Novinka: Olympus PEN E-PL9

Olympus PEN E-PL9 je dalším pokračovatelem oblíbené řady fotoaparátů, disponuje mimo jiné videem v 4K.

Zatím jen text tiskové zprávy, v budoucnu snad fotoaparát otestuji…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Olympus. Nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

Nový Olympus PEN E-PL9: Fotoaparát, který probudí vaše pravé já

Nejnovější Olympus PEN dostal do vínku pokročilejší dotykovou obrazovku a možnost probouzení fotoaparátu z mobilní aplikace pro prohlížení posledních snímků

Praha, 07. února 2018 – Ačkoli stále větší počet lidí fotografuje mobilním telefonem, přechod k fotoaparátu pro ně může znamenat objevení zcela nových možností a kvality. Nový Olympus PEN E-PL9 se chlubí úžasným designem a vynikající kvalitou konstrukce. Představuje obrovský skok v kvalitě a kreativních možnostech, které jsou obvykle dostupné v mnohem větších fotoaparátech. Nový režim Advanced Photo, dostupný prostřednictvím dotykové obrazovky, velice usnadňuje přechod z mobilního telefonu k fotoaparátu.

Olympus PEN E-PL9
Olympus PEN E-PL9 na oficiálním snímku. Foto: Olympus.cz

Navzdory svým útlým rozměrům skýtá nový fotoaparát široký prostor pro pestrou škálu fotografických vyjádření, podpořenou více než 20 objektivy M.Zuiko. Za všechny jmenujme vynikající portrétní objektiv M.Zuiko Digital 45mm F1.8, se kterým pořídíte nádherné portréty s vyváženou perspektivou a plynule rozostřeným pozadím.

Filmoví fanoušci mohou nyní využít výhod ostrého 4K videa s interní stabilizací obrazu, zatímco nový vestavěný blesk zaručuje uživatelům E-PL9 vždy dostatek světla. Každý, kdo se nemůže dočkat, až bude moci sdílet svá díla online, může využít výhod nové kombinované Bluetooth a Wi-Fi konektivity s chytrými telefony.

Olympus PEN E-PL9 se objeví na pultech obchodů v polovině března v bílé, černé, nebo hnědé barvě jako samostatné tělo, nebo v sadě se základním objektivem (možnosti viz níže).

Vše je o výrazu

Nárůst kreativních možností, které fotoaparát přináší, bývá příliš často spojován s velikou složitostí menu. Olympus PEN E-PL9 se snaží překonat tyto bariéry a umožňuje vám zahájit vaši cestu za fotografickým experimentováním postupně, výběrem kreativních programů na dotykové obrazovce. Později pak můžete přejít k tradičnějším způsobům nastavení.

Vyberte režim iAUTO, který umožní fotoaparátu identifikovat mnoho fotografických situací, od tváří po skupinové fotografie – a dokonce i detekovat pohyb – a v mžiku pro vás vybrat to nejlepší nastavení. Pokud cítíte potřebu nastavení upravit, žádný strach. Dotykové ovládání s posuvníky vám umožní upravit mimo jiné jas, barvy nebo kontrast. Vyklopte displej proti sobě pro vysoce kvalitní selfie snímky a dotykem vyberte funkci e-Portrait, která vyhladí pleťové tóny přímo ve fotoaparátu. To vše přichází ve velmi malém a lehkém těle, ve kterém se snoubí tradice s moderním světem fotografie.

Umění nejen pro umění

Olympus byl v minulosti průkopníkem uměleckých filtrů a dotyková obrazovka přináší nové možnosti, jak v živém náhledu porovnat jejich efekt jednodušeji, než kdy dříve.  Vedle Bleach Bypass je novým přírůstkem na seznamu 16 uměleckých filtrů také Instant Film – nostalgická vzpomínka na přehnané barvy raných instantních fotoaparátů. Při použití za denního světla je efekt mírný. Použijte jej ale s bleskem při nočním fotografování osob a potenciálně nudný záběr se zcela změní: tmavší oblasti se posunou k zeleným odstínům a pleť získá nádech teplé záře. Vznikne tak moderní snímek s dotykem nostalgie.

