Canon EOS 800D – novinka jara 2017

Canon představil dvě novinky ze světa zrcadlovek – Canon EOS 800D, pokračování oblíbené řady dostupných, a přece skvělých strojů, plus modernější a pokročilejší stroj Canon EOS 77D.

Tak jako v minulé generace Canon přichází najednou s dvěma stroji (minule to byl Canon EOS 750 a Canon EOS 760D)… Canon EOS 800D představuje “základnější” ze dvojice, zatímco pro šikovnější výbavu (dva ovladače a horní displej) už je třeba pořídit si dražší Canon 77D.

Tělo Canonu 800D bude podle informací z tiskové konference stát zhruba 23 290 Kč, v setu s jedním objektivem přibližně 25 990 Kč.

Zatím jsem testoval pouze Canon 77D a byl s ním velmi spokojen – lze tedy předpokládat, že i jeho “příbuzný” bude velmi dobrý. Časem ho určitě otestuji…

Zatím tedy jen text oficiální tiskové zprávy…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nejde o redakční text a čtenář nechť článek čte na vlastní nebezpečí…

Královská kvalita v podání Canon EOS 800D

PRAHA, 15. února 2017 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, rozšířila systém EOS o dvě nové digitální zrcadlovky – EOS 77D a EOS 800D. Nejnovější fotoaparáty v sobě spojují špičkové technologie pro zpracování obrazu včetně CMOS snímače typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů a obrazového procesoru DIGIC 7.

Canon EOS 800D
Canon EOS 800D na oficiálním snímku.

Canon EOS 77D nabízí špičkový výkon i plnou kontrolu nad přístrojem. Je tak ideální pro všechny uživatele, kteří chtějí inovovat stávající vybavení a zdokonalit své fotografické dovednosti. Model EOS 800D pak představuje skvělý způsob, jak vstoupit do světa digitálních zrcadlovek.

Spolu s novými fotoaparáty uvedla společnost Canon i svůj nejnovější objektiv EFS 18-55mm f/4-5.6 IS STM, který je v tomto rozsahu ohniskových vzdáleností nejmenším setovým modelem, a dálkový ovladač BR-E1, jenž je skvělým pomocníkem pro vzdálené snímání, a to při přímé viditelnosti ze vzdálenosti až pěti metrů.

Kvalita, detaily i rychlost

Díky nejnovějšímu obrazovému procesoru DIGIC 7 a stejné technologii snímače jako u ikonické digitální zrcadlovky EOS 80D vytváří oba nové fotoaparáty snímky v působivé kvalitě i s podrobnými detaily a mají i dostatečný výkon pro naprosto čisté výstupy.

Nejnovější digitální zrcadlovky se mohou pochlubit i nejrychlejším automatickým zaostřováním v režimu živého náhledu na světě – stačí jim ohromující tři setiny sekundy na to, aby výsledné snímky byly perfektně ostré. Všechny tyto vlastnosti spolu s rychlostí fotografování až 6 snímků za sekundu zjednodušují například pořizování záběrů objektů v pohybu.

Nové digitální zrcadlovky si skvěle poradí i s fotografováním při špatných světelných podmínkách, například během východu nebo západu slunce. Díky maximální hodnotě citlivosti ISO 25 600, kterou lze rozšířit až na 51 200, zachytí uživatelé bez problémů opravdu každou scénu.

V případě záběrů, u nichž záleží na každém detailu, je užitečné i rychlé automatické zaostřování s 45 křížovými body. Tento systém dovoluje přesné sledování pohybujících se objektů, což ve výsledku přináší perfektně ostré záběry. Součástí obou nových modelů je také měřící snímač RGB+IR s rozlišením 7 560 pixelů, který zohledňuje i jemné nuance v záběru – jako je například tón pleti – a zajistí přesnou expozici.

