Pentax K-70 – zrcadlovka s ISO 102 400

Pentax K-70 je další novinkou od firmy Ricoh, zatím přinášíme pouze tiskovou zprá

Toto je text tiskové zprávy firmy Ricoh, nejde tedy o redakční text webu Fotoguru.cz a čtenář nechť ho tedy čte pouze na vlastní nebezpečí…

Digitální SLR zrcadlovka ideální pro outdoorové fotografování s prvním hybridním autofokusem 
a s vysokou ISO citlivostí 102400

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. s potěšením oznamuje uvedení digitální zrcadlovky PENTAX K-70. Kompaktní a prachu, vodě i mrazu odolné tělo zrcadlovky je ideální především pro outdoorovou fotografii za jakýchkoliv podmínek. PENTAX K-70 zároveň poskytuje uživatelům pokročilé funkce, které jsou jinak dostupné pouze u modelů vyšších řad.

Pentax K-70
Pentax K-70 na oficiálním snímku. Foto: Ricoh

PENTAX K-70 je navržena pro použití za jakéhokoliv počasí díky prachu, vodě a mrazu odolnému (až do -10°C) tělu. Nový procesor PRIME MII umožňuje zpracování snímků 
i při vysoké ISO citlivosti až 102400. Ve fotoaparátu je použit první PENTAX hybridní zaostřovací systém, který kombinuje výhody fázového posunu a detekce kontrastu.

Díky tomu je ostření rychlejší a přesnější i při ostření v režimu živého náhledu. PENTAX K-70 má řadu pokročilých funkcí, jako je například Pixel Shift Resolution System (zvýšení rozlišení pomocí posunu snímače) nebo simulátor vyhlazovacího filtru (AA) se stejným efektem redukce moaré jako optický AA filtr. Dále zde najdete optický hledáček se 100 % pokrytím záběru a vestavěnou redukci otřesů v těle fotoaparátu, odpovídající až 4.5 časovým krokům. Integrovaný Wi-Fi modul umožňuje jednoduché přenesení snímků do smartphonu nebo počítače. Pomocí aplikace můžete zrcadlovku bezdrátově ovládat.

Povrchová úprava PENTAX K-70 je zpracována tak, aby se fotoaparát dobře držel i při použití v outdoorových podmínkách, například při dešti či mrazu. Vylepšená byla také ergonomie ovládacích prvků pro co nejpohodlnější ovládání. Snímky můžete na LCD monitoru prohlížet i za slunečného počasí. Úroveň jasu monitoru lze nastavit.

Hlavní vlastnosti:

1. Vysoké rozlišení 24.24 efektivních megapixelů a vysoká ISO citlivost až 102400
PENTAX K-70 má CMOS snímač s rozlišením 24.24 efektivních megapixelů se 14 bitovým vysokorychlostním převodníkem. Kvůli absenci vyhlazovacího AA filtru je dosahováno ostrých snímků ve vysokém rozlišení. Nově je u K-70 přidána jednotka, která urychluje zpracování obrazových dat a pomáhá hlavnímu systému PRIME MII se zpracováním obrazu. Kombinace těchto dvou systémů redukuje obrazový šum na minimum na všech úrovních ISO citlivosti. Díky tomu je dosaženo detailních snímků i při vysokých hodnotách ISO.

2. Hybridní AF systém umožňující rychlé zaostření i v režimu živého náhledu
První hybridní AF systém použitý u zrcadlovky PENTAX K-70 ostří rychle i v režimu živého náhledu. Spojením klasického ostření, založeného na bázi detekce kontrastu a fázové detekce, je dosaženo velmi přesného a rychlého zaostření.

3. Prachu, vodě a mrazu odolná konstrukce ideální pro outdoorové fotografování
Díky odolné konstrukci PENTAX K-70 můžete fotografovat i v dešti, prašném prostředí a za mrazivého počasí až do -10°C. Tělo fotoaparátu je navíc kompaktní a lehké, můžete jej tak bez problémů vzít s sebou do přírody – například na výlet do hor, pod stan či na vodu, ideální je pro jakoukoliv sportovní činnost. Povrch zrcadlovky (včetně gripu) byl upraven tak, abyste ji mohli bezpečně držet i v rukavicích. Rozvržení e-koleček a tlačítek bylo kompletně přepracováno. Příjemný je také výklopný LCD displej, jehož úroveň jasu můžete libovolně nastavit. Další vychytávkou LCD displeje je červené osvětlení, které je vhodné při snímání hvězd.

