Novinka: Nikon D780 – dostupný full frame

Nikon D780 byl dnes vypuštěn do světa – zde je jeho krátké představení…

Prodávat se začne za tyto ceny:
NIKON D780 – 59 990 Kč
NIKON D780 + 24-120MM – 73 990 Kč

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák snad brzy otestuji.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon, nejde o redakční materiál a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

SE ZCELA NOVÝM FOTOAPARÁTEM NIKON D780 VYTVOŘÍTE SVÁ NEJLEPŠÍ DÍLA

Amsterdam, Nizozemsko, 7. ledna 2020: Společnost Nikon dnes představuje výkonnou digitální jednookou zrcadlovku, která kreativním fotografům nabízí vše, co od fotoaparátu s obrazovým polem ve formátu kinofilmu požadují. A přidává něco navíc. D780 je spolehlivý partner pro sebevědomé tvůrce na celém světě. Pořizuje videa stejně brilantně jako fotografie.

Nikon D780
Nikon D780 na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Odolný fotoaparát D780 má rychlý samostatný hybridní systém automatického zaostřování pro režim živého náhledu a rychlý a výkonný 51bodový systém automatického zaostřování s fázovou detekcí pro fotografování s využitím hledáčku. Při práci v režimu živého náhledu mají fotografové a kameramani k dispozici stejný systém automatického zaostřování jako v uznávaném fotoaparátu mirrorless Nikon Z 6.

Zaostřování s detekcí očí umožňuje sledovat výrazy tváří a automatické zaostřování při nízké hladině osvětlení podporuje spolehlivé zachycení objektu až do hladiny osvětlení -6 EV. Při fotografování s využitím hledáčku mohou fotografové využívat výkonnou funkci sledování a rychlé přepínání mezi pokročilými režimy AF.

K univerzálnosti tohoto fotoaparátu přispívají i vysoké snímací frekvence: až 7 sn./s při fotografování s využitím hledáčku a 12 sn./s v režimu bezhlučného fotografování v živém náhledu. K dalším skvělým vlastnostem patří mimořádně krátký čas závěrky 1/8 000 s, umožňující flexibilní synchronizaci s blesky Nikon Speedlight. Na druhou stranu lze čas prodloužit až na 900 s, při kterých lze dokonale zachytit dramatické světelné stopy či noční panoramata.

Filmaři si zamilují kvalitu videí, které lze s fotoaparátem D780 dosáhnout. Fotoaparát pomocí obrazového snímače s rozlišením 6K vytváří stopáž s extrémně vysokým rozlišením 4K/UHD při frekvenci 30p/25p/24p bez výřezu. Kameramani také mohou zaznamenávat bohatou stopáž HDR HLG na externí záznamové zařízení a zobrazovat ji přímo v kompatibilním televizoru nebo monitoru.

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Mnozí fotografové mají rádi digitální jednooké zrcadlovky a čekali právě na takový model, jakým je D780. Pokud jste příznivci zrcadlovek a chcete kromě fotografování i filmovat, nabízíme vám toto dokonalé řešení. Chcete-li prozkoumat možnosti fotoaparátů mirrorless, máme pro vás systém Z! Ať už vizuální umělce zajímá kterýkoli z těchto systémů, s radostí jim nabízíme všestranné nástroje pro tvorbu bez jakýchkoli limitů.“

Nikon D780
Nikon D780, pohled na zadní stranu. Foto: Nikon.cz

NIKON D780 – souhrn klíčových vlastností

AUTOMATICKÉ ZAOSTŘOVÁNÍ PŘI FOTOGRAFOVÁNÍ S VYUŽITÍM HLEDÁČKU. 51bodový AF systém s fázovou detekcí pracuje již od hodnoty jasu -3 EV. Nabízí výkonnou funkci sledování objektu a rychlého přepínání mezi pokročilými režimy AF.

AUTOMATICKÉ ZAOSTŘOVÁNÍ V ŽIVÉM NÁHLEDU.
273bodový hybridní zaostřovací systém funguje až do jasu – 4 EV, v režimu automatického zaostřování při nízké hladině osvětlení až do jasu -6 EV. Při fotografování je k dispozici zaostřování s detekcí očí.

SNÍMACÍ FREKVENCE AŽ 12 SN./S.
Maximální snímací frekvence s automatickým zaostřováním a expozicí je 7 sn./s, při bezhlučném fotografování v živém náhledu se dostanete až na 12 snímků za sekundu. Snímky v plném rozlišení získáte i při fotografování do formátu RAW.

OPTICKÝ HLEDÁČEK A VÝKLOPNÝ DOTYKOVÝ MONITOR.
Optický hledáček se zvětšením 0,70x poskytuje široké zorné pole a 100% pokrytí. Výklopný monitor LCD s 2 359 000 pixely umožňuje ovládat automatické zaostřování a
spouštění závěrky dotykem.

ŠPIČKOVÁ KVALITA OBRAZU.
Objektivy s bajonetem Nikon F. Obrazový snímač CMOS ve formátu kinofilmu s 24,5 milionu pixelů. Systém zpracování obrazu EXPEED 6. Stejný RGB snímač 180K (180 000 pixelů) a pokrokový systém detekce motivu jako u modelu D850.

EXTRÉMNĚ ŠIROKÝ ROZSAH CITLIVOSTÍ ISO.
Fotoaparát D780 má širší rozsah citlivostí ISO než uznávaný model D850. Pracovní rozsah citlivostí je ISO 100-51 200, a lze ho rozšířit na 204 800 či ISO 50.

VIDEA Z DIGITÁLNÍ JEDNOOKÉ ZRCADLOVKY VE FORMÁTU KINOFILMU.
Fotoaparátem můžete zaznamenávat videa s extrémně vysokým rozlišením 4K/UHD při 30p/25p/24p bez ořezu. Nahrávejte ve formátu N-Log nebo HLG (Hybrid Log Gamma).

TVŮRČÍ SVOBODA.
Časosběrná videa přímo ve fotoaparátu. Fotografie o velikosti 2 miliony pixelů pořízené rychlostí 120 sn./s. Digitální úpravy ve fotoaparátu. A mnohem více.

RYCHLÝ PŘENOS SNÍMKŮ.
Vysokorychlostní přenos dat a bezdrátové připojení fotoaparátu usnadňují přenos snímků. Aplikace SnapBridge umožňuje sdílet soubory ve formátu JPEG a RAW s jakýmkoli chytrým zařízením.

Reklama

Je tu jeden komentář

  1. Jan Libich

    D780 je nástupce po hrozně dlouhé době. Díky němu hodně zlevnila D750, která se nyní stává výhodnou koupí. Kdo nepotřebuje 4K video a nová vylepšení, tak s ní bude pořád spokojen. 25 000 za tělo a 40 000 s objektivem 24-120 mm je oproti nové D780 za 60 000 za tělo a 74 000 za set opravdu velký rozdíl. Je otázka, zda není lepší za tu cenu už si připlatit za D850, podle mne ano. Startovací cena D780 je hodně vysoká a nyní je zajímavé i video. Nikon D850 nabízí 46 Mpx a hodí se tak více na profesionálnější použití, kde je větší rozlišení stále nutné. Na druhou stranu D780 může být dobrý foťák někam na běžné focení třeba reportáží z ulice a tak.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*