Tři nové objektivy Nikkor: Širokoúhlý, extrémně širokoúhlý, rybí oko

Nikon představil tři nové přírůstky do sbírky objektivů, zatím jsem  je nezkoušel, ale vypadají zajímavě, tedy snad v budoucnu napravím…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon, nejdete tedy o redakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Tři nové objektivy NIKKOR otevírající nové možnosti

Amsterdam, Nizozemsko, 31. května 2017: Nikon rozšiřuje své portfolio objektivů o první objektiv NIKKOR formátu FX typu rybí oko se zoomem, vysoce světelný objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností 28 mm a extrémně širokoúhlý objektiv formátu DX se zoomem. Tyto tři objektivy otevírají fascinující možnosti fotografům, který chtějí rozšířit prostor a zdůraznit perspektivu.

AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED
AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15 mm f/3,5–4,5E ED
AF-P DX NIKKOR 10–20 mm f/4,5–5,6G VR

Fotografové událostí, svatební fotografové, portrétní fotografové a fotografové se zaměřením na cestovatelskou fotografii a krajinu získají s novým objektivem AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED větší míru svobody pro vyprávění svých příběhů. Tento objektiv jako nejnovější přírůstek osvědčené řady objektivů Nikon NIKKOR se světelností f/1,4 nabízí výjimečnou kontrolu nad estetikou obrazu v libovolném světle.

Fotografové, kteří chtějí zachytit extrémní obrazové úhly, mohou s prvním objektivem Nikon typu rybí oko se zoomem přecházet z pravé kruhové perspektivy na obraz zaplňující celé obrazového pole. Pokročilá optická konstrukce objektivu AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15 mm zaručuje, že jeho všestrannost není vykoupena kompromisy v kvalitě.

A fotografové využívající formát DX, kteří jsou připraveni zkoumat dramatické perspektivy, ocení nový objektiv AF-P DX NIKKOR 10–20 mm VR se zoomem. Tento snadno použitelný a lehký širokoúhlý objektiv se zoomem, který byl zkonstruován pro cestování, nabízí vynikající kvalitu obrazu a skvělý poměr ceny a výkonu. Je perfektním doplňkem hbitých digitálních jednookých zrcadlovek Nikon formátu DX s vysokým rozlišením.

Dirk Jasper, Product Marketing Manager u společnosti Nikon BV, říká: „Fotografie je neodolatelnou formou vyprávění příběhů a širokoúhlá perspektiva je výkonným prostředkem pro zachycení jedinečných pohledů na svět. Jsme skutečně hrdi na přidání tří nových širokoúhlých objektivů do řady objektivů NIKKOR. Každý z těchto objektivů představuje nové možnosti: neotřelé způsoby vyprávění příběhů s výjimečnou kvalitou obrazu, která proslavila objektivy NIKKOR.“

AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15 mm f/3,5–4,5E ED

AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15 mm f/3,5–4,5E ED
AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15 mm f/3,5–4,5E ED na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Dva objektivy typu rybí oko v jediném objektivu. Přecházejte snadno z 8mm ohniskové vzdálenosti s kruhovým obrazem s perspektivou rybího oka na 15mm ohniskovou vzdálenost s vykreslením celého obrazového pole při zachování perspektivy rybího oka.

Můžete očekávat špičkové snímky s vysokým rozlišením a vynikající ostrostí až do krajů obrazového pole i při nastavení clony na plnou světelnost f/3,5. Využijte výhod nejkratší zaostřitelné vzdálenosti 0,16 m. Objektiv nabízí robustní konstrukci odolnou proti prachu a kapající vodě a kombinovanou sluneční clonu a krytku.

AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED

AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED
AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED na oficiáním snímku. Foto: Nikon.cz

Přizpůsobí se vaší vizi. Zachytí každý příběh. Zobrazte každý detail ještě detailněji. Využijte výhody výjimečné kontroly nad estetikou obrazu v libovolném světle a výjimečné rozlišovací schopnosti i při fotografování při plně otevřené cloně. Všestrannost objektivu rozšiřuje nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,28 m. Objektiv je vybaven tělem odolným proti prachu a kapající vodě pro spolehlivé fotografování v náročných klimatických podmínkách.

AF-P DX NIKKOR 10–20 mm f/4,5–5,6G VR

AF-P DX NIKKOR 10–20 mm f/4,5–5,6G VR
AF-P DX NIKKOR 10–20 mm f/4,5–5,6G VR na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Cesta k dramatickým perspektivám. S tímto objektivem s ohniskovými vzdálenostmi 10–20 mm a nejkratší zaostřitelnou vzdáleností 0,22 m snadno zachytíte rozsáhlé části oblohy, zaplníte celé obrazové pole blízkými objekty a pořídíte neodolatelné snímky.

Redukce vibrací Nikon (VR) pomáhá dosáhnout nerozmazaných a ostřejších snímků za nízké hladiny osvětlení. Krokový motor AF-P poskytuje plynulé, rychlé a prakticky tiché automatické zaostřování, což je výhodou při záznamu videosekvencí.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon, nejdete tedy o redakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*