Nikon Z9 dostává nový firmware

Nikon ohlásil novou verzi firmwaru pro Nikon Z9, zde jsou detaily…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon.

SPOLEČNOST NIKON OZNAMUJE NEJNOVĚJŠÍ AKTUALIZACI FIRMWARU PRO FOTOAPARÁT Z 9

Amsterdam, Nizozemsko, 13. března 2024: Společnost Nikon s potěšením oznamuje uvedení nejnovějšího firmwaru verze 5.00 pro svou vlajkovou loď fotoaparátů mirrorless formátu FX, přístroj Nikon Z 9.

Nikon Z 9
Nikon Z 9 na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Nejnovější aktualizace uvádí řadu nových funkcí, které reagují na potřeby uživatelů – od větší flexibility pro sportovní fotografy až po zlepšení portrétní fotografie. Vylepšení portrétní fotografie se dosahuje díky uvedení nové funkce Změkčení pleti a funkce Vyvážení vzhledu portrétu, stejně jako využitím předvolby Picture Control Portrét se sytým odstínem.

V rámci aktualizace byla do režimu Automatická expozice přidána funkce, která umožňuje fotografům i videografům určit datum a čas zahájení a dobu trvání snímání – což snižuje spotřebu energie a zvyšuje výdrž baterie. Do režimu Vysokorychlostní snímání + byla přidána možnost s nižší frekvencí [C15] pro další volbu sériového snímání.

Nová aktualizace přinese další zlepšení funkcí fotoaparátu Z 9 včetně zvýšení počtu funkcí přiřaditelných uživatelským ovládacím prvkům. V režimu manuálního zaostřování je možné rovněž manuální zaostřování při plně otevřené cloně v živém náhledu, což umožňuje uživatelům maximální míru kontroly nad zaostřením.

Firmware verze 5.00 byl vytvořen pro zvýšení celkové úrovně uživatelského komfortu a zlepšení rychlosti i efektivnosti práce. S přihlédnutím k tomu mohou fotografové nyní využívat trvalé LED světlo Profoto A10 jako pomocné světlo AF. Navíc je zde přidána možnost priority zaostřovacího pole (priorita obličeje), která umožňuje uživatelům centrovat zobrazení na obličej při posouvání snímků během zvětšení výřezu snímku při přehrávání.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*