Novinky: Sony A7C R s 61 mpx a Sony A7C II

Společnost Sony představila dvě novinky: fotoaparáty Sony Alpha 7C R s 61 MP snímačem a fotoaparát Alpha 7C II s nejnovějšími technologiemi pro pořizování snímků a videozáznamů.

Zatím jen text tiskové zprávy, vše snad brzy podrobněji otestuji…

Toto je text tiskové zprávy, ne redakční článek.

Společnost Sony představuje dva nové fotoaparáty řady Alpha 7C

Patří mezi ně fotoaparát Alpha 7C R s 61MP i snímačem a fotoaparát Alpha 7C II s nejnovějšími technologiemi pro pořizování snímků a videozáznamů.

29. srpna 2023 – Společnost Sony dnes představuje dva nové přírůstky do řady kompaktních fullframových fotoaparátů α7C s výměnnými objektivy, modely Alpha 7C II a Alpha 7C R.

Fotoaparát Alpha 7C II je vybaven fullframovým obrazovým snímačem s přibližně 33,0 efektivními megapixely a nabízí nejnovější funkce a výkon v oblasti fotografování i videa v kompaktním a lehkém provedení (šířka přibližně 12 cm x výška 7 cm x hloubka 6 cm a hmotnost přibližně 513 gramů). Jedná se o druhou generaci fotoaparátu řady α7C, která proslula kombinací výkonu a funkcí v kompaktním provedení. Ideálně se hodí pro širokou škálu fotografických situací, jako je cestování a pouliční fotografie.

Sony Alpha A7C II
Sony Alpha A7C II na oficiálním snímku. Foto: Sony

Alpha 7C R je nový kompaktní fullframový fotoaparát s výměnnými objektivy, který se může pochlubit vysokým rozlišením a bohatou gradací obrazu díky plnoformátovému obrazovému snímači s přibližně 61,0 efektivními megapixely, tedy stejnému snímači, kterým je vybaven model Alpha 7R V, a je umístěn v kompaktním a lehkém těle (podobné rozměry a hmotnost jako u modelu „Alpha 7C II“ ii, přibližně 513 gramů). Kromě každodenního pořizování momentek snadno zachytíte také vysoce kvalitní snímky v nejrůznějších prostředích, jako je portrétní fotografie, fotografie divoké přírody a krajiny. Novinka nabízí kombinaci extrémně vysokého rozlišení snímků s vysokou mobilitou a nízkou hmotností.

Sony Alpha 7C R
Sony Alpha 7C R na oficiálním snímku. Foto: Sony.cz

Oba modely jsou vybaveny stejnou jednotkou pro zpracování umělé inteligence a procesory BIONZ XR®, které najdeme v nejnovějších fotoaparátech Sony s výměnnými objektivy, jako jsou Alpha 7R V a Alpha 6700. Technologie Real-time Recognition AF dokáže s vysokou přesností rozpoznat širokou škálu objektů a pětiosá stabilizace obrazu v těle poskytuje sedm kroků stabilizování. Pokud jde o výkon videa, oba modely podporují vysoce kvalitní 4:2:2 10bitový záznam videa až do rozlišení 4K60p iii a oba modely podporují ceněnou technologii barev S-Cinetone společnosti Sony pro bohaté video ve filmové kvalitě. Kromě toho mají stabilizaci obrazu v těle (Active Mode), automatické snímání na bázi umělé inteligence, podporu digitálního zvukového rozhraní a další funkce, které podporují vysoce kvalitní natáčení videa.

„Ve společnosti Sony neustále zvyšujeme standardy pro tvůrce obsahu. Uvedením fotoaparátů Alpha 7C II a Alpha 7C R přinášíme tvůrcům fotografií i videí do výbavynový nástroj, který umožňuje dosáhnout vysoce kvalitních obrazových parametrů u bezzrcadlovek s výměnnými objektivy,“ uvedl Yann Salmon-Legagneur, vedoucí marketingu zobrazovacích produktů a řešení společnosti Sony Europe.

