Sony A6400 – nová bezzrcadlovka z legendární řady

Sony A6400 po dvou letech navazuje na legendární řadu oblíbených bezzrcadlovek, které si vydobyly svoji oblibu rychlostí, výkony i (více méně) rozumnou cenou.

Zatím jen text tiskové zprávy, Sony A6400 snad brzy vyzkouším…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Sony, nejde o redakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Sony představuje novou generaci bezzrcadlovky α6400 s funkcemi „Real-time Eye Autofocus“, „Real-time Tracking“ a nejrychlejším automatickým ostřením na světě

 

Sony A6400
Sony A6400 na oficiálním snímku. Foto: Sony.com

Nový systémový fotoaparát s čipem typu APS-C přináší výjimečnou obrazovou kvalitu, kompaktní design a mnoho pokročilých technologií, které zdědila od plnoformátových zrcadlovek Sony

 • Nejrychlejší zaostření AF na světě za 0,02 sekundy plus 425 bodů detekce fáze a body detekce kontrastu pokrývající přibližně 84 % plochy záběru
 • Pokročilé ostření na oko Real-time Eye AF
 • Nové sledování objektu Real-time Tracking
 • 24,2MP obrazový snímač APS-C Exmor™ CMOS a nejnovější generace obrazového procesoru BIONZ X™
 • Plně výklopný dotykový LCD displej vyklopitelný do úhlu 180° pro nahrávání sebe sama
 • Vysoká rychlost sériového snímání dosahuje až 11 fps s mechanickou závěrkou / 8 fps s tichou závěrkou s plynulým sledováním AF/AE
 • Videa ve vysokém rozlišení 4K s technologií Full Pixel Readout bez slučování pixelů plus špičková rychlost a stabilita AF
 • Intervalové nahrávání pro tvorbu časosběrných videí

Společnost Sony dnes představila úžasný nový přírůstek do produktové řady systémových fotoaparátů typu E-mount, model α6400 (ILCE-6400).

Nový model α6400 přináší mnohé technologie, které známe z uznávané produktové řady plnoformátových fotoaparátů, v těle lehkého a kompaktního fotoaparátu s APS-C snímačem. Nový rychlý fotoaparát se může pochlubit nejrychlejším automatickým ostřením na světěi, které dosahuje rychlosti 0,02ii sekundy.

Představí ale také nový pokročilý systém ‚Real-time Eye AF‘ a ‚Real-time Tracking’. Nabízí i vysokorychlostní snímání dosahující rychlosti až 11 fpsiv se sledováním AF/AE, novou generaci obrazového procesoru BIONZ X, který zaručuje vynikající kvalitu obrazu, nahrávání videí ve formátu 4Kvi, dotykový LCD displej, který je možné vyklopit v úhlu 180° a mnoho dalšího. Díky všem výše uvedeným funkcím se tento model stává špičkovým nástrojem pro všechny typy tvůrců, ať už se jedná o profesionály nebo vloggery.

Rychlý výkon, který zachytí rozhodující okamžik

Působivý systém autofokusu nového modelu α6400 zdědil mnohé technologie od nejnovější řady plnoformátových fotoaparátů Sony, do níž patří modely α9, α7R III a α7 III. Nový fotoaparát disponuje 425 body detekce fáze AF 425 body detekce kontrastu AF, které jsou hustě rozmístěny po celé ploše záběru a pokrývají přibližně 84 % plochy záběru.

Sony A6400
Pohled na zadní stěnu. Foto: Sony.com

Tento extrémně rychlý a vysoce výkonný systém sledování AF byl zkombinován s novou generací obrazového procesoru BIONZ X. Společně s ním umožňuje fotoaparátu zaostřit za pouhých 0,02 sekundy ii a extrémně efektivně uzamkne zaostření na daný objekt, čímž zajistí sledování i těch nejrychleji se pohybujících předmětů a jejich snadné zachycení.

Model α6400 představuje vyspělé automatické ostření v reálném čase ‘Real-time Eye AF’, nejnovější verzi uznávané technologie Eye AF od Sony. Tato úchvatná nová schopnost využívá umělou inteligenci pro rozpoznávání a detekci objektů a zpracovává údaje o poloze očí v reálném čase. Výsledkem je zvýšení přesnosti, rychlosti a zlepšení výkonu sledování systému Eye AF. Fotoaparát nyní dokáže ve všech režimech autofokusu rozpoznat oči snímaného objektu a aktivuje Eye AF při částečném zmáčknutí spouště.

