Sony A6700 – novinka ze slavné řady

Slavná řada fotoaparátů dostává další přírůstek: společnost Sony právě představila model Sony A6700. V prodeji bude od poloviny července za doporučenou cenu 41 899 CZK.

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák snad brzy vyzkouším…

Toto je text tiskové zprávy, nikoliv redakční článek.

Společnost Sony uvádí na trh nejpokročilejší APS-C fotoaparát a6700

Vůbec poprvé nabídne kompaktní tělo se snímačem APS-C vysoce přesné rozpoznávání objektů pomocí umělé inteligence a nejmodernější výkon pro pořizování snímků a videí

Společnost Sony představuje svou nejnovější bezzrcadlovku se snímačem APS-C, model a6700. Tato novinka představuje dokonalé skloubení špičkových schopností pro snímání fotografií i nahrávání videí z nejnovějších fullframových modelů Alpha™ a Cinema Line s kompaktním a lehkým designem řady α6000. Toto spojení dalo vzniknout dosud nejpokročilejší bezzrcadlovce typu APS-C od společnosti Sony.

Sony A6700
Sony A6700 na oficiálním snímku. Foto: Sony.cz

Díky kombinaci obrazového snímače APS-C Exmor R® CMOS se zadním osvitem a rozlišením 26,0 efektivních megapixelů s rychlostí a výkonem pokročilého procesoru BIONZ XR® společnosti Sony dosahuje fotoaparát a6700 výjimečného výkonu při zachování kompaktní a lehké konstrukce.

Fotoaparát podporuje záznam videa ve vysokém rozlišení 4K při frekvenci až 120 snímků za sekundu i, velký dynamický rozsah 14+ kroků ii pro zachycení detailů v náročných nebo nedostatečně osvětlených podmínkách a je vybaven obrazovým profilem S-Cinetone™, který se používá u profesionálních modelů Sony Cinema Line pro vytříbený filmový obraz, který nevyžaduje barevné úpravy, a poskytuje úžasné zobrazení odstínů lidské pleti.

„Uvedením modelu a6700 pokračuje společnost Sony ve svém předsevzetí zvyšovat schopnosti tvůrců na všech úrovních tím, že jim poskytne nejmodernější nástroje, které umožňují jejich kreativitu neúnavně posouvat vpřed. Naše vize není statická; společnost Sony bude i nadále rozšiřovat svou řadu fotoaparátů APS-C, aby uspokojila potřeby a podpořila aktivity v oblasti obrazové produkce nejrůznějších tvůrců,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Imaging Solutions ze Sony Europe.

Vysoce přesné rozpoznávání objektů pomocí umělé inteligence

Nejnovější obrazový snímač Exmor R CMOS velikosti APS-C se zadním osvitem se může pochlubit přibližně 26,0 efektivními megapixely ve spojení s pokročilým procesorem BIONZ XR pro výjimečný obrazový výkon. Standardní citlivost ISO nabídne rozsah od 100 do 32 000 pro fotografie i videa, což umožňuje snímání s vysokou citlivostí a nízkou hladinou šumu. Vylepšená reprodukce barev zajišťuje, že objekty, jako jsou lidé a rostliny, mají přirozené odstíny, zatímco funkce Creative Look umožňují jedinečné vizuální vyjádření.

Novinka přebírá AI procesor z modelu α7R V, který umožňuje vysoce přesné automatické ostření s rozpoznáváním v reálném čase (Real-Time Recognition AF). Kromě toho, že novinka rozpoznává lidi a zvířata, jak je u modelů řady α6000 zvykem, dokáže nově přesně rozpoznat více objektů, jako jsou ptáci, hmyz, auta/vlaky a letadla, což umožňuje široké spektrum různých tvůrčích projevů. Ve spojení s dnes nově uvedeným objektivem FE 70-200mm F4 Macro G OSS Ⅱ iii nabízí ohniskové vzdálenosti 105 až 300 mm v ekvivalentu 35mm plnoformátového snímku, čímž využívá sílu teleobjektivu se zoomem pro vysoce kvalitní snímání. Navíc je kompatibilní se širokou škálou objektivů s bajonetem E-mount.

Sony A6700
Zadní strana Sony A6700. Foto: Sony.cz

Vynikající výkon při nahrávání videa ve 4K120p

Model a6700 využívá data odpovídající rozlišení 6K a zajišťuje tak vynikající nahrávky videí v rozlišení 4K, včetně podpory záznamu s vysokou frekvencí snímků 4K 120 snímků za sekundu. Je vybaven technologií S-Log3, která nabízí rozsah 14+ kroků ii a zajišťuje mimořádnou gradaci. Model a6700 využívá také technologii S-Cinetone, která zajišťuje působivé vykreslení tónů pleti a zvýraznění objektů. Tyto technologie byly zdokonalené v rámci vývoje řady Cinema Line. Funkce AI-driven Auto-Framing iv zase plynule sleduje objekty a eliminuje potřebu manuálního pohybu s kamerou. Na těle je umístěna patice Multi-Interface (MI) kompatibilní s digitálními zvukovými rozhraními. Ve spojení s novým mikrofonem typu shotgun ECM-M1 umožňuje přímý digitální přenos zvuku a zachycení vysoce kvalitního a nedegradovaného zvuku.

Mobilita, ovladatelnost a konektivita jedinečná pro kompaktní a lehké zařízení

Díky kompaktním rozměrům (cca 12 cm × 7 cm × 8 cm a hmotnosti cca 493 g v), je a6700 velmi dobře přenosný. Má uživatelsky přívětivý, dotykový LCD displej s variabilním úhlem náklonu a moderní dotykové menu pro snadné ovládání. Nechybí ani přizpůsobitelný přední volič a přepínací volič pro snímky, videa a režimy S&Q. Je vybaven optickým pětiosým systémem stabilizace obrazu v těle s možností korekce o 5,0 kroků vi rychlosti závěrky pro fotografování a režim Active Mode vii zajišťující stabilní záznam.

Pokud jde o konektivitu, fotoaparát nyní podporuje aplikaci Creators‘ App viii pro bezproblémové nahrávání videí a snímků do cloudových služeb. Společnost Sony také plánuje uvést na trh v červenci 2023 novou verzi „Camera Remote SDK“, která umožní vzdálené ovládání a úpravy nastavení.

 

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*