4. Vysoce přesný autofokus SAFOX X
PENTAX K-70 zaostřuje pomocí rychlého a přesného AF systému SAFOX X s 11 body včetně 9 křížových bodů uprostřed zaostřovací matice. Tento autofokus zaostří i ve špatných světelných podmínkách odpovídajících -3 EV. Přepracováním algoritmu AF systému se zvýšila rychlost ostření především ve špatných světelných podmínkách. Podobně byl vylepšen algoritmus pro kontinuální AF, který je nyní rychlejší. PENTAX K-70 perfektně ostří na pohybující se objekty díky pokročilé vlastnosti rozšíření zaostřovací plochy. Tu můžete libovolně zvětšovat nebo zmenšovat. Systém potom pracuje tak, že pokud daný objekt opustí původně zaostřený bod AF, automaticky se posune na body sousední. Dále máte možnost využít funkce “podržení” autofokusu (AF hold), kdy se aretuje na první zaostřený bod, který zůstává zaostřen, i když daný objekt opustí zaostřovací plochu.

5. PENTAX originální systém redukce otřesů (Shake-reduction) včetně funkce zvýšení rozlišení (Pixel Shift Resolution System) pomocí pohybu snímače

– (1) Vestavěný systém redukce otřesů (SR)
PENTAX K-70 díky vestavěnému mechanismu redukce otřesů (Shake reduction) efektivně minimalizuje následky rozhýbání fotoaparátu a přináší tak ostré, nerozmazané snímky 
i v podmínkách, kde k rozhýbání fotoaparátu může dojít, a to například při použití teleobjektivu, při fotografování ve špatných světelných podmínkách nebo exponování západu slunce. Použitím vysoce citlivého gyroskopu je kompenzováno rozhýbání fotoaparátu odpovídající 4.5x časovým krokům. Takovou funkci najdete až u digitálních zrcadlovek vyšší třídy. Pokud se snažíte vyfotit panorama, SR mechanismus pozná, z jakého směru fotografujete a automaticky kontroluje snímanou scénu pro co nejlepší výsledek. Nemusíte přepínat do scénického režimu.
– (2) Funkce zvýšení rozlišení pomocí pohybu snímače (Pixel Shift Resolution System) 
s korekcí pohybu
Podobně jako nejvyšší modely má i PENTAX K-70 funkci zvýšení rozlišení pomocí pohybu snímače (Pixel Shift Resolution System)*. Systém zachytí čtyři obrázky jedné scény pomocí pohybu snímače po jednotlivých pixelech každého obrázku, které jsou následně spojeny do jednoho snímku. V porovnání s klasickým „Bayerovým“ systémem, ve kterém má každý pixel pouze jednu složku barvy, funkce „Pixel shift“ zajistí, že jsou obsaženy všechny barvy 
v každém pixelu.

Díky tomu jsou snímky v extrémně vysokém rozlišení s bohatými barvami 
a většími detaily než snímky produkované klasickým APS-C snímačem. Tento systém má integrovanou korekci pohybu (Motion correction)**. Ta automaticky detekuje pohybující se objekt především v režimu kontinuálního ostření a redukuje negativní vliv pohybu při spojování snímků.

(3) Inovativní simulátor vyhlazovacího AA filtru pro redukci moaré
Během exponování snímku probíhá redukce moaré pomocí mikro-otřesů CMOS snímače na sub-pixelové úrovni. Efekt redukce moaré je stejný jako u optického AA vyhlazovacího filtru. Na rozdíl od optického AA filtru, který vždy dává stejný výsledek, u AA simulátoru*** můžete úroveň vyhlazení nastavit nebo filtr úplně vypnout. Tím můžete pro jednotlivé scény zvolit požadovaný efekt.

(4) Expoziční režimy
PENTAX K-70 má systém redukce otřesů (Shake reduction) pomocí pohybu snímače, který stabilizuje fotoaparát ve všech směrech. Tato funkce poskytuje uživateli řadu výhod, jako je například režim pro sledování hvězd (ASTRO TRACER), který v kombinaci s volitelnou GPS jednotkou 
(O-GPS 1) usnadňuje fotografování noční oblohy.
* Při použití tohoto systému je doporučeno použít stativ pro stabilizaci fotoaparátu. Pokud je během snímání zachycen pohybující se objekt, snímek nemusí být zachycen čistě.
** Pohyb nemůže být dostatečně korigován, pohybuje-li se daný objekt v určitém směru. Tato funkce nezaručuje korekci pohybu všech objektů.
*** Funkce nejlépe funguje při 1/1000 sekund, nebo pomalejších. Nemůže být kombinována 
s některými režimy včetně režimu zvýšení rozlišení pomocí pohybu snímače (Pixel Shift Resolution system).

6. Optický hledáček se 100 % pokrytím záběru
PENTAX K-70 má skleněný hledáček se stejnou technologií optiky použité ve vyšších modelech. Hledáček pokrývá 100 % záběru s maximálním zvětšením 0.95 x. Díky němu máte široký, světlý náhled na exponovanou scénu.

7. Vysokorychlostní závěrka
Nejrychlejší čas závěrky je 1/6000 sekund. S digitální zrcadlovkou PENTAX K-70 tak zachytíte ostré snímky i rychle se pohybujících objektů. Na ty je vhodné použít režim kontinuálního snímání, kdy je zachyceno až 6 snímků za sekundu.

