Sony A7F III – 42,4 megapixelů a blesková rychlost

Sony A7R III je novým špičkovým strojem oblíbené řady – nabízí vysoké rozlišení 42,4 MP, velkou rychlost a špičkové technologické vlastnosti…

Foťák jsem zatím v ruce neměl, tedy jen text tiskové zprávy společnosti, brzy snad vše vyzkouším!

Toto je text tiskové zprávy společnosti Sony, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

Nový plnoformátový fotoaparát s výměnnými objektivy Sony α7R III přináší špičkovou kombinaci rozlišení a rychlosti

Sony A7R iii
Sony A7R iii na oficiálním snímku. Foto: Sony.cz

Inovativní plnoformátový bezzrcadlový model nabízí vysoké rozlišení s 42,4 MP, sériové snímání o rychlosti 10 fps, rychlý a přesný výkon autofokusu v kompaktním těle

  • 35mm plnoformátový obrazový snímač 42,4 MP se zadním osvětlením Exmor R™ CMOS a s pokročilým zpracováním obrazu
  • Sériové snímání rychlostí až 10 fps buď v režimu s tichou závěrkou, nebo se závěrkou mechanickou a plným sledováním expozice AF/AE
  • 399 bodů detekce fáze AF, které pokrývají 68% plochy, 425 bodů detekce kontrastu AF a přibližně dvakrát více bodů efektivního ostření na oko (Eye AF)
  • Optická stabilizace obrazu v 5 osách v těle umožňuje prodloužení expozice až o 5,5 kroku
  • Natáčení videí ve vysokém rozlišení ve 4K s technologií „full pixel readout“ bez slučování pixelů
  • Byl zcela přepracován pro profesionální použití, včetně zdokonaleného autofokusu, duálního slotu pro SD karty, prodloužené výdrže baterie, super rychlého USB (USB 3.1 gen. 1) USB terminál typu C™ a další
  • Kompaktní, lehké tělo vážící pouhých 652g

Společnost Sony dnes představila působivý přírůstek svojí řady plnoformátových systémových fotoaparátů, α7R III (model ILCE-7RM3).

Díky skoku v evoluci ve výkonu a efektivitě zpracování obrazu kombinuje nová α7R III vysoké rozlišení obrazového snímače Exmor R CMOS s 42,4 MPi se zadním osvětlením s působivou rychlostí snímání dosahující až 10 fpsii s plným sledováním AF/AE, stejně tak i úchvatný obraz a video v kvalitě 4K6, široký dynamický rozsah o 15-krocích, vysokou citlivost s redukcí zvuku s téměř plnou stop a další.

Díky těmto úžasným schopnostem, kompaktnosti a nízké hmotnosti těla se jedná o extrémně univerzální nástroj pro fotografy, kameramany a multimediální tvůrce a všechny ostatní profesionály, kteří vyžadují spolehlivost, flexibilitu a univerzálnost.

Nová úroveň kvality obrazu

Vysoké rozlišení s 42,4MP, obrazový snímač Exmor R CMOS se zadním osvětlením využívá design umístění čočky přímo na čip a antireflexní povrchovou úpravu AR na povrchu krycího skla snímače, které zásadně zlepšují efektivitu sběru světla, který umožňuje výkon s nízkou hladinou šumu a širokým dynamickým rozsahem.

Nová Sony α7R III také nabízí nový pomocný LSI čip, který efektivně zdvojnásobuje* rychlost čtení obrazového snímače, dále také zdokonalený procesor BIONZ X™, který zvyšuje rychlost zpracování přibližně na 1,8 násobek ve srovnání s α7R II.

Sony A7R iii
Pohled na zadní stranu Sony A7R iii. Foto: Sony.cz

Tyto výkonné komponenty dohromady umožňují, aby byl fotoaparát schopen snímat vyšší rychlostí a zároveň také umožňuje jeho impozantní rozpětí ISO 100 – 32000 (rozšiřitelné na ISO 50 – 102400 u statických fotografií) a obrovský 15-krokový dynamický rozsah při nastavení nízké citlivosti. To zajišťuje vynikající celkový výkon při všech nastaveních a za všech podmínek při fotografování.