Hollywoodské ochutnávky

Díky podpoře rozlišení Full HD při snímkovací frekvenci 60p a režimu HDR Movie Shooting umožňují nové zrcadlovky jak natáčení filmů v opravdu výjimečných detailech a s plynulým pohybem, tak i pořizování statických snímků rychle se pohybujících objektů. Nechybí ani technologie automatického zaostřování s duálními pixely senzoru CMOS, která si skvěle poradí se sledováním objektů v pohybu a nabízí plynulé zaostřování pro profesionální kvalitu výstupů. Na safari, při sportu i v prosluněných scénách. K dispozici je také pětiosý digitální stabilizátor obrazu, jenž eliminuje vliv pohybu fotoaparátem při natáčení filmů z ruky.

Méně zkušení uživatelé určitě ocení průvodce ovládáním EOS 800D, který přímo na fotoaparátu vysvětlí vliv jednotlivých nastavení na pořizování snímků, poradí s přenosem výsledných záběrů a pomůže se zdokonalováním fotografických dovedností.

Vyfotit, připojit a sdílet

Díky Wi-Fi konektivitě a funkci NFC mohou uživatelé své fotografie i filmy velmi snadno nahrát na chytrá zařízení nebo do Canon Connect Station a následně je upravit nebo sdílet s celým světem. Nechybí ani podpora trvalého propojení pomocí technologie Bluetooth, tedy i možnost prohlížení snímků bez vyndání fotoaparátu z brašny, nebo vzdálené ovládání z chytrého zařízení či pomocí nového dálkového ovladače BR-E1.

Širší možnosti fotografování i natáčení filmů

Nový setový objektiv EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM je ideální variantou pro první zkušenosti s univerzálními digitálními zrcadlovkami. Úspěšně si poradí s širokou škálou záběrů počínaje fotografováním krajiny a konče například snímáním portrétů. Novinka se může pochlubit 4krokovým stabilizátorem obrazu, díky němuž jsou ostré i snímky pořízené při špatných podmínkách nebo při maximálním zoomu.

Objektiv EF-S 18-55mm IS STM
Objektiv EF-S 18-55mm IS STM na oficiálním snímku… Foto: Canon.cz

Základem nového objektivu je kruhová clona se sedmi lamelami umožňující nádherně rozostřené pozadí, které ocení například autoři portrétních fotografií. Skvělé je i spojení inteligentního průběžného automatického zaostřování s technologií téměř neslyšitelného pohonu STM, díky kterému již zaostřování při natáčení filmů nezpůsobuje nežádoucí zvuková rušení.

Klíčové vlastnosti digitální zrcadlovky EOS 800D:

 • Obrazová kvalita digitální zrcadlovky se snímačem typu APS-C a rozlišením 24,2 megapixelů
 • Optický hledáček a otočný dotykový displej
 • Snadné bezdrátové sdílení snímků pomocí chytrých zařízení
 • 45 křížových bodů AF a nejrychlejší automatické zaostřování v režimu živého náhledu na světě
 • Snadné natáčení špičkově ostrých filmů v rozlišení Full HD

Klíčové vlastnosti objektivu EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM:

 • Zoom s univerzálním rozsahem ohniskových vzdáleností 18 až 55 mm
 • Délka 61,8 mm a váha pouhých 215 g
 • 4krokový stabilizátor obrazu
 • Automatické zaostřování s pohonem STM
 • Špičková obrazová kvalita

Klíčové vlastnosti dálkového ovladače BR-E1:

 • Připojení pomocí technologie Bluetooth
 • Dosah 5 metrů ze všech směrů
 • Snadno dostupné ovládací prvky
 • Fotografování i natáčení filmů
 • Ovládání zaostřování i zoomu

 

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nejde o redakční text a čtenář nechť článek čte na vlastní nebezpečí…

 

 

2 komentáře

 1. Jaky veky rozdil je mezi Canon 80d a canon 77d nejedna se o cenu ale poziti a vystup ,dekuji za odpoved

  • Jan Rybář

   Dobrý den, já ty stroje ještě pořádně neporovnával, zatím jsem 77D neměl v ruce, tedy sim ještě vydržte… JR

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*