Novinka: Nikon Z6 III přichází a nabízí špičkové parametry

Nikon dnes představil jeden z nejočekávanějších fotoaparátů tohoto roku: Nikon Z6 III (uváděný též jako Nikon Z6III.)

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák brzy otestuji…

Předpokládané ceny:

Název produktu Doporučená cena vč. DPH v CZK / EUR
NIKON Z 6III BODY 76 990 Kč / 2 999 €
NIKON Z 6III + 24-70 KIT 93 990 Kč / 3 629 €
NIKON Z 6III + 24-120 f/4 S KIT 102 990 Kč / 3 949 €
NIKON Z 6III + 24-200MM KIT 99 990 Kč / 3 839 €

NIKON UVÁDÍ VÝKONNÝ FOTOAPARÁT Z6III

Amsterdam, Nizozemsko, 17. června 2024: Společnost Nikon dnes rozšířila svou oceňovanou řadu fotoaparátů Z o full-frame fotoaparát Z6III. Malý a zároveň odolný fotoaparát vychází z osvědčených modelů Z8 a Z9 a je výkonným nástrojem pro tvůrčí práci, který umožňuje tvořit snímky s dokonalými detaily a nabízí rovněž záznam videa ve formátu 6K/60P (RAW).

Nikon Z6 III na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Zcela nový fotoaparát Z6III nastavuje novou úroveň výkonnosti full-frame fotoaparátů střední třídy a je vhodný pro fotografy a videografy, kteří chtějí zdokonalit své zkušenosti nebo dosáhnout větší kreativity při zachování extrémně kompaktního vybavení. Srdcem fotoaparátu je první obrazový snímač CMOS formátu FX s hybridní „stacked“ konstrukcí – zkonstruovaný tak, aby umožnil zachovat malé rozměry přístroje Z6III a zároveň nabízel vysoký výkon. Tento snímač nabízí ve všech ohledech působivou kvalitu obrazu, vysoký dynamický rozsah a věrné barvy.

Snímač s hybridní „stacked“ konstrukcí v srdci fotoaparátu Z6III je podporován procesorem EXPEED 7, který je využit rovněž v modelech Z8 a Z9 – a tato výkonná dvojice zajišťuje rychlé automatické zaostřování, vysokou frekvenci elektronického hledáčku a vynikající citlivost na světlo. Uživatelé tak získávají plynulé zobrazení v hledáčku a mohou využít snímací frekvenci až 120 snímků/s bez obav ze zkreslení typu „rolling shutter“. Videografové mohou přímo z fotoaparátu získat špičkové formáty 6K a 5,4K nebo vytvářet video 4K UHD s bohatými detaily oversampled z 6K. Fotografové i videografové mohou navíc těžit z výhod inteligentní detekce objektu s přesným sledováním očí osob nebo zvířat, resp. mohou díky širokému rozsahu citlivostí ISO a funkce automatického zaostřování až do hodnoty jasu –10 EV pokračovat v práci i v noci.

Fotoaparát Z6III je rovněž vybaven nejjasnějším elektronickým hledáčkem ve své kategorii – a jde rovněž o vůbec první mirrorless fotoaparát, který je vybaven elektronickým hledáčkem s širokým barevným rozsahem DCI-P3.1 Při zobrazování v takovéto kvalitě nezůstanou skryty ve stínu žádné detaily a uživatelé se mohou spolehnout, že výsledné soubory budou mít očekávané barvy.

Brzy bude k dispozici bezplatná cloudová služba Nikon Imaging Cloud2, která nabízí aktualizace firmwaru přímo ve fotoaparátu, ukládání snímků do cloudu a exkluzivní návody.

Video – Nikon představuje Nikon Z6 III

Souhrn klíčových vlastností: Nikonu Z6III

 • Obrazový FX snímač s hybridní „stacked“ konstrukcí a 24,5 MP: blesková rychlost načítání obrazového snímače zaručuje čisté a detailní snímky se skvělým dynamickým rozsahem a věrnými barvami. Nativní rozsah citlivostí sahá od ISO 100 do 64 000 (s možností dalšího rozšíření na 50–204 800).
 • 6K RAW video přímo ve fotoaparátu: interní záznam ve formátech 6K/60P (RAW) a 5,4K/60P (YUV). Můžete vytvářet video 4K UHD/60p oversampled z 6K přímo ve fotoaparátu a natáčet stopáž frekvencí 240p (10× zpomalený záznam).
 • Zvuk profesionální kvality: vstup fotoaparátu pro externí mikrofon lze použít jako vstup pro zvuk v profesionální kvalitě.
 • Jasný elektronický hledáček s extrémně širokým barevným rozsahem: elektronický hledáček s obnovovací frekvencí 60 sn./s, jasem 4 000 nitů a 5 670 000 pixely stabilně zobrazuje plynulý obraz s vysokým rozlišením. Široký barevný rozsah (DCI-P3) zobrazuje věrné barvy bez barevného proužkování.
 • Frekvence až 120 sn./s včetně automatického zaostřování a automatické expozice a funkce Pre-Realease Capture: 120 sn./s (10 MP snímky JPEG ve formátu DX) nebo 60 sn./s (24 MP snímky JPEG ve formátu FX). Fotoaparát Z6III zachytí rozhodující okamžik i v případě, že k němu dojde ještě předtím, než stisknete spoušť.
 • Špičkové funkce automatického zaostřování: bleskurychlé výpočty automatického zaostřování umožňují spolehlivé sledování objektu. Detekce objektu a automatické zaostřování pracují až do hodnoty jasu –10 EV pro video i statické snímky.
 • Výkonná redukce vibrací orientovaná na zaostřovací pole: redukce vibrací na úrovni 8 EV4 v 5 osách zabudovaná přímo do těla fotoaparátu a elektronická redukce vibrací pro video. Redukce vibrací orientovaná na zaostřovací pole stabilizuje oblast v okolí aktivního zaostřovacího pole.5
  Výklopný a otočný monitor s vysokým rozlišením: plně výklopný a otočný dotykový monitor s 2 100 000 pixely pro jasný a detailní obraz scény z libovolného úhlu.
 • Malý, lehký a odolný: fotoaparát váží pouhých cca 750 g, obsahuje kvalitní utěsnění proti povětrnostním vlivům a odolává mrazu až do −10 °C.
 • Dva sloty pro paměťové karty: jeden slot podporuje karty CFexpress typu B nebo XQD a jeden slot podporuje karty SD UHS-II.
 • Volitelný battery pack pro fotografování na výšku: nový multifunkční battery pack Nikon MB-N14 lze použít jako grip pro fotografování na výšku nebo jako protiváhu těžkých teleobjektivů, resp. pro dlouhodobé celodenní fotografování.
Reklama

