Syl Arena: Blesky SPEEDLITE (recenze)

Tahle knížka má na mém seznamu opravdu výjimečné postavení – je totiž opravdu skvělá. Pokud jste si právě koupili blesk a chcete velmi rychle proniknout k tomu, co od něj čekat, neváhejte.

Autor recenze: Jan Rybář

Arena-Blesky-speedliteKniha s předlouhým názvem “Blesky SPEEDLITE – Naučte se fotografovat s blesky Canon Speedlite” je pozoruhodná ze dvou důvodů:

1. v kontextu moře dalších knih o fotografování je opravdu mimořádně dobře napsaná (což je výjimka, ne pravidilo, bohužel…).

2. S stejně výjimečně je o ní možné napsat to, co o jiným ne vždy a ne bez výhrad: splní totiž přesně to, co od ní čekáte – velmi rychle vás posune vpřed.

No jasně, týká se jen uživatelů výrobků Canon, byť je onen název trochu matoucí: jde spíš o vyčerpávající manuál pro zájemce o rychlé posunutí svých schopností.

Vážně klobou dolů – Syl Arena zkrátka velmi systematicky rozebírá vše, co je potřeba vědět, a pak podstatné aspekty ukazuje na velmi výmluvných příkladech z reálného života.

Opravdu doporučuji, jako inspirace vhodná pro pokročilé, jako startovací manuál i pro začátečníky.

Proč recenzuji: Koupil jsem si ji.

Základní informace: Syl Arena: Blesky SPEEDLITE – Naučte se fotografovat s blesky Canon Speedlite, Rok vydání: 2012, Rozměry: 190 x 232 mm, Typ vazby: brožovaná, ISBN: 978-80-7413-157-8, Vydavatel: Zoner Press

UKÁZKA:

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*