Nový plnoformátový model byl zkonstruován bez optického low-pass filtru, aby se tak maximalizovalo rozlišení, a zároveň byl také schopen podávat výstup v 14 bitovém formátu RAW, a to i při fotografování v tichém režimu sériového snímání. Fotoaparát je vybaven inovativním systémem pětiosé optické stabilizace obrazu, který byl odladěn tak, aby podpořil schopnost snímání ve vysokém rozlišení, které umožňuje prodloužení expozice o 5,5 krokuv, což je nejvyšší výkon při kompenzaci u systému stabilizace obrazu.

Nabízí také novou závěrku s nízkými vibracemi, která omezuje vibrace a rozmazání obrazu ve všech režimech včetně vysokorychlostního snímání s rychlostí 10 fps, dále také několik dalších zlepšení v přesnosti reprodukce barev pleťových tónů.

Vysoký výkon AF a sledování AF/AE při rychlosti až 10 fpsii

Nová inovativní plnoformátová bezzrcadlovka α7R III je vybavena vybroušeným systémem zpracování obrazu, který jí umožňuje pořizovat snímky s plnými 42,4MP rychlostí až 10 fps s kontinuálním, přesným sledováním AF/AE až do kvality snímků 76 JPEG / RAW nebo 28 nekomprimovaných snímků v RAW.

Tento vysokorychlostní režim s 10 fps je k dispozici buď s mechanickou závěrkou, nebo se zcela tichým snímáním, a tím přispívá k obrovské flexibilitě fotoaparátu. Fotoaparát také zvládá kontinuální snímání v režimu s živým náhledem rychlostí až 8 fps s minimální prodlevou hledáčku nebo LCD displeje. Tyto vysokorychlostní možnosti zajišťují, aby bylo možné zachytit rychle se pohybující objekty s extrémní přesností a neuvěřitelnými detaily snímku.

Dalším zlepšením je při focení ve velkých dávkách to, že jsou při jejich ukládání na paměťovou kartu dostupné mnohé klíčové funkce fotoaparátu, včetně přístupu přes tlačítka ‘Fn’ (Function) a ‘Menu’, přehrávání snímků a další menu a parametry* včetně hodnocení snímků (image rating) a dalších funkcí, které umožňují třídění snímků podle místa.

Navíc, je-li fotografovaná scéna osvětlena zářivkami nebo umělým osvětlením, může fotograf aktivovat funkci Anti-flicker, která umožní α7R III automaticky detekovat frekvenci osvětlení a zjistit dobu závěrky, a tím minimalizovat vliv osvětlení na zachycované snímky. Tím jsou minimalizovány jakékoli anomálie expozice a barvy, které se někdy mohou objevit v horní a dolní části snímku pořizovaného při vysokých rychlostech závěrky.

Zdokonalený systém ostření α7R III se skládá z 399 bodů AF detekce fáze, které pokrývají přibližně plochy snímku 68% v horizontálním i ve vertikálním směru. Dále je tu také 425 bodů AF kontrastního ostření, což je o 400 bodů více než u α7R II. Tento pokročilý systém nabízí zaostření AF v přibližně polovičních časech než u α7R II v nedostatečných světelných podmínkách a zároveň se sledováním pohybu, které je přibližně dvakrát přesnější. Funkce Eye AF, která vzbudila velký ohlas, je také přibližně 2krát efektivnější a je k dispozici při použití objektivů typu A-mount s adaptérem.

Další vylepšení flexibility ostření zahrnují dostupnost AF ve Focus Magnifier, podporu detekce fáze AF při použití objektivů typu A-mount, tlačítko ‘AF On’, multifunkční volič či ‘joystick’ pro rychlou změnu ostřících bodů, flexibilní funkci ostření dotykem a mnoho dalšího.

Vysoce kvalitní 4K pro profesionální kameramany

Nová α7R III je výjimečně zdatná také jako videokamera, nabízí nahrávání videa ve 4K (3840×2160 pixelů) v celé šíři plnoformátového obrazového snímače. Při nahrávání ve formátu Super 35mm využívá kamera technologii „full pixel readout“ bez slučování pixelů, takže shromažďuje 5K informace, které převzorkuje tak, aby byl výsledný záznam ve vysoce kvalitním 4K s výjimečnou kvalitou detailů a hloubkou.

