodů tubusů a tlačítek – a gumové těsnění okolo upevňovacího bajonetu zamezuje vniknutí prachu, nečistot nebo vlhkosti do vnitřních částí fotoaparátu.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*