Novinka: Sony ZV-1 II – vlogovací fotoaparát s jednopalcovým snímačem

Společnost Sony představila novinku: „ultraširokoúhlý zoomovací vlogovací fotoaparát Sony ZV-1 II“. Prodávat se bude od července za 24 990 Kč.

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák snad brzy vyzkouším.

Sony představuje nejnovější ultraširokoúhlý zoomovací vlogovací fotoaparát Sony ZV-1 II

Integrovaný objektiv a kompaktní rozměry vlogovacího fotoaparátu řady ZV otevírají dveře širšímu okruhu tvůrců obsahu

Společnost Sony dnes uvádí na trh druhou generaci fotoaparátu ZV-1 z řady vlogovacích fotoaparátů ZV, model ZV-1 II, který disponuje velmi žádanými a na trhu oblíbenými špičkovými funkcemi. Díky širšímu objektivu než ZV-1 pomáhá kamera ZV-1 II vlogerům vytvářet poutavější příběhy s atraktivní kvalitou obrazu.

Sony ZV-1 II
Sony ZV-1 II na oficiálním snímku. Foto: Sony.cz

Díky obrazovému snímači Exmor RS™ typu 1.0 (přibližně 20,1 efektivních megapixelů), procesoru pro zpracování obrazu BIONZ X™ a objektivu ZEISS® Vario-Sonnar T* 18-50 mm F1.8-4 i umožňuje model ZV-1 II tvůrcům využívat mnoha různých úrovní sofistikovaných funkcí. Od širokoúhlého objektivu 18-50mm ii, který dokáže zabírat vše od skupinových selfie po úzké interiéry nebo dynamické záznamy každodenních scén, až po funkci Multiple Face Recognition iii, která rozpozná více obličejů a automaticky se přizpůsobí tak, aby všechny tváře zůstaly ostré a jasné při pořizování selfie snímků, které zahrnují dvě nebo tři osoby. ZV-1 II je pokročilým vlogovacím fotoaparátem s cestovními rozměry.

„ZV-1 II otevírá tvůrcům obsahu novou vzrušující kapitolu. Bude tou pravou volbou pro mnoho různých tvůrců, včetně vlogerů, influencerů na sociálních sítích a tvůrců krátkých videí. U nejnovějšího vlogovacího fotoaparátu řady ZV jsme zohlednili požadavky různých uživatelů a vybavili jej funkcemi, které jsou pro vlogery nejdůležitější,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, vedoucí Imaging Products & Solutions Marketing společnosti Sony Europe. „Snažíme se využívat zpětnou vazbu od naší komunity, abychom mohli řadu ZV nadále rozšiřovat a zkvalitňovat, a přesně to právě model ZV-1 II dělá.“

Rozsáhlé funkce pro vlogery a tvůrce video obsahu

Model ZV-1 II má řadu nových i oblíbených funkcí, které tvůrcům umožňují pořizovat lepší obsah. Ultraširoký úhel záběru a zoom – 18 mm ii široký úhel záběru usnadňuje atraktivní zachycení celé scény – zejména při pořizování selfie z ruky. Optický zoom 18-50 mm a funkce Clear Image Zoom plynule přibližují záběry a zároveň minimalizují ztrátu kvality obrazu. Díky tomu je možné vytvářet různorodá videa změnou úhlu záběru.

Sony ZV-1 II
Sony ZV-1 II v akci. Foto: Sony.cz

Klíčové funkce:

 • Snímač typu 1.0 s přepínačem funkce Bokeh, který jediným dotykem rozostří pozadí a vytvoří krásný bokeh.
 • Inteligentní mikrofon se 3 vložkami – V automatickém režimu fotoaparát rozpozná lidské tváře nebo objekty a automaticky iv přepne směr vestavěného mikrofonu ([Přední] nebo [Všechny směry]). V manuálním režimu můžete vybrat [Přední] pro selfie, [Zadní] při snímání s komentářem nebo [Všechny směry]. Dodávaná větrná clona zajišťuje čistý záznam mluvčího při venkovním použití. Snadné bezkabelové připojení k patici Multi Interface Shoe v a 3,5mm mikrofonní konektor usnadňují připojení externích mikrofonů.
 • Funkce Cinematic Vlog Setting reaguje na požadavky na snadné pořizování ambientních snímků pomocí vlogové kamery. Umožňuje pořizovat působivé snímky pouhým dotykem. Stačí jen poklepat na ikonku této funkce na obrazovce a fotoaparát automaticky nastaví formát CinemaScope (2,35:1) vi a snímkovou frekvenci 24 snímků za sekundu vii, tedy stejnou jako u filmové kamery. Poté můžete pomocí tlačítek na obrazovce vybrat jeden z pěti režimů LOOK a čtyř režimů MOOD.
 • Funkce Creative Look podporuje 10 přednastavených stylů viii, které uspokojí vaše tvůrčí preference, a profesionální zobrazovací funkce.
 • Funkce Face Priority AE a Soft Skin Effect automaticky a okamžitě detekují obličeje a upravují expozici tak, aby optimalizovaly jas obličeje bez ohledu na osvětlení. Efekt jemné pleti vyhlazuje pleť a rysy obličeje při natáčení.
 • Systém Fast Hybrid AF – I v režimu 4K s vysokým rozlišením, kdy je vyžadováno přesné zaostření, udrží kamera snímky ostré díky stejnému systému Fast Hybrid AF, jaký používají fotoaparáty řady α. Kamera je vybavena funkcí AF Transition Speed pro volbu rychlosti ostření během nahrávání videa a funkcí AF Subject Shift Sensitivity pro kontrolu ostření v závislosti na pohybu objektu a prostředí. Kromě toho dokáže systém Real-time Eye AF přesně udržet zaostření na člověka nebo zvíře jak při fotografování, tak při natáčení videa.
 • Nastavení Product Showcase – Přináší pohodlné natáčení videorecenzí produktů s plynulými přechody zaostření z vašeho obličeje na předmět, na který právě ukazujete.
  Režim snímání S&Q vix umožňuje volbu až 5× zpomaleného nebo až 60× zrychleného pohybu pro zvýšení působivosti každodenních scén. Kombinaci snímkové frekvence fotografování a nahrávání lze nyní nastavit na jediné obrazovce.
 • Citlivost ISO v rozsahu 125 až 12800 – Umožňuje fotoaparátu zaznamenávat ostré snímky s menším šumem, a to i při slabém osvětlení.
 • Elektronická stabilizace obrazu v režimu Active Mode – Obsah lze snímat za chůze nebo v pohybu a je užitečná zejména při natáčení z ruky. Hodí se pro natáčení videa z ruky a pro snímání zpomalených a zrychlených záběrů x.
 • Vestavěný ND filtr – Snižuje expozici o tři kroky a umožňuje dosáhnout krásného bokehu na pozadí i u scén s vysokým jasem.