Na stejném principu zpřístupnil Olympus prostřednictvím dotykové obrazovky také scénické režimy. Jednoduše poklepejte na obrázek, který nejblíže odpovídá vaší představě o výsledném snímku, a fotoaparát vybere příslušná nastavení. Inovativní přístup k jednoduššímu kreativnímu ovládání v novém režimu AP (Advanced Photo). Olympus je také průkopníkem technik jako Live Composite. Ty bývají často ukryty hluboko ve struktuře menu a zůstávají tak majitelům fotoaparátu zcela skryty. Chcete pořídit snímek přítele vytvářejícího světelnou malbu před noční osvětlenou budovou? To, co bývalo téměř nemožné, je nyní hračkou: klepněte na ikonu v AP režimu, postavte E-PL9 na pevný povrch či stativ a můžete začít. Objevte radost z vícenásobné expozice, HDR, panoramatického režimu a dokonce i bracketingu zaostření – neocenitelné techniky při záběrech z blízka.

Proces učení

Prostřednictvím bezplatné aplikace OI.Share pro bezdrátový přenos snímků z fotoaparátů do telefonu máte také přístup k nové sadě jednoduchých video-průvodců „Jak na to”, kde naleznete užitečné tipy pro ovládání E-PL9.

Když je řeč o přenosu snímků: E-PL9 kombinuje Bluetooth LE s Wi-Fi, díky čemuž je fotoaparát neustále propojen s vaším telefonem, dokonce i v režimu „spánku“. Chcete si prohlédnout a importovat některé z právě pořízených snímků, ale fotoaparát už je zpět v kabelce nebo batohu? Žádný problém. Otevřete aplikaci a probuďte fotoaparát, aniž byste jej museli vytahovat z kabelky a zapínat.

Kvalita díky technologii

Jaké další trumfy má E-PL9 v rukávu, které pomohou vašim fotografiím vyniknout? Další průkopnickou inovací Olympusu je stabilizace obrazu (IS) zabudovaná v těle fotoaparátu. Tento systém, redukující rozmazání obrazu při nedostatečném osvětlení, se snoubí s rychlým obrazovým procesorem TruePic VIII, převzatým z vlajkové lodi mezi fotoaparáty Olympus – modelu OM-D E-M1 Mark II. To umožňuje fotoaparátu použít kratší expoziční časy*, což ještě více zvyšuje šance na dokonale ostrý záběr v náročných podmínkách.

Uživatelé fotoaparátů mají již dlouho možnost vybrat objekt, na který chtějí zaostřit, ale dotknutí se objektu přímo na obrazovce je mnohem intuitivnější. Vyberte mezi zaostřením dotykem a vyfotografováním dotykem (můžete také funkci zcela vypnout). Funkce je velmi přínosná zejména při záběrech z blízka, kdy možnost vyklopení obrazovky a klepnutí přesně na požadované místo zvyšuje míru úspěšnosti záběru. Se současnými 121 AF body, pokrývajícími většinu obrazové plochy, mohou uživatelé zaostřit na kterékoli místo obrazu.

Naučte se milovat objektivy

Systémový fotoaparát stojí a padá s dostupnými objektivy, které umožní fotografovat širší škálu objektů. Mnoho současných uživatelů Olympus PEN touží po portrétním objektivu M.Zuiko Digital 45mm F1.8. Proč? Pokud přecházíte z fotografování portrétů telefonem nebo kompaktním fotoaparátem, jistě jste si všimli, že jejich objektivy mívají z důvodu větší všestrannosti obvykle širší ohnisko. Bohužel však pro proporce obličeje není perspektiva těchto objektivů příliš lichotivá. Klasický portrétní objektiv, jako je 45mm F1.8, perspektivu lehce zploští, a tváře portrétovaných osob tak vypadají přirozeněji. Větší světelnost také přináší přirozeně vypadající rozostřené pozadí (bokeh). Telefony sice začínají tento efekt stále častěji softwarově imitovat, správný objektiv však vytvoří žádaný obraz sám o sobě.

Jednou z oblastí, ve které systémové fotoaparáty skutečně excelují, je makrofotografie. Vyzkoušejte s PEN E-PL9 náš všestranný makro objektiv M.Zuiko Digital ED 30mm F3.5 Macro, otevírající zcela nový svět možností při fotografování detailů šperků, jídla, materiálů nebo květin.

Kromě více než 20 v současnosti dostupných objektivů Olympus M.Zuiko lze prostřednictvím různých adaptérů použít také stovky starších objektivů.

 

Toto je text tiskové zprávy společnosti Olympus. Nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*