4 komentářů

 1. Podle prvních p-review jde aktuálně o NEJ HYBRID :))) nejen v cenovce $2499 ( u nás kvůli 2 leté záruce + DPH poněkud tučnějších 76999,- Kč )

  ..Bohužel OPĚT ( ..jj, takto STRÁDAJÍ VŠECHNY 2 slotové Nikony vč. Z8!! i Z9!!! ) s PODSTATNOU VADOU OMEZUJÍCÍ PROFI NASAZENÍ: NEUMÍ VIDEO BACK-UP = ZÁLOHOVÁNÍ na Sekundární Kartě :(((
  …je zde jistý Mlhavý Příslib Chrise Ogoneka (Product Training Manager – Nikon Canada) pronesený dnes online na YT ( Live Coverage Nikon Z6 III Announcement kanálu Ordinary Filmmaker ), že to pořeší updatem, ale dosavadní osudy především zmíněných Z9 + Z8 tomu nenasvědčují – obávám se, že to NEDÁVÁ Expeed 7 ať již Výkonnostně nebo Termálně…

  Za mě JEDNOZNAČNĚ FOTO BOMBA ( ve VIDEU s výše zmíněnou NEPŘÍJEMNOU VÝHRADOU ) , jenž KONEČNĚ VRACÍ NIKON NA MAPU nejen STARTU HIGH ENDU , neb s PŘEHLEDEM PŘEVYŠUJE VEŠKEROU PŘÍMOU KONKURENCI a v lecčem dokonce i tu vyšší :)))

  Nikon si na sebe UPLETL BOLESTIVÝ BIČ, neb SETSAKRA VYSOKO NASAZENOU LAŤKOU ( tím spíše, že DÍKY lehce pomalejšímu snímači znovu s MECHANICKOU ZÁVĚRKOU 🙂 si sníží prodejnost min. Z8 – jenže co jim zbývalo, než ZAUJMOUT (Nad)Třídní takřka ATOMOVKOU 😉

  • No, abych to NADŠENÍ zas tolik NEPŘEHÁNĚL:
   Nikon PDAF bude chtít ještě POLADIT ( týká se i Z9 + Z8, o Zf nemluvě ) , neb stále úplně nedosahuje Kvalit Přidržení se Objektu Zájmu jak u Canonu či Sony, jak ve Fotu, tak Videu ( viz. kupř. na YT kanálu Jared Polin: Nikon Z6 III REAL WORLD Preview: Did they FINALLY Do It?! )

   A byť je Z6 III jak HW, tak SW relativně NADUPÁN, tak sic starší, přec stále PŘÍMÍ KONKURENTI tj. R6 II + A7 IV jsou dnes cenově MNOHEM NÍŽE:
   Z6 III: 76990,-
   R6 II: 53 364,- (SK shop AQT, zřejmě vč. 100€ letního Canon cashbacku)
   A7 IV: 55970,-
   ..tedy Bude-li Chtít Z6 III Držet PRODEJNOSTNÍ KROK, Bude MUSET celkem BRZY ZA NIMI 😉 – nevím jak Vy, já si Určitě KLIĎÁNKO ROK POČKÁM 🙂

   • Aktuálně nejen v poměru cena/VÝKON zůstává pro HYBRID SHOOTERy stále VÍTĚZEM R6 II disponující MJ. i jak oním VIDEO BACK-UPem, tak FF 4K/60fps 🙂

    • Na začátku budou ze Z6 III LEHCE ZKLAMÁNI PTÁČKAŘI, neb základní FW1.0 zřejmě NEOBSAHUJE dedikovaný BIRDS režim ( alespoň jeho předprodukční verze ne – viz. YT kanál Jan Wegener – BUY Or PASS? Nikon Z6 III IN THE FIELD Review ). Širší ANIMAL mód, který i Ptáky standardně podporuje je u nich trochu slabší obdobně jako zpočátku u Z9/Z8, jenž dostali Birds až v FW4.1/2.0, tak snad i u Z6 III rovněž přijde updatem – stejně jako vylepšení PDAF blíže k aktuální úrovni Z8/Z9 – a to i tyto modely potřebují ještě, jak již bylo napsáno výše, ‚drobet‘ poladit vs Canon & Sony 😉

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*