Novinky v Zoneru X: rychlejší práce s RAWy

Zoner představil jarní novinky – přináší mimo jiné lepší práci s rawy, ale také třeba možnost předplácet si program i po měsících.

Zde je text tiskové zprávy:

Zoner Photo Studio X výrazně zrychluje práci s RAW soubory a umělá inteligence zjistí obličeje na fotce

(27. března 2018, Brno) – Všestranný program pro správu a editaci fotek Zoner Photo Studio X se dále zdokonaluje. Jarní aktualizace přináší várku nových presetů a mnohonásobné zrychlení načítání RAW souborů.

Zoner X
Ukázka novinek v Zoneru X. Zdroj: Zoner.cz

Vrstvy získávají v modulu Editor více prostoru a práce s nimi je volnější díky možnosti skládat skupiny vrstev a ty pak hromadně upravovat. Ve spolupráci s brněnským VUT přidali vývojáři do programu umělou inteligenci zjišťující obličeje na fotkách, což umožní lepší automatické úpravy. Novinkou z hlediska předplatného je možnost platit roční licenci po měsíčních platbách.

Práce s RAWy bez čekání

Práce s RAW soubory v modulu Vyvolat je teď mnohem rychlejší díky novému indexování. Při opakovaném zobrazení fotky uživatel nemusí čekat na načtení souboru a může ho editovat okamžitě. “Takové zrychlení práce nás řadí do první ligy mezi Adobe Lightroom nebo Capture One. Při zpracování stovek snímků se může jednat až o desítky minut ušetřeného času,” vypočítává produktový manažer Jan Kupčík. Práce na zrychlování programu tím zdaleka nekončí, dalšího pokroku se uživatelé dočkají před létem.

Fotky vylepší umělá inteligence

Pro jednu z těch nejzajímavějších novinek v ZPS X se vývojáři spojili s vědci z FIT VUT v Brně. Na desítkách tisíc fotek vytrénovali neuronovou síť, která dokáže zjistit přítomnost obličejů na fotce. Díky tomu nabídnou automatické úpravy ještě dokonalejší výsledky.

Vyvolat: desítky nových presetů

Možnosti automatických úprav se dále prohlubují tak, aby fotografové trávili editací ještě méně času. Automatika má nyní několik režimů podle typu fotek či požadovaného výsledku. K tomu je Zoner Photo Studio X bohatší o čtyři nové sady přednastavených filtrů, které na jeden klik pomohou s převodem do černobílé, vybělením zubů či tonalitou fotky. Veškeré úpravy se promítnou v panelu nástrojů a uživatel s nimi může dále pracovat.

Vrstvy kralují Editoru

Některé nástroje ve Vyvolat i Editoru se teď otevírají v druhém panelu tak, aby práce s nimi byla přehlednější. V Editoru díky tomu dostává více prostoru to nejpodstatnější – práce s vrstvami. I tady se otevírají nové možnosti. Uživatel může tvořit skupiny vrstev na několika úrovních a na ně potom aplikovat efekty a vrstvy úprav. Unikátní kombinace složek a vázání vrstev poskytuje uživateli naprostou volnost v jeho tvorbě.

Výčet novinek ale zdaleka není kompletní. Například v horní liště modulu Vyvolat nově najdeme funkce Zpracování a Fotoaparát a objektiv. Pro tato nastavení už tak uživatel nemusí do spodní části panelu, navíc je tu teď možné nastavit si výchozí fotoaparát i korekce objektivu.

Licenci mohou uživatelé platit po měsíci

Zoner Photo Studio X lze pořídit v podobě předplacené roční licence za 1188 Kč. Novou možností bude platba roční licence v měsíčních částkách pro ty, kteří preferují průběžné nižší částky před vyšším jednorázovým nákladem. V tom případě uživatel zaplatí 119 korun za měsíc a pro majitele předchozích verzí ZPS jsou ceny ještě příznivější. Měsíční platby budou spuštěny v první polovině dubna.

Během předplatného mají uživatelé nárok na průběžné aktualizace programu, exkluzivní návody či jiné materiály a také na přednostní technickou podporu zdarma.

Plná verze programu je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Uživatelé, kterým již vypršela zkušební verze a ZPS X si nezakoupili, si mohou novou aktualizaci vyzkoušet na 10 dní zdarma. Více detailů o jarní aktualizaci si můžete přečíst zde: .

Program Zoner Photo Studio X je na trhu už rok a půl a první uživatelé tedy prodlužují své roční licence. “Celých 80 % uživatelů v předplatném pokračuje a celkový počet předplatitelů svižně roste díky nově příchozím. Celková čísla jsou pro nás tedy pozitivní zpětnou vazbou, ale zároveň nám dávají prostor pro neustálé zlepšování programu i péče o uživatele,” shrnuje Michal Prouza, ředitel softwarové divize Zoner software, a.s.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*