S rostoucí poptávkou po odesílání a sdílení pořízeného obsahu na sociálních sítích hledá stále více tvůrců kombinaci kompaktních rozměrů a špičkové kvality obrazu u bezzrcadlovek s výměnnými objektivy. Uvedením fotoaparátů Alpha 7C II a Alpha 7C R, které dosahují vysoké mobility a kvalitního podání obrazu při kompaktních rozměrech, reaguje společnost Sony na širokou škálu způsobů vyjádření obsahu, které tvůrci vyhledávají.

Klíčové funkce fotoaparátu Alpha 7C II

 • Model je vybaven fullframovým snímačem Exmor R® CMOS se zadním osvitem a přibližně 33,0 efektivními megapixely a nejnovějším procesorem pro zpracování obrazu BIONZ XR®, který zajišťuje vysoký obrazový výkon. Při pořizování snímků nebo videí si uživatelé mohou snadno vychutnat vysoce kvalitní snímky v širokém spektru scén, jako je cestování a každodenní momentky.
 • V porovnání s modelem Alpha 7 IV, který má rozměry přibližně 13 cm x 9,6 cm x 8,1 cm a váží přibližně 698 gramů, je model Alpha 7C II až o 22 % lehčí a má až o 45 % menší objem.
 • Standardní citlivost ISO se pohybuje v rozmezí 100 až 51200 pro statické snímky i videa (rozšířená citlivost ISO 50 až 204800 pro statické snímky), což umožňuje snímání s vysokou citlivostí bez šumu.

Klíčové funkce modelu ALPHA 7C R

 • Model je vybaven fullframovým snímačem Exmor R® CMOS se zadním osvitem a přibližně 61,0 efektivními megapixely a nejnovějším procesorem pro zpracování obrazu BIONZ XR®, který zajišťuje vysoké rozlišení a obrazový výkon s vysokým rozlišením.
 • V porovnání s modelem Alpha 7R V, který má rozměry přibližně 13 cm x 9,9 cm x 8 cm a váží přibližně 725 gramů, je model ALPHA 7C R přibližně o 29 % lehčí a má přibližně o 53 % menší objem.
  – Standardní citlivost ISO se pohybuje v rozmezí 100 až 32000 pro snímky i videa (rozšířená citlivost ISO 50 až 102400 pro snímky).
  – Kromě 7,0krokové iv optické pětiosé stabilizace obrazu v těle je detekováno a korigováno i mírné rozmazání na úrovni 1 pixelu.
  – Je vybaven funkcí Pixel Shift Multi Shooting, která pořizuje několik snímků a jejich syntézou v počítači vytváří obraz, který působí, jako kdyby byl ve vysokém rozlišení.
  V kombinaci s nástavcem gripu GP-X2, který je určený pro fotoaparát Alpha 7C R v, můžete pohodlně a stabilně snímat i při dlouhém nahrávání nebo při použití teleobjektivu.

Společné funkce modelů Alpha 7C II a Alpha 7C R

1. Kompaktní rozměry a vysoká mobilita

Oba modely se snadno ovládají a přenášejí. Kompaktní rozměry (oba modely mají rozměry přibližně 12,4 cm na šířku x 7 cm na výšku x 6,4 cm hloubku) a hmotnost i přibližně 513 gramů u modelu Alpha 7C II a přibližně 515 gramů u modelu Alpha 7C R. V kombinaci s dnes představeným širokoúhlým zoomovým objektivem FE 2.8/16-35 GM II dosahuje vynikajícího vyjádření obrazu a vysokorychlostního ostření. Uživatel si může vybrat svůj oblíbený objektiv z rozsáhlé řady Sony E-mount čítající více než 70 objektivů a vychutnat si rozmanitost výrazu obrazu jedinečnou pro fullframe jak u fotografií, tak u videa.