8. Vylepšené nahrávání videoklipů ve Full HD rozlišení
S digitální zrcadlovkou PENTAX K-70 můžete nahrávat videoklipy ve FULL HD rozlišení 
(1920 x 1080 px; 60i/30 snímků za sekundu) ve formátu H. 264. Pomocí vestavěného mikrofonu nahrajete i stereo zvuk. Při použití kompatibilního objektivu můžete v režimu kontinuálního ostření (AF-C)* udržovat přesné zaostření na pohybující se objekt.

Nově je přidána funkce kontroly clony**, která automaticky vyrovnává měnící se světelné podmínky během natáčení videoklipu. Využít můžete řady vizuálních efektů, jako je například intervalové snímání v rozlišení 4k. V tomto režimu se spojí několik snímků pořízených 
v určeném intervalu do jednoho videoklipu. Další zajímavou funkcí je režim „Star Stream“, při kterém můžete zesílit nebo zeslabit světelné efekty hvězd.
* Během natáčení videoklipů může být režim kontinuálního ostření (AF-C) použit v kombinaci s objektivy: HD PENTAX-DA 55-300mm F4.5-6.3ED PLM WR RE nebo smc PENTAX-DA 
18-135mm F3.5-5.6ED AL[IF] DC WR. Pro více informací navštivte prosím naše webové stránky www.pentax.cz
** Při natáčení videoklipu je funkce kontroly clony možná pouze s objektivem HD PENTAX-DA 55-300mm F4.5-6.3ED PLM WR RE.

9. Vyklápěcí LCD displej
PENTAX K-70 má vyklápěcí LCD monitor, který umožňuje exponovat ve všech úhlech. Proto je jednodušší fotografovat například s nataženýma rukama nebo naopak blízko země. Díky konstrukci LCD monitoru bez vzduchových mezer (air-gapless) jsou redukovány odrazy 
a zlepšuje se viditelnost v outdoorových podmínkách.

10. Sada funkcí pro uživatelské nastavení digitální zrcadlovky
PENTAX K-70 umožňuje na kontrolním panelu na LCD displeji zobrazit vybrané položky menu v určeném pořadí. Uživatel tak může měnit nejčastěji používané funkce bez toho, aby je složitě hledal v menu. Dalších sedm často používaných funkcí je možné přiřadit pod dvě tlačítka Fx. PENTAX K-70 nabízí také tři uživatelské režimy USER, pod které lze uložit jakékoliv nastavení fotoaparátu podle potřeby. Přednastaveny jsou tři režimy: CLEAR TONE, HDR LANDSCAPE a ASTROPHOTO.

11. Wi-fi modul pro snadné propojení se smartphonem nebo notebookem
PENTAX K-70 umožňuje jednoduché propojení se smartphonem nebo notebookem pomocí Wi-Fi připojení. Snímky můžete přenášet do mobilu či počítače, nebo ovládat fotoaparát na dálku. K tomu je třeba do zařízení instalovat aplikaci Imagesynch volně stažitelnou na Googleplay nebo AppleStore. Potom lze na obrazovce smartphonu zobrazit živý náhled, exponovat snímky nebo měnit nastavení clony, času a ISO citlivosti. Snímky, které do telefonu stáhnete, můžete okamžitě sdílet na sociálních sítích.

12. Další charakteristiky
77-segmentový měřící systém pro efektivní měření světelných podmínek
a tzv. DR (Dust Removal / odstranění prachu) mechanismus, který pomocí micro otřesů snímače odstraní menší nečistoty ze snímače
Režim časového odpálení — nový expoziční režim, který umožňuje načasovat otevření 
a následné zavření závěrky až na 20 minut v režimu B
Dvě e-kolečka pro snadné ovládání – funkce lze přiřadit
Režim samospouště fungující i v režimu kontinuálního autofokusu (AF-C)
Ovládání zřetelnosti a korekce pleťových barev — dvě nejnovější funkce, vyvinuté RICOH laboratoří pro zpracování obrázků
Výběr funkcí pro zpracování, jako jsou uživatelský snímek, digitální filtry a scénické režimy

Volitelné příslušenství

Kabelová spoušť CS-310
Jeden metr dlouhá kabelová spoušť se připojuje k PENTAX K-70 pomocí vstupu na mikrofon. Její použití je vhodné například při makro fotografii nebo s teleobjektivem, kde je třeba zabránit rozhýbání fotoaparátu. Při jemném stisknutí kabelové spouště se aktivuje zaostření a měření expozice. Při plném stisknutí spouště exponujete snímek. Kabelová spoušť má integrované tlačítko HOLD pro čas B.

Poznámky:
• Kabelová spoušť CS-310 nemůže být použita s fotoaparáty zkonstruovanými pro použití se standardními kabelovými spouštěmi
• S digitální zrcadlovkou PENTAX K-70 nelze použít jinou spoušť než CS-310.

Toto je text tiskové zprávy firmy Ricoh, nejde tedy o redakční text webu Fotoguru.cz a čtenář nechť ho tedy čte pouze na vlastní nebezpečí…

 

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*