Zoner x a novinky 2019: Nový export, správa barev a koláž

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia je tu – zde je oficiální tisková zprávy shnující letošní novinky. 

Podzimní Zoner Photo Studio X: Nový export, dokonalá správa barev a volná koláž

(17. září 2019 v Brně) – Všestranný program pro správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X přináší v podzimní aktualizaci nový exportní dialog, vylepšenou správu barev a volnou koláž.

Rychlejší a šikovnější export fotek

V podzimní aktualizaci dostává uživatel do rukou robustní nástroj, který mu umožní exportovat fotografie mnohem efektivněji. Exportní dialog může spustit několik exportů naráz, třeba fotky v plné kvalitě a zmenšené náhledy, a také uložit nejčastěji používané nastavení Exportu. Uživatel tak může exportovat fotografie v různých rozlišeních najednou na pevný disk a současně je sdílet do alb v galerii Zonerama nebo nahrát na Zoner Photo Cloud.

Zoner X na podzim 2019 přináší řadu novinek a vylepšení. Zdroj: Zoner.cz

Zoner Photo Studio na pozadí kontroluje, aby spolu současně probíhající exporty nekolidovaly, a upozorní uživatele na situace, při kterých by mohlo nastat nechtěné přepsání souborů.

Rozšíření se dočkaly i jednotlivé parametry exportu. Uživatel může zvolit zdroj obrázku: Plnou kvalitu s úpravami v modulu Vyvolat, Přednačtený rychlý náhled nebo JPG asociovaný se souborem RAW. Při volbě Přednačtených rychlých náhledů je tak možné extrémně urychlit export fotek.

Kromě možnosti změnit rozlišení fotografií může uživatel také přejmenovat soubor i podsložku pomocí formátovacích řetězců. Podle typu výstupu má fotograf možnost doostřit snímky pro zobrazení na monitoru nebo pro tisk. Integrovaná je i kompletní kontrola nad zachováním jednotlivých typů metadat. Před spuštěním exportu může uživatel také rozhodnout, jestli videosoubory exportuje, nebo vynechá.

Uživatelé se mohou těšit na předpřipravenou sadu Exportních nastavení pro základní použití a zrychlení celého procesu. Export RAW fotografií je rychlejší o třetinu a export JPG je čtyřikrát rychlejší.

Nastavení exportu. Zdroj: Zoner.cz

Dokonalá správa barev

V podzimní aktualizaci je správa barevných profilů a práce v různých barevných prostorech kompletně přepracována. Správa barev je v základním nastavení vždy zapnuta a přebírá nastavení operačního systému. Uživatel tak nemusí do nastavení zasahovat a přesto dosáhne přesného barevného podání ve všech modulech ZPS X. Profesionálové ocení detailní možnosti nastavení a aplikaci specifických barevných profilů pro monitory a tisk.

Nové plné (1:1) náhledy

Zoner Photo Studio X doplňuje paletu nástrojů pro rychlejší práci s objemnými RAW soubory. Uživatel může díky 1:1 náhledům kriticky zhodnotit fotografie v plném rozlišení a bez barevných úprav, které provádí fotoaparát. Díky tomu nedochází k barevnému posunu a uživatel tak v náhledech i při úpravách fotek pracuje se stejnými barvami. Načíst RAW s náhledem 1:1 je možné už při importu nebo samostatně i pro složky mimo katalog.

Novinku ocení zejména majitelé přístrojů, které k RAWům nepřikládají náhledy v plném rozlišení. Například Sony, Fuji nebo drony DJI.

Volná koláž

Novinkou na podnět našich uživatelů je koláž Podle obsahu. Funkce zjednodušuje tvorbu koláží. Koláž se přizpůsobí rozměrům vybraných fotografií. Automaticky, bez bílých okrajů, bez změny poměru stran. Do koláže je možné přidat i samostatný obrázek mimo šablonu, což přináší další kreativní možnosti při tvorbě koláží.

Zoner nyní umožňuje ještě snadnější vytváření koláží…

Další vylepšení

V podzimním vydání jsme hrdí na výrazné zrychlení označování hvězdičkami a barevnými štítky, které fotografům ulehčí jeden ze základních kroků při zpracování fotografií. Odezva programu je okamžitá i při označení většího množství fotek.

Uživatelé se mohou těšit i na další formáty kalendářů v modulu Vytvořit. Přidáváme týdenní stolní kalendáře s několika stylovými šablonami. Firemní zákazníci určitě ocení nové Anotace. Po aktivaci v nastavení tato funkce umožňuje popsat obrázky pomocí šipek, úseček, mnohoúhelníků a textu přímo v modulu Vyvolat.
Prodloužená doba na vyzkoušení novinek

Uživatelům, kterým už vypršela zkušební lhůta, dáváme možnost otestovat nové funkce po dobu až 15 dnů, namísto standardních 10 dnů.

Podrobnosti na stránce Zoner.cz

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*