2. Výkon ostření s vylepšeným rozpoznáváním objektů díky vestavěné jednotce zpracování AI

Je vybaven stejnou jednotkou pro zpracování umělé inteligence jako fotoaparát α7R V a rozpoznává objekty s vysokou přesností pomocí funkce Real-time Recognition AF. Například při fotografování osoby, i když zaujímá komplikovanou pózu nebo je její obličej skrytý, lze technologii odhadu pózy použít k zachycení a sledování objektu s vysokou přesností. Kromě již dříve představeného sledování osob a zvířat, které řada α7C využívá, je nyní možné tuto funkci používat také pro ptáky, hmyz, auta, vlaky a letadla jako objekty, které lze rozpoznat se stejně vysokou přesností.

3) Zdokonalený výkon videa

Fotoaparáty Alpha 7C II a Alpha 7C R dokáží zaznamenat video s vysokým rozlišením a podrobnými daty odpovídajícími rozlišení 7K, resp. 6K, a produkovat vysoce kvalitní video v rozlišení 4K. Jsou vybaveny technologií S-Log3, která podporuje velký dynamický rozsah 14+ kroků vi, a vykreslují bohatou gradaci s malou přeexpozicí a podexpozicí i v kontrastních scénách. V režimu snímání Log lze také uživatelem importovanou LUT zobrazit na obrazu monitoru fotoaparátu, což umožňuje uživateli snímat a zároveň kontrolovat hotový obraz v postprodukci. Kromě toho je vybaven funkcí S-Cinetone™, jedinečnou funkcí Sony, která dokáže vytvořit filmový vzhled přímo z fotoaparátu bez nutnosti následného zpracování. Technologie S-Cinetone, založená na technologii Cinema Line společnosti Sony, reprodukuje přirozené střední tóny, které jsou nezbytné pro přirozeně vypadající barvu pleti a zajišťují filmovou kvalitu. Je také vybaven funkcí Creative Look, která umožňuje snadno měnit vzhled a atmosféru videozáznamů a statických snímků.

4) Ovladatelnost a konektivita

Intuitivní ovládání pomocí nejnovějšího dotykového menu podporuje pohodlné fotografování, zejména díky výklopnému dotykovému LCD displeji s variabilním úhlem naklopení. Kromě předního voliče, který umožňuje uživateli přiřadit oblíbené funkce, přepínače fotografování/videa/S&Q a hledáčku s vysokým rozlišením XGA atd. se snadno používá. Je vybaven 7,0stupňovou optickou pětiosou stabilizací obrazu v těle, která podporuje stabilní práci s fotoaparátem.

Pokud jde o konektivitu, fotoaparát je nově kompatibilní s aplikací pro chytré telefony Creators‘ App, která umožňuje snadné odesílání videí a snímků pořízených fotoaparátem do cloudové služby, a tím i vzdálené ovládání fotoaparátu a přenos snímků z fotoaparátu do mobilních zařízení.

5) Navrženo s ohledem na zásady šetrnosti k životnímu prostředí

Za posledních 11 let nahradila společnost Sony přibližně 395 tun viii primárního plastu recyklovaným plastem v digitálních fotoaparátech a digitálních videokamerách. Pro výrobu těla fotoaparátu se používají recyklované materiály, včetně materiálu SORPLAS™ ix. Omezuje se tak dopad na životní prostředí, aniž by se snížila jeho funkčnost. Kromě toho, že je fotoaparát vybaven funkcí Sony’s Screen Reader x, která nahlas čte menu a obrazovky přehrávání videa a pomáhá při práci, byla přidána nová funkce zvětšení displeje menu, která podporuje tvůrčí činnost celého spektra tvůrců.

Ceny a dostupnost

Nový fotoaparát Alpha 7C II bude v prodeji od konce září 2023 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony:
Pouze fotoaparát: 57 990 Kč
Fotoaparát s objektivem 28-60 mm: 65 490 Kč

Nový fotoaparát Alpha 7C R bude v prodeji od konce září 2023 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony:
Pouze fotoaparát: 89 990 Kč

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*