Pentax představil nový full frame objektiv 24-70 mm

Pentax představil full frame objektiv s opravdu dlouhým jménem HD PENTAX-D FA 24-70mm F2.8ED SDM WR. Jde o zoom  s K-bajonetem, kompatibilní jak s filmovými, tak digitálními zrcadlovkami.

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Ricoh – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

24-70_DFARICOH IMAGING COMPANY, LTD. s potěšením oznamuje uvedení nového objektivu HD PENTAX-D FA 24-70mm F2.8ED SDM WR. Tento nový objektiv můžete použít jak s filmovými, tak digitálními zrcadlovkami, a samozřejmě i s plánovaným Full Framem.

Nasadíte-li objektiv na digitální zrcadlovku s 35mm full frame formátem, který je právě vyvíjen a přijde na trh na jaře roku 2016, pokryje fokální vzdálenost od širokoúhlého ohniska 24mm až ke standardnímu ohnisku 70mm (37-107 mm na menších čipech, pozn. Fotoguru.cz) při vynikající světelnosti F2.8 v celém rozsahu zoomu. K výborné obrazové kvalitě přispívají ED skla (skleněné elementy s nízkým rozptylem světla) a čtyři asférické elementy. To zajišťuje dostatek světla i v krajích obrázku a redukuje chromatické aberace na minimum. Díky tomu pořídíte detailní a ostré snímky. Vestavěný SDM motor zajišťuje rychlé a tiché ostření.

Hlavní vlastnosti

  1. Výjimečný obrazový výkon

Objektiv je složen ze 17 elementů ve 12 skupinách. Nově navržená optika obsahuje tři ED elementy (s nízkým rozptylem světla) a jeden sférický disperzní element. Tři standardní asférické elementy zajišťují špičkové snímky a jsou ideální pro použití s plným rozlišením, které přinese právě vyvíjený Full Frame. Výše uvedené optické parametry zajišťují dostatečnou úroveň světla i v krajích a redukují chromatickou aberaci na minimum.

K detailním snímkům, které jsou prokresleny ve vysokém rozlišení po celé ploše obrázku
a které mají vynikající kontrast, přispívá i funkce MTF (Modulation Transfer Function). Je-li objektiv nasazen na DSLR PENTAX s K-bajonetem, používá středovou část obrázku
a poskytuje tak snímky ve vysokém rozlišení, které jsou opět prokresleny do detailů v celé ploše snímku.

  1. Rozsah 24mm až 70mm při skvělé světelnosti F2.8 v celém rozsahu objektivu

Nasadíte-li objektiv na 35mm plnoformátovou DSLR (Full Frame), nabízí 2,9 x zvětšení od širokoúhlého ohniska 24mm až po standardní 70mm. Objektiv nabízí světelnost F2.8
v celém rozsahu zoomu. Široúhlé ohnisko 24mm přímo vybízí k fotografování krajiny
s velkou hloubkou ostrosti nebo k použití v interiérech. Pokud nasadíte objektiv na klasickou digitální zrcadlovku s K-bajonetem, získáte ohniskový rozsah od 37mm do 107mm (ekv.
k 35mm formátu). Velká hloubka ostrosti při světelnosti F2.8 poskytuje vynikající bokeh efekt na pozadí portrétních snímků a zároveň umožňuje fotografování špatně osvětlených objektů nebo snímky v interiérech.

  1. Vestavěný SDM (Supersonic Direct-drive Motor)

Díky nové generaci SDM (Supersonic Direct-drive Motor) motoru je dosaženo rychlého, přesného a hlavně tichého zaostření jakéhokoliv objektu.

  1. Vodě-odolná konstrukce

Mezi charakteristiky tohoto objektivu patří také spolehlivá vodě-odolnost, které je dosaženo pomocí speciálních těsnění v konstrukci objektivu. Použijete-li objektiv na některé z vodě-odolných digitálních zrcadlovek PENTAX, získáte odolný fotografický nástroj do téměř jakýchkoliv podmínek. Fotografovat můžete například v dešti nebo husté mlze.

  1. HD vrstvy pro lepší propustnost světla a méně odrazů

Tento objektiv je vybaven HD* vrstvami v optické soustavě. V porovnání s klasickými SMC vrstvami dosahují HD vrstvy lepší propustnosti světla při jeho menších odrazech. Díky tomu získáte snímky ve vysokém kontrastu bez odrazů a “duchů” i při ztížených světelných podmínkách, jako jsou například snímky v protisvětle.

* HD=High Definition.

  1. Systém ostření Quick-Shift

Systém ostření Quick-Shift umožňuje po zaostření objektu autofokusem okamžité přepnutí do režimu manuálního ostření.

  1. Ostatní charakteristiky

・Kruhové lamely pro jemný bokeh efekt při minimálním rušení bodových zdrojů světla.

・Páčka pro aretaci objektivu pro zamezení posouvání zoomu – to je výhodné pro   
   exponování v úhlu 90 stupňů.

Objektiv bude dostupný koncem října 2015 za cenu 37 590 korun.

 

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Ricoh – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*