Nikon Coolpix P1000 – „dalekohled“ s 125× optickým zoomem

Nikon představil aparát Nikon COOLPIX P1000 se 125× optickým zoomem, tedy mírně neuvěřitelným rozsahem 24–3000 mm (po přepočtu na kinofilm). Stát by měl 26 990 Kč.

Zatím jen text tiskové zprávy, fotoaparát snad brzy vyzkouším…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

SEZNAMTE SE S FOTOAPARÁTEM, KTERÝ SI O SOBĚ MYSLÍ, ŽE JE DALEKOHLED. COOLPIX P1000 MEGAZOOM

Společnost Nikon představuje nový COOLPIX P1000, jediný kompaktní fotoaparát na světě se 125× optickým zoomem.1 Uživatelé mohou zachytit vše, co bylo až doteď mimo dosah, divokými zvířaty počínaje, přes vysoko letící letadla až po měsíční krajinu.

S tímto výjimečným fotoaparátem s 16 miliony pixelů je pořizování úžasných fotografií a videosekvencí snadné. 125násobné optické přiblížení nabízí největší rozsah ohniskových vzdáleností na světě – 24–3000 mm. A 250násobné přiblížení Dynamic Fine Zoom digitálně prodlužuje horní limit přiblížení na 6000 mm. To je dostatečně výkonné přiblížení k zachycení kráterů na povrchu Měsíce.

Nikon COOLPIX P1000
Nikon COOLPIX P1000, zadní část. Foto: Nikon.cz

Objektiv NIKKOR s vysokou světelností f/2,8 poskytuje vynikající výsledky i za špatných osvětelných podmínek. Pokročilé technologie objektivů společnosti Nikon minimalizují zkreslení s cílem dosáhnout pozoruhodně ostrých snímků i při fotografování s extrémně dlouhými ohniskovými vzdálenostmi.

Podpora formátu RAW umožňuje fotografům ukládat a exportovat nekomprimované snímky do programů na další zpracování nebo úpravy fotografií. A milovníci videa mohou nahrávat videosekvence v rozlišení 4K/UHD s využitím přiblížení teleobjektivu, což je ideální při natáčení divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí na velkou vzdálenost.

Ines Bernardes, product manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Pokud chcete pořídit snímky superměsíce nebo natáčet ptáčata opouštějí hnízdo, COOLPIX P1000 je ten pravý fotoaparát pro vás. Díky neuvěřitelnému rozsahu zoomu, můžete snímat širokoúhlé záběry nebo si přiblížit vzdálené drobné detaily. Tento kompaktní megazoom váží čtvrtinu ve srovnání s digitální jednookou zrcadlovkou s nasazeným superteleobjektivem, takže je skvělý pro pěší turistiku nebo cestování.“

Nikon COOLPIX P1000 na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Nikon Coolpix P1000 – souhrn klíčových vlastností

Zoom s extrémně velkým rozsahem. Nebe již není limitem. Foťte se 125× optickým zoomem (24–3000 mm) a 250× zoomem Dynamic Fine Zoom (6000 mm).

Dechberoucí snímky. Kombinace objektivu NIKKOR s vysokou světelností f/2,8, snímače s 16 miliony pixelů, systému zpracování obrazu EXPEED a podpory formátu RAW zaručuje ostré výsledky.

Videosekvence 4K natočené superteleobjektivem. Snadno nahrávejte video v rozlišení 4K/UHD s frekvencí snímků 30p nebo Full HD (1080p) s frekvencí snímků až 60p. Zaznamenávejte stereofonní zvuk a využijte čistý výstup HDMI.

Stabilní snímky. Systém optické redukce vibrací (VR) s dvojí detekcí potlačuje účinky chvění fotoaparátu pro dosažení ostřejších snímků a videosekvencí. Aktivní režim redukce vibrací poskytuje stabilnější obraz v hledáčku a na monitoru.

Jakýkoli úhel. Jasný monitor LCD s úhlopříčkou 3,2 palce a rozlišením 921 000 pixelů lze natočit téměř všemi směry.

Plynulé ovládání zoomu. Rozměrný grip a boční ovladač zoomu usnadňují manipulaci. Tlačítko zoomu se skokovým vrácením v okamžiku změní ohnisko ze superdlouhého na širokoúhlejší záběr, takže lze snadno najít objekty, které ze záběru zmizely.

Dokonalé výsledky. Podpora formátu RAW umožňuje uživatelům uložit a exportovat nekomprimované snímky do programů k dalšímu zpracování nebo dalším úpravám.

Sdílejte své nadšení. Připojení pomocí aplikace SnapBridge umožňuje uživatelům během fotografování synchronizovat snímky s chytrým zařízením. SnapBridge také umožňuje použít chytré zařízení k dálkovému ovládání snímání.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

Reklama

4 komentářů

 1. Pavel Novotny

  Hvezdarske teleskopy umi i 5200mm a profi stroje na hvezdarnach i rozhodne vic.

 2. Kombinace objektivu NIKKOR s vysokou světelností f/2,8 ale beztak jen na nejširším ohnisku jak u P900

 3. Jiří Janda

  Třímetrový zoom prima, hvězdářské teleskopy pokud vím mají ohniska tak 1200-1500 mm. Ovšem dají se k nim přikoupit adaptéry na připojení smartphonu nebo kamery, takže by mělo jít srovnávat získané obrazové výstupy. Potěšil by názor nějakého odborníka z oboru. Dnes ale přišla zpráva pro spoustu lidí asi zajímavější – že Nikon konečně během pár dnů uvede premiéru FF mirorrlessu. Kolem toho bude nejspíš mnohem větší mela.

 4. Dobrý den
  Jsem velmi zvědav na Vaši recenzi takto koncipovaného přístroje.
  Předchozímu modelu P900 bylo vytčeno zbytečně dlouhé sklo (ač za tu cenu kvalitní), absence rawu(nemyslím si, že typický uživatel ho využije) , ale mít ho je přijemný bonus pro nadšence. A také podprůměrný hledáček. Přesto všechno Nikon jeden čas nestačil vyrábět a na P900 se čekalo. Tedy si své místo na trhu našel i přes zbytečně tvrdé odsouzení odborné veřejnosti. Jenže ta se živí focením ksichtíků, produktovou fotografií a výlety za strhujícími záběry krajin a tam ultrazoom nepatří a nemůže uspět.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*