Je-li aktivovaný režim AF-C nebo AF-A, je možné zvolit oko (levé či pravé) jako ostřící bod. Je možné volit mezi funkcemi Auto / Right Eye / Left Eye a Switch Right / Left Eye a tyto funkce mohou být přiřazeny jako ‚custom function‘. Tato úžasná nová technologie zcela osvobozuje fotografa, který se tak může zcela soustředit na kompozici a plně důvěřovat, že zaostření na oko foceného objektu bude dokonalé. Aktualizace systémového softwaru také umožní podporu Eye AF u zvířat. Tato aktualizace bude dostupná v létě 2019 a bude ideálním nástrojem pro fotografy divokých zvířat.

U modelu α6400 také debutuje nově vyvinutá funkce Real-time Tracking od Sony. Tento režim využívá nejnovější algoritmy včetně rozpoznávání objektů, jež je založené na umělé inteligenci. Zpracovává prostorové informace o barvě i vzdálenosti objektu (hloubka), vzoru (jasu) a zajišťuje, že všechny objekty mohou být zachyceny s dokonalou přesností. Kromě toho rozpoznává umělá inteligence při fotografování či natáčení lidí nebo zvířat pozici očí a obličeje. Systém monitoruje oko fotografovaného objektuvii v reálném čase s extrémní přesností sledování. Tato funkce může být aktivována jednoduchým namáčknutí tlačítka spouště nebo je také možné tuto funkci naprogramovat jako volitelnou.

Pokud jde o celkovou rychlost snímání, dokáže nový fotoaparát snímat až rychlostí 11 fpsiv s plným sledováním AF/AE při využití mechanické závěrky, zatímco v režimu tichého snímání dosahuje rychlosti až 8 fpsv s plným sledováním AF/AE. U obou těchto rychlostí dokáže zaznamenat až 116 snímků ve standardním JPEG / 46 snímků ve formátu RAW s kompresí. Zásadně se tím zvyšuje šance na zachycení správného okamžiku.

Celkové pokroky v kvalitě obrazu

Nový fotoaparát α6400 od Sony je vybaven 24,2MPiii obrazovým snímačem velikosti APS-C, který je doplněn zdokonaleným procesorem BIONZ X. Společně nabízejí neuvěřitelný pokrok v kvalitě obrazu a podání barev při všech typech podmínek snímání. Standardní rozpětí ISO se pohybuje až do ISO 32000 u statických filmů i videí a je rozšiřitelné až na ISO 102400 pro statické snímky a nabízí vynikající redukci šumu při nastavení středních i vyšších citlivostí.

Tento model také získal mnohé z algoritmů pro zpracování obrazu, které známe od nejnovějších plnoformátových fotoaparátů Sony. Ty pomáhají zásadně potlačovat šum, ale zachovávají přitom rozlišení a zdokonalují zachycení textury.

Pokročilé nahrávání filmů ve vysokém rozlišení 4Kvi s automatickým ostřením Fast Hybrid Autofocus

Všestranný model α6400 je výjimečný jako videokamera, nabízí interní nahrávání filmů ve 4K (QFHD: 3840 x 2160) s technologií full pixel readout bez slučování pixelů. Díky tomu shromáždí 2,4násobek dat požadovaných pro videa ve 4K, a poté je převzorkuje tak, aby vznikla vysoce kvalitní stopáž ve 4K s výjimečnými detaily a hloubkou. Ostření během natáčení filmu je rychlé a stabilní díky vylepšené technologii Fast Hybrid AF, která udržuje neustálé plynulé zaostření na snímaný objekt, i když se objekt pohybuje v popředí napříč záběrem. Tento pokročilý systém autofokusu společně s funkcí dotykového ostření dělá z tohoto nového modelu fotoaparátu ideální volbu pro mnohé vloggery i tvůrce videí, kteří pravidelně tvoří a nahrávají obsah online.