Model α7R III také disponuje novým HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje Instant HDR workflow a umožňuje přehrávání nádherných realistických záběrů v 4K HDR na televizorech kompatibilních s HDR (HLG). Kromě toho nabízí také S-Log2 a S-Log3 pro větší flexibilitu odstupňování barev. Fotoaparát může také nahrávat Full HD při 120 fps až do 100 Mbpsvi, což umožňuje kontrolu záznamu a eventuální editaci do 4x nebo 5x zpomalených video souborů ve Full HD rozlišení se sledováním AF.

Konstrukce, design a možnost osobního nastavení pro profesionály

Nejnovější plnoformátový fotoaparát od Sony oplývá množstvím vylepšených vlastností, které mu dodávají profesionální funkčnost. Patří mezi ně duální sloty pro paměťová média, kdy jeden slot podporuje paměťové karty UHS-II typu SD. Uživatelé mají množství možností, jak obsah uložit, včetně odděleného nahrávání do JPEG / RAW, samostatného ukládání statických snímků / nahrávání videa, zpožděné nahrávání a další. Výdrž baterie byla také značně prodloužena, protože nový fotoaparát využívá baterie Sony série Z, které mají přibližně 2,2násobnou kapacitu oproti bateriím série W používaným
α7R II.

Model α7R III přináší zdokonalený hledáček Quad-VGA OLED Tru-Finder™ s vysokým rozlišením a vysokým jasem s přibližně 3,686k body pro extrémně přesné zobrazení s realistickými detaily. Hledáček Tru-Finder, který nalezneme také u uznávaného fotoaparátu Sony α9, dostal povrchovou úpravu ZEISS® T* Coating, která značně omezuje odlesky, a také fluorovou vrstvu na vnější čočce, která odpuzuje nečistoty.

Má také nastavitelnou snímkovací frekvenci s možností nastavení na 50 fps nebo 100 fps, aby se co nejlépe přizpůsobil typu akce. LCD displej byl také vylepšen a nabízí rozlišení 1,44 milionu bodů a technologii WhiteMagic™, která zlepšuje čitelnost v jasných světelných podmínkách venku. K dispozici je také nastavení „standardní” nebo “vysoké” kvality displeje pro hledáček i displej. „Vysoká” kvalita těží z velkého množství dat čtených z 42,4MP snímače, které zajišťují extrémně precizní zobrazování na displeji hledáčku a monitoru s přirozenějším náhledem.

Nový fotoaparát je také vybaven multifunkčním voličem – joystickem, který nabízí efektivní způsob změny ostřících bodů, a také tlačítko ‘AF ON’, které aktivuje autofokus při snímání statických fotografií nebo videí.

Nová α7R III umožňuje snadný přenos souborů do chytrého telefonu, tabletu, počítače nebo na FTP server pomocí Wi-Fi®, ale k dispozici je také synchronizační terminál, který umožňuje přímé připojení externích zábleskových jednotek a kabelů pro snadnou synchronizaci blesků. K dispozici je také superrychlý USB terminál (USB 3.1 gen. 1) USB Typu C™, který zajišťuje větší flexibilitu napájení nebo připojení příslušenství, stejně tak i vyšší rychlost přenosu snímků při připojení k počítači.

Nová sada softwaru „Imaging Edge” a režim Pixel Shift Multi Shooting

Nově přichází s α7R III sada softwaru pojmenovaná „Imaging Edge”, která rozšiřuje kreativní možnosti celého procesu snímání – od okamžitého zpracování po následné zpracování snímku. „Imaging Edge” obsahuje tři aplikace pro PC nazvané „Remote“, „Viewer“ a „Edit“, které je možné stahovat bezplatně a které podporují snímání s živým náhledem na PC a snímání do RAW.

U univerzální α7R III se také poprvé představí nový režim Pixel Shift Multi Shooting, který plně těží z vyspělé vestavěné optické pětiosé stabilizace v těle. Jeho pomocí je možné vytvářet nádherné, realistické složené snímky. V tomto režimu fotoaparát přesně posune záběr při snímání o jeden pixel, aby tak zachytil čtyři samostatné snímky s posunem pixelů, které mají dohromady přibližně 169,6 megapixelů obrazových dat.

Tyto čtyři snímky je možné složit a zpracovat pomocí nové sady softwaru „Imaging Edge“. Konečným výsledkem jsou snímky s obrovským rozlišením a úrovní barevné přesnosti, která nemá obdoby. Ideálně se hodí pro fotografování architektury, umění nebo zachycení dalších statických objektů s mnoha komplikovanými detaily.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Sony, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*