Kompaktní a lehká konstrukce pro snadné přenášení, obsluhu a připojení

Fotoaparát ZV-1 II je ideální na cesty; díky jeho kompaktní a lehké konstrukci jej lze snadno přenášet v kapse nebo malé tašce, a to i s širokoúhlým objektivem s optickým zoomem. Model ZV-1 II podporuje různé styly natáčení díky výklopné obrazovce s variabilním úhlem, která umožňuje pořizování selfie, ergonomickému tělu, které se snadno drží (nebo s volitelným gripem GP-VPT2BT), uživatelsky přívětivému uspořádání tlačítek xi a ovládacích prvků a indikátoru nahrávání na přední straně těla. Displej monitoru byl přepracován a má nově výrazný, dobře viditelný červený rámeček, který jasně ukazuje, kdy probíhá nahrávání. Snadné nabíjení zajišťuje konektor USB typu C®.

Tvůrci se mohou snadno připojit a sdílet obsah díky platformě Creators‘ Cloud společnosti Sony a snadnému připojení chytrého telefonu. Pomocí aplikace Creators‘ App můžete ZV-1 II ovládat z chytrého telefonu, sledovat stav baterie fotoaparátu a médií, upravovat data a názvy fotoaparátu a snadno přenášet pořízené fotografie a videa, a to i na pozadí. Aplikace Creators‘ App xii rovněž umožňuje pohodlnou aktualizaci softwaru fotoaparátu.

Pro snadné živé streamování ve vysoké kvalitě stačí fotoaparát ZV-1 II připojit k počítači nebo chytrému telefonu xiii pomocí běžně dostupného kabelu USB (není součástí balení) a používat jej jako webovou kameru. Atraktivitu videozáznamu při online schůzkách a živém streamování zvýšíte použitím funkce Creative Look, kterou vylepšíte vzhled pleti a upravíte její odstín. Tváře budou vypadat jasněji a světleji (Face Priority AE) a oči budou stále zaostřené (Real-time Eye AF).

Ekologický a přizpůsobitelný design

Kromě závazku společnosti Sony k udržitelné budoucnosti v rámci globálních iniciativ, jako je Road to Zero a cílů obnovitelné energie do roku 2030, byl model ZV-1 II vyvinut s ohledem na udržitelnost. Na výrobu těla fotoaparátu se aktivně používají recyklované materiály, včetně materiálu SORPLASTM xiv. Tím se snižuje dopad na životní prostředí, aniž by to bylo na úkor funkčnosti. Pro jednotlivé obaly je použit jedinečný recyklovaný papír „Original Blend Material“ společnosti Sony, který nepoužívá plasty a je snadno recyklovatelný. Díky použití materiálů, jako je bambus, vlákno z cukrové třtiny a recyklovaný papír z trhu, je šetrný k životnímu prostředí a zároveň vysoce kvalitní.

ZV-1 II je vybaven funkcemi, které usnadňují přístup a ovládání několika způsoby. Patří mezi ně funkce čtečky obrazovky pro osoby se zrakovým postižením. Funkce určené pro usnadnění přístupu zajišťují, aby si všichni mohli vychutnat fotografování a přehrávání. Po aktivaci funkce čtečky obrazovky

xv se text na obrazovkách nabídek čte nahlas. Funkci čtečky obrazovky lze aktivovat zapnutím funkce [Screen Reader] na kartě [Setup]. Hlasitost čtečky obrazovky lze upravit prostřednictvím nastavení [Možnosti zvuku]. Kromě výše uvedených funkcí obsahuje ZV-1 II řadu funkcí, které pomáhají dosáhnout přesného zaostření na různé objekty. Funkce Real-time Eye AF dokáže automaticky rozpoznat a zaostřit na lidi [Human] nebo zvířata [Animal], případně funkce Real-time Tracking. Funkce zvětšení zaostření Focus Magnification a Peaking usnadňují manuální zaostřování a funkce jako Touch Focus, Touch Tracking a Touch Shutter umožňují uživateli zaostřit, sledovat a fotografovat pouhým dotykem objektu na obrazovce monitoru. Funkce usnadňující přístup k ZV-1 II (položky uvedené ve specifikacích): Screen Reader, Touch AE, Focus Magnifier, Peaking Display, Real-time Eye AF, Real-time Tracking, Touch Focus, Touch Tracking, Touch Shutter, výklopná obrazovka LCD s nastavitelným úhlem vyklopení a funkce vlastního nastavení.

Cena a dostupnost

Nový model ZV-1 II bude v prodeji od července 2023 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za odhadovanou maloobchodní cenu 24 990 CZK.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*