Nový fotoaparát disponuje také nativním intervalovým nahráváním pro tvorbu časosběrných videí. Intervalové nahrávání je možné nastavit libovolně od jedné do 60 sekund, přičemž celkový počet snímků se může pohybovat od jednoho do 9999. Citlivost sledování AE je možné během intervalového snímání nastavit na „vysokou”, „střední“ nebo „nízkou“, což umožňuje omezit změny expozice během intervalového snímání.

Kromě toho je vůbec poprvé u bezzrcadlovky Sony s APS-C u tohoto nového modelu k dispozici také obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje Instant HDR workflow, a umožňuje televizorům kompatibilní s HDR (HLG) přehrávání nádherných realistických záběrů ve 4K HDR. Navíc jsou k dispozici také S-Log2 a S-Log3, které zvyšují flexibilitu barevné gradace. Kromě toho je zde také funkce Zebra, asistence Gamma Display a proxy nahrávání. Fotoaparát dokáže také nahrávat ve Full HD rychlostí 120 fps až při 100 Mb/s a umožňuje přehrávat a následně editovat stopáž do 4x nebo 5x zpomalených video souborů ve Full HD rozlišení se sledováním AF.

Zdokonalená konstrukce pro maximální všestrannost

Nový fotoaparát je navržen tak, aby nabízel vysokou úroveň funkčnosti a možnost osobního nastavení tak, aby co nejvíce umocnil svobodu při fotografování. Novinkou je u modelu α6400 plně výklopný dotykový LCD displej typu 3.0 s 921k body rozlišení, který je možné vyklopit do úhlu 180°. To usnadňuje efektivní kompozici při snímání selfie fotografií i videí. S využitím této schopnosti mohou vloggeři kontrolovat a sledovat kompozici během vlastního tvůrčího procesu. LCD displej je také vybavený funkcí dotyku, s možností nastavení jako touch pad, ostření dotykem, snímání dotykem a nově sledování dotekem, které rychle aktivuje sledování v reálném čase dotykem na displeji.

Fotoaparát je vybaven vysoce kvalitním XGA OLED Tru-finder™, širokou možností přizpůsobení s 89 funkcemi, které lze libovolně přiřadit ke 4 funkčním tlačítkům, novými funkcemi My Dial a My Menu, celkovým vylepšením využití menu, obrazovku nápovědy pro menu, hodnocení obrázků hvězdičkami a mnoha dalšími funkcemi, které zprostředkovávají nepřerušovaný zážitek z fotografování i natáčení. Je též sestrojený z pevné magneziové slitiny a je prachu i vodě odolný s extrémně trvanlivou závěrkou s výdrží cca 200,000 cyklů. Je také schopný nepřetržitého transferu souborů do chytrého telefonu nebo tabletu při připojení pomocí zcela nové aplikace ‘Imaging Edge Mobile’.

Dostupnost

Model α6400 se začne dovážet na jaře 2019. V nabídce bude také v sadě s objektivem SELP1650 nebo v sadě s objektivem SEL18135.

Celou řadu exkluzivních příběhů, videí i úchvatného nového obsahu pořízeného nejnovějšími fotoaparáty a dalšími produkty z řady Sony α naleznete na https://www.sony.co.uk/alphauniverse. Evropské stránky fotografie Sony jsou ve 22 jazycích a naleznete zde detailní informace týkající se produktových novinek, soutěží a aktuální seznam akcí Sony v jednotlivých státech.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Sony, nejde o redakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Reklama

Je tu jeden komentář

 1. Dobrý den,
  zvažuji pořízení sony a6500, nebo a6400. Prosím Vás o radu, který zvolit. Sony a6400 nemá optickou stabilizaci oproti a6500 (2 roky starý model), ale novou generaci obrazového procesoru BIONZ X. Co je výhodnější pro výslednou kvalitu fotografie a video.
  Ještě bych se prosím rád zeptal na vypínání fotoaparátu vysokou teplotou při natáčení delšího cca 1hod 4k videa 30sn/s – 100Mb/s. Jak je tomu u sony a6400? Sony a6500 vydržel v testu natáčet cca 30min, ale kupříkladu sony a6300 necelých 8 min.
  Fotoaparát zvažuji pro běžné fotografování a pořizování 4k videa.

  Děkuji Vám za RE.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*