Pentax KP – zrcadlovka s ISO až 819200

Pentax představil novinku – digitální zrcadlovku Pentax KP, jejíž ISO je možné nastavit až na 819 000….To samo o sobě jistě stojí za zmínku…

Zatím jen text tiskové zprávy, snad se mi někdy podaří si stroj půjčit a napsat recenzi…

Toto je text oficiální tiskové zprávy, nejde tedy o redakční článek a čtenář nechť vše čte na vlastní nebezpečí…

PENTAX KP Další přírůstek do vyšší kategorie digitálních zrcadlovek, která představuje nový snímač obrazu APS-C s extra vysokou citlivostí pro zvláště noční scény v nově navrženém, kompaktním těle

Praha, 26. ledna 2017 – Firma Pentec s. r. o., která zastupuje společnost RICOH IMAGING COMPANY, LTD. v České a Slovenské republice, oznamuje příchod nové digitální zrcadlovky PENTAX KP. Tento model vyšší třídy nabízí v kompaktním snadno přenosném těle, které je určeno pro každodenní použití, širokou škálu základních funkcí k záznamu vynikajících snímků. Zároveň poskytuje rozsáhlou nabídku funkcí a speciálních fotografických aplikací
k dokonalé úpravě snímků.

Pentax KP
Pentax KP na oficiálním snímku… Foto: Ricoh

PENTAX KP je navržena jako vysoce výkonný model s vysokým rozlišením, který rozšiřuje funkce digitálních zrcadlovek, ať při focení běžných každodenních scén nebo profesionálních outdoorových snímků v náročných klimatických podmínkách. Kompaktní štíhlé tělo, jehož vnitřní konstrukce byla kompletně přepracována, obsahuje novou generaci obrazového senzoru CMOS a vysoce výkonný zobrazovací procesor, 23.32 efektivních pixelů zajišťuje extrémně vysoké rozlišení s bohatou gradací obrazu.

Zrcadlovka obsahuje také další pokročilé funkce, včetně Shake Reduction systému se stabilizací v 5 osách, který poskytuje stabilizaci obrazu až do pěti kroků závěrky. PENTAX KP je navržen tak, aby byl vysoce spolehlivý při outdoorovém focení v drsných podmínkách, jeho konstrukce je prachotěsná, odolná proti povětrnostním vlivům a nízkým teplotám až do -10 ° C.

K dispozici je celá řada uživatelsky přizpůsobivých funkcí, příkladem je možnost výměny rukojeti – gripu dle vašich preferencí a typu nasazeného objektivu (tři gripy různé velikosti S, M, L jsou v základní dodávce fotoaparátu), nebo ovládací panel, který je možno též upravit pro flexibilní ovládání fotografa. Díky těmto pokročilým funkcím zajišťuje PENTAX KP okamžitou reakci na širokou škálu scén a objektů, což je preferovanou volbou náročných fotografů.

Pentax KP – hlavní vlastnosti

• 24MP APS-C CMOS senzor pro snímky ve vysokém rozlišení
• Neuvěřitelný rozsah ISO 100-819200 dovoluje exponovat snímky při slabém osvětlení a minimálním šumem
• Kompaktní, snadno přenosné tělo s počasí odolnou konstrukcí pro drsné povětrnostní podmínky v exteriéru
• Celá řada uživatelsky nastavitelných funkcí, výměnná rukojeť (3 rozměry)
• Vestavěný Shake Reduction systém se stabilizací v 5 osách
• Vysoké rozlišení posunem pixelu (PixelShift) s věrnou reprodukcí barev a jemnými detaily
• Vertikálně nastavitelný 3,0’’ 921K LCD monitor s antireflexní vrstvou a ochrannou

Pentax KP – příslušenství

Grip M (O-GP1671) a Grip L (O-GP1672)
Tyto gripy, které jsou navrženy exkluzivně pro tělo PENTAX KP, mohou snadno nahradit standardní Grip S (O-GP167), který je jako výchozí nasazen na fotoaparátu.

D-BG7 Battery Grip
Bateriová rukojeť BG-7 je navržená exkluzivně pro tělo PENTAX KP, s vlastnostmi jako jsou prachu těsnost či odolnost proti povětrnostním vlivům, nabízí extra sadu ovládacích tlačítek (jako jsou: spoušť, tlačítko aretace AF/AE, kompenzaci expozice/Fx3 a zelené tlačítko), a pár elektronických koleček pro snadné snímání ve vertikální poloze. Dodává se s rukojetí L pro lepší manipulaci, když je na fotoaparátu nasazen teleobjektiv nebo objektiv s vysokou světelností. Kromě exkluzivní D-LI109 lithium-iontové baterie může být do D-BG7 vložena i lithium-iontová baterie D-LI90, která má vyšší kapacitu (zásobník pro tuto baterii je součástí balení) a je používána k napájení digitálních zrcadlovek Pentax K-1 a K -3II.

Toto je text oficiální tiskové zprávy, nejde tedy o redakční článek a čtenář nechť vše čte na vlastní nebezpečí…

 

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*