Sony RX100 vii – další ze slavné řady

Sony RX100 vii je dalším (a jak název napovídá sedmým) vydáním jednoho z nejslavnějších a nejoblíbenějších foťáků na světě.

Řada RX100 mnoho let kombinuje opravdu skvělé výkony s kapesními rozmary, což se v “mobilním” světě hodí stále více… Na tomto webu ostatně najdete recenze všech předchozím modelů od třetí generace…

 

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák brzy otestuji…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Sony, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Sony RX100 vii
Sony RX100 vii na oficiálním snímku. Foto: Sony.com

Společnost Sony představuje novou úroveň výkonu špičkové kompaktní řady Alpha 9 v podobě kapesního fotoaparátu SONY RX100 VII

 • Nově vyvinutý 20,1MP skládaný snímač CMOS Exmor RS™ typu 1.0 s čipem DRAM a obrazovým procesorem BIONZ X nejnovější generace
 • Rychlý výkon srovnatelný s Alpha 9 umožňující až 60 výpočtů sledování AF/AE za sekundu a snímáním bez blackoutu rychlostí 20 sn./s se sledováním AF/AE
 • Špičkové 357bodové automatické ostření s fázovou detekcí a 425bodové automatické ostření s detekcí kontrastu s nejrychlejším automatickým ostřením na světě dosahujícím rychlosti  0,02 s
 • Sledování v reálném čase a automatické ostření na oči Real Time Eye AF pro lidi i zvířata
 • Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-200mm F2.8 – 4.5 s velkým rozsahem zoomu a vysokou světelností
 • Nový režim „Single Burst Shooting“ nabízí fotografování rychlostí  až 90 sn./s
 • Profesionální filmové funkce zahrnují rozlišení 4K HDR (HLG), real-time tracking a real-time eye AF při záznamu videa, 4K Active SteadyShot™, záznam dat v pozici na výšku u videí a integrovaný konektor mikrofonu

Společnost Sony představila nový přírůstek do oceňované řady fotoaparátů RX. Novinkou je fotoaparát RX100 VII (model DSC-RX100M7). Kompaktní fotoaparát RX100 VII dosahuje za pomoci technologií vyvinutých pro fullframovou bezzrcadlovku Sony Alpha 9 nové úrovně výkonu (při pořizování fotografií i záznamu videa) a nabízí tak uživateli jistotu profesionální kvality s kapesními rozměry při spontánním fotografování v běžných situacích.

Model RX100 VII je vybavený nově vyvinutým skládaným obrazovým snímačem CMOS Exmor RS CMOS typu 1.0 a obrazovým procesorem BIONZ X nejnovější generace. Tato kombinace přináší novou úroveň výkonu automatického ostření a rychlosti, která byla dříve dostupná jen u modelu Alpha 9.

Flexibilitu snímání zajišťuje objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-200mm F2,8–4,5 s velkým rozsahem zoomu, díky němuž je fotoaparát RX100 VII všestrannou volbou pro nejrůznější typy fotografování. Díky tomu je vhodný pro všechny uživatele – nadšence i profesionály.

Nový standard automatického ostření v kompaktním fotoaparátu

Fotoaparát RX100 VII nabízí skvělých 357 bodů AF s fázovou detekcí v ohniskové rovině a 425 bodů AF s detekcí kontrastu. Kromě toho je s nově optimalizovaným ovládáním pohonu objektivu doby automatického ostřenív 0,02 s nejrychlejší na světě.

Díky velkému skoku ve výkonu sledování AF/AE během souvislého snímání fotoaparát provádí výpočty AF/AE až 60x za sekunduii a zachycuje rychlý pohyb rychlostí 20 sn./s pomocí sledování AF/AE, což umožňuje rychlé a přesné zaostření v každém okamžiku.

Mimo to snímač dále nabízí snímání bez blackoutu a kompletní náhled i při souvislém snímání rychlostí 20 sn./siii, stejně jako model Alpha 9. Fotoaparát RX100 VII přichází také s novým režimem sériového snímání single burst shooting, který umožňuje díky závěrce omezující zkreslení pořídit dokonalý snímek vysokou rychlostí až 90 sn./sx ve formátu JPEG/RAW.

