Novinky v Zoneru X: rychlejší práce s RAWy

Zoner představil jarní novinky – přináší mimo jiné lepší práci s rawy, ale také třeba možnost předplácet si program i po měsících.

Zde je text tiskové zprávy:

Zoner Photo Studio X výrazně zrychluje práci s RAW soubory a umělá inteligence zjistí obličeje na fotce

(27. března 2018, Brno) – Všestranný program pro správu a editaci fotek Zoner Photo Studio X se dále zdokonaluje. Jarní aktualizace přináší várku nových presetů a mnohonásobné zrychlení načítání RAW souborů.

Zoner X
Ukázka novinek v Zoneru X. Zdroj: Zoner.cz

Vrstvy získávají v modulu Editor více prostoru a práce s nimi je volnější díky možnosti skládat skupiny vrstev a ty pak hromadně upravovat. Ve spolupráci s brněnským VUT přidali vývojáři do programu umělou inteligenci zjišťující obličeje na fotkách, což umožní lepší automatické úpravy. Novinkou z hlediska předplatného je možnost platit roční licenci po měsíčních platbách.

Práce s RAWy bez čekání

Práce s RAW soubory v modulu Vyvolat je teď mnohem rychlejší díky novému indexování. Při opakovaném zobrazení fotky uživatel nemusí čekat na načtení souboru a může ho editovat okamžitě. “Takové zrychlení práce nás řadí do první ligy mezi Adobe Lightroom nebo Capture One. Při zpracování stovek snímků se může jednat až o desítky minut ušetřeného času,” vypočítává produktový manažer Jan Kupčík. Práce na zrychlování programu tím zdaleka nekončí, dalšího pokroku se uživatelé dočkají před létem.

Reklama na mě

Fotky vylepší umělá inteligence

Pro jednu z těch nejzajímavějších novinek v ZPS X se vývojáři spojili s vědci z FIT VUT v Brně. Na desítkách tisíc fotek vytrénovali neuronovou síť, která dokáže zjistit přítomnost obličejů na fotce. Díky tomu nabídnou automatické úpravy ještě dokonalejší výsledky.

Vyvolat: desítky nových presetů

Možnosti automatických úprav se dále prohlubují tak, aby fotografové trávili editací ještě méně času. Automatika má nyní několik režimů podle typu fotek či požadovaného výsledku. K tomu je Zoner Photo Studio X bohatší o čtyři nové sady přednastavených filtrů, které na jeden klik pomohou s převodem do černobílé, vybělením zubů či tonalitou fotky. Veškeré úpravy se promítnou v panelu nástrojů a uživatel s nimi může dále pracovat.

Vrstvy kralují Editoru

Některé nástroje ve Vyvolat i Editoru se teď otevírají v druhém panelu tak, aby práce s nimi byla přehlednější. V Editoru díky tomu dostává více prostoru to nejpodstatnější – práce s vrstvami. I tady se otevírají nové možnosti. Uživatel může tvořit skupiny vrstev na několika úrovních a na ně potom aplikovat efekty a vrstvy úprav. Unikátní kombinace složek a vázání vrstev poskytuje uživateli naprostou volnost v jeho tvorbě.

Výčet novinek ale zdaleka není kompletní. Například v horní liště modulu Vyvolat nově najdeme funkce Zpracování a Fotoaparát a objektiv. Pro tato nastavení už tak uživatel nemusí do spodní části panelu, navíc je tu teď možné nastavit si výchozí fotoaparát i korekce objektivu.

Licenci mohou uživatelé platit po měsíci

Zoner Photo Studio X lze pořídit v podobě předplacené roční licence za 1188 Kč. Novou možností bude platba roční licence v měsíčních částkách pro ty, kteří preferují průběžné nižší částky před vyšším jednorázovým nákladem. V tom případě uživatel zaplatí 119 korun za měsíc a pro majitele předchozích verzí ZPS jsou ceny ještě příznivější. Měsíční platby budou spuštěny v první polovině dubna.

Během předplatného mají uživatelé nárok na průběžné aktualizace programu, exkluzivní návody či jiné materiály a také na přednostní technickou podporu zdarma.

Plná verze programu je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Uživatelé, kterým již vypršela zkušební verze a ZPS X si nezakoupili, si mohou novou aktualizaci vyzkoušet na 10 dní zdarma. Více detailů o jarní aktualizaci si můžete přečíst zde: .

Program Zoner Photo Studio X je na trhu už rok a půl a první uživatelé tedy prodlužují své roční licence. “Celých 80 % uživatelů v předplatném pokračuje a celkový počet předplatitelů svižně roste díky nově příchozím. Celková čísla jsou pro nás tedy pozitivní zpětnou vazbou, ale zároveň nám dávají prostor pro neustálé zlepšování programu i péče o uživatele,” shrnuje Michal Prouza, ředitel softwarové divize Zoner software, a.s.

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*