Nikon D810 přichází – jak posune hranice fotografování?

Nikon D810 – dlouho očekávaná vlajková loď – přichází, a podle prvních náznaků budou další kola bitvy o to, co patří na špičku nejlepších fotoaparátů světa, opravdu napínavé.

Tento článek v britském serveru Expertreviews zřejmě utekl dříve, než měl...
Tento článek v britském serveru Expertreviews zřejmě utekl dříve, než měl…

Představení tohoto nástupce slovutného Nikonu D800 bylo poměrně netypické – britský server Expertreviews vypustil dle Nikon Rumours na světlo světa „první dojmy“ z jeho používání výrazně dříve než měl. Článek rychle stáhl, ale i tak si fotografický svět rychle v textu uchovaném v cache Googlu s gustem četl o tom, co nový Nikon D810 přináší.

(Nu ano, možná to bylo jinak a možná to bylo celé tak trochu připravené, protože kdo by si nepamatoval, jak dokonalé napětí mezi fotografy vyvolávalo postupné a mučivě pomalé odhalování detailů retropokladu Nikon Df… Ale to asi nevyřešíme.)

Stejně tak asi nemá smysl spekulovat o tom, jak dramatický proměna to bude ve srovnání s předchozím modelem, který předefinoval to, co je považováno za maximální rozlišení (36,2 megapixelů v případě Nikonu D800). To klíčové a bez delších testů těžko odhadnutelné je, do jaké míry bude u Nikonu D810 dokonalá obrazová kvalita.

Nikon D810 – evoluce, či revoluce?

Nikon D810
Posune Nikon D810 hranice zase o něco dál? Foto: Nikon.com

Zatím tedy můžeme zůstat v očekávání dalších napínavých změn.
Podle onoho omylem neomylem vypuštěného článku se bude jednat o stroj s novým čipem. Rozlišení bude jen opravdu mírně vyšší (36,3 megapixelů), ale nový sensor může hranice dokonalého posunout zase o něco dál.

A to především v oněch klíčových disciplínách jako je fotografování při vysokých hodnotách ISO nebo práce autofokusu (obé dle textu prošlo zásadním vylepšením).

Zkrátka: bude dobrodružné sledovat, co se z Nikonu D810 vyklube!

[social-bio]

Reklama

Je tu jeden komentář

  1. Jan Libich

    Pro milovníky velkých portrétů módy nebo krajinek je D800, D810 a následníci s velkým rozlišením fajn. Samozřejmě na akční foto se zatím moc nehodí, ale třeba se časem podaří udělat něco, co bude pohotové a vhodné i na reportáž a sporty. D850 už hodně nakročila univerzálnějším směrem.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*