Pořízení série snímků umožňuje fotografovi zachytit rychlý pohyb stejným způsobem jako při fotografování jednotlivých snímků. Fotoaparát v takové situaci pořídí sérii 7 snímků rychlostí 90, 60 nebo 30 sn./s, z nichž je možné vybrat ten nejlepší záběr.

Model RX100 VII představuje jako první kompaktní fotoaparát vyspělý tracking s real time AF a real time eye-AF. Tracking v reálném čase využívá nejnovější algoritmus vyvinutý společností Sony a součástí technologie je i rozpoznávání objektů založené na umělé inteligenci, která zajistí vynikající přesnost zachycení objektů pomocí dotykového panelu na zadním displeji.

Nejnovější verze uznávané technologie automatického zaostření očí „real-time eye AF“ společnosti Sony využívá rozpoznání objektu na bázi umělé inteligence k detekování a sledování očí v reálném čase. To zajišťuje vyšší přesnost, rychlost a lepší sledování u funkce automatické zaostření na oči u lidí i zvířat a umožňuje fotografovi soustředit se výhradně na kompozici.

Filmařský zázrak

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost modelu RX100 VII (přibl. 302 g / 102 mm x 58 mm x 43 mm) umožňují nosit fotoaparát vždy s sebou a upevnit ho na místa, která větším přístrojům nevyhovují. V menším formátu se ale skrývá řada profesionálních funkcí pro nahrávání videí ideálních k pořizování záznamů na cestách – třeba při oblíbeném vlogování:

 • Integrovaný záznam videa v rozlišení 4K se čtením plného počtu pixelů bez pixel binningu s vysokou přenosovou rychlostí XAVC S
 • Tracking s ostřením real time AF a real time eye-AF při nahrávání videa
 • 8x účinnější Active SteadyShot 4K, oproti standardnímu SteadyShot 4K
 • Integrovaný vstup mikrofonu
 • Hybrid Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine / S-Log3, S-Gamut3/S-Log3
 • Kompatibilita s doplňkem Movie Edit mobilní aplikace Imaging EdgeTM pro stabilizaci a úpravy filmů
 • Záznam dat v pozici na výšku u videí
 • Intervalové snímání pro úžasná časosběrná videa
 • Mimořádně zpomalený záznam nahrávající až 1000 sn./s
 • Výklopný displej s náklonem o 180 stupňů usnadňující vlogování

„Model RX100 VII nastavuje nové standardy fotografování i natáčení videí na kompaktním fotoaparátu. Věříme, že jeho fenomenální rychlost a funkce automatického ostření budou zákazníky dobře přijaty,“ prohlásil Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu oddělení Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Uživatelé budou mít jistotu, že mají v kapse výkon modelu Alpha 9 v kompaktním balení, a mohou se tak v každé situaci na fotoaparát spolehnout.“

Nové pouzdro pro řadu RX100

Společnost Sony také představila pro řadu RX100 nové pouzdro vyrobené z ekologické kůže (LCJ-RXK). Součástí balení je pouzdro objektivu a také popruh přes rameno, které pomáhají fotoaparát chránit před nárazy. Pouzdro umožňuje snadný přístup ke konektoru mikrofonu a terminálu USB. Je tedy možné nabíjet fotoaparát nebo stahovat fotografie, aniž by jej bylo nutné z pouzdra vyjmout. V nabídce je v černém a béžovém provedení.

Je tu jeden komentář

 1. Kôli čomu by sa oplatilo prejsť zo VI na najnovšiu VII?
  Bol som rozhodnutý urobiť upgrade môjho Ricoh gr II na gr III , trochu som váhal či radšej neskúsiť ďaleko univerzálnejší RX VI ,ale s výstupom pri RX VI som si nebol istý či to stojí za to. Používam to ako druhý foťák na cestovanie , kde zrkadlovku nemôžem ťahať. Čo si myslíte ohľadom výstupu z GR III a RX VII ?

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*