Zoner X – jaro 2022: Pohodlnější práce s fotkami

Blíží se jaro a s ním i tradiční jarní aktualizace Zoneru X… Níže je text tiskové zprávy shrnující horké novinky…

Jarní Zoner Photo Studio X 2022: Ušité na míru

(15. března 2022 v Brně) – Všestranný program na organizaci a úpravu fotek Zoner Photo Studio X přináší jarní dávku novinek. Tentokrát se vývojáři zaměřili na přizpůsobení programu a pohodlnější práci s fotkami.

Upravitelný vzhled prostředí

Letošní jarní aktualizace rozbíjí limity zobrazení náhledů fotek a jejich miniatur. „Čím více uživatelů si najde cestu k Zoner Photo Studiu, tím víc dostáváme podnětů ke vzhledu programu. Někomu vyhovuje minimalistické prostředí, kde hlavní roli hraje fotka samotná, někdo raději víc informací hned na první pohled,“ uvádí Jan Kupčík, produktový manažer Zoner Photo Studia.

Zoner x
I letošní jarní aktualizace přináší řadu novinek pro vylepšení práce s úpravou i tiskem fotek. Zdroj: Zoner.cz

A právě rozdílným potřebám uživatelů jde naproti jarní aktualizace. V první řadě se výrazně rozšiřují možnosti úpravy toho, jak bude vypadat náhled prohlížených fotek v modulu Správce. Vše od barvy pozadí přes zobrazení hodnocení až po různá metadata přímo na náhledu nebo pod ním. To nyní uživatelé snadno upraví pomocí vizuální konfigurátoru náhledů.

Podobnou péči a přizpůsobitelnost dostaly také miniatury, se kterými se uživatelé setkávají napříč programem. Nově tak lze přímo u miniatur hodnotit fotky jedním kliknutím, vybrat, jaké informace (příznaky, metadata) budou zobrazeny nebo naopak skrýt vše včetně jména souboru.

Video – prezentace novinek jara 2022

Nový prohlížeč a promítání

Výrazného vylepšení se dočkal i modul Prohlížeč. Ten nově kromě vylepšené podpory raw souborů a rychlých náhledů nabízí stejné možnosti úpravy vzhledu jako dříve zmíněné náhledy snímků. Vzhled a zobrazené informace lze navíc nastavit samostatně pro prohlížeč a režim promítání.

A právě podpora promítání byla také výrazně rozšířena. Nyní je možné ovládat přecházení mezi snímky pomocí tlačítek myši, volit animované přechody mezi snímky a pohodlněji kontrolovat přehrávání videoklipů.

Rychlejší práce s fotkami

Jarní Zoner Photo Studio X přináší zjednodušení při práci s rychlými náhledy. Program nyní podle uživatelovy preference rychlosti nebo kvality sám vybere nejlepší zdroj náhledu a zobrazí jej.

Katalog ZPS X byl optimalizován, dochází k úspornějšímu ukládání náhledů a méně často k opakovanému načítání. To znamená méně místa zabraného na disku a ještě rychlejší načítání miniatur.

„Snažíme se při aktualizacích věnovat i detailům a šetřit uživatelům zbytečné prostoje. Nově třeba přímo ve Správci podporujeme zobrazení průhlednosti v miniaturách, uživatelé tak nemusí soubory otevírat v modulu Editor jen pro kontrolu průhledného pozadí,” ukazuje na příkladu urychlení práce Jan Kupčík.

Nové moduly Tisk a Video

Kvůli dalším plánům s tiskem fotopředmětů a zejména rozvojem zpracování videa už nenaleznou uživatelé v ZPS X fialový modul Vytvořit. Ten od jarní aktualizace nahrazují dva moduly Tisk (pro tvorbu fotopředmětů) a Video.

Ve zmíněném video-modulu navíc přibylo několik novinek. Tou první je snadný export vybraného snímku z videa. Funkce se hodí například na tvorbu náhledů pro Youtube a podobné služby. Dále přibyly dva nové režimy přidávání klipů mezi klipy již umístěné na časové ose.

Galerie Zonerama expanduje do USA

Další vývoj má za sebou i online galerie Zonerama nabízející fotografům místo pro jejich prezentaci zdarma. Zejména ti, kteří mají zákazníky a fanoušky v Severní Americe uvítají otevření nového datacentra na Floridě. Díky tomuto kroku je prohlížení i nahrávání fotek ze zámořských regionů daleko rychlejší. Pro evropské zákazníky se nic zásadního nemění.

Zoner Photo Studio X si může každý zdarma vyzkoušet po dobu jednoho měsíce. Uživatelé, kterým už vypršela zkušební lhůta, mají možnost vyzkoušet novinky po dobu 15 dní. Stáhnout si Zoner je možné zde na tomto linku.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*