Canon EOS 200D – malý, dostupný, nadupaný

Canon EOS 200D je jední z nejočekávanějších novinek tohoto roku – ač na to možná nevypadá. Totiž: jde o nejen “startovací model”, ale především o opravdu šikovný, levný a nadupaný model pro široké použití.

Několik let patřil (a patří) předchůzce tohoto stroje (Canon 100D) k mým velkým favoritům – jako cenově dostupný, ale přesto hodně dobře vybavený foťák se skvělým poměrem cena výkon.

Canon 200D na něj tedy navazuje a vypadá to, že je technologicky bude opravdu hodně šikovný, tedy žádné šizení jako u ještě nižšího modelu Canon 1300D… Má nejnovější procesor DIGIC 7, ostření přes tzv. duální pixely a dobře vypadající snímač (24 MP), tedy parametry patřící spíše vyšším modelům…

Jak zaznělo na pražském představení tohoto modelu, snímač je stejný z nejnovějším modelem vyšší řady Canonem 800D, což je možné brát jako více méně záruku toho, že fotograficky budou výsledky na špičkové úrovni.
Samozřejmě, vyšší řady mají některé zásadní výhody – tou hlavní je pokročilejší autofokus, který je i zde poměrně “ořezaný”. Nabízí vlastně jen přepínání mezi automatickým řežimem a řežimem ostření na jeden bod (což ovšem pro běžné focení zcela stačí…)

Výklopný displej, lepší “úchop”

Canon 100D Canon 200D srovnání
Canon 200D (černý) je kompaktnější a lépe se drží než jeho předchůdce Canon 100D – zde jeho bílá verze. Taktéž objektiv je mírně kratší. (Foceno mobilem).

Na rozdíl o přechozího modelu je tu i výklopný displej, což se může hodit, a pár šikovných ovládacích čudlíků. Možná nejzásadnější praktický rozdíl je ve tvaru gripu, tedy toho, jak se Canon 200D drží.

Častá “stížnost” na 100Dčko zněla: mám velké ruce, blbě se mi foťák drží. To tu dílem odpadá, novinka se drží opravdu velmi dobře. Byť pravda, jistá titěrnost tu je – nahmatat čudlík na ovládání korekce expozice chce docela cvik…

Ale celkově musím říci, že mi ten foťák byl na první “ohmatání” docela sympatický a nesporně bude “fungovat” obdobně jako jeho předchůzci: jako rozumná volba nejen pro začátečníky, ale i pro mírně ambicióznější fotografy toužící po něčem malém za rozumné peníze.

Zásadní bude samozřejmě cena: nový foťák, zaznělo na tiskové konferenci, se na trh dostane někdy v půlce prázdnin. Základní set (tělo + objektiv 18-55 mm) bude stát 17 990 Kč. A jasně, dá se počítat s tím, že cena půjde časem mírně dolů. Což je dle mého cena více méně rozumná, set s dvěma objektivy vyšplhá na začátku na cca 25 000 Kč, co už je cena rozumné méně (konkurence foťáků Canon i Nikon je v tomto segmentu nemalá), ale i tu platí, že jistě po půl roce roce klesne…

Recenze bude brzy, zatím jen text tiskové zprávy…

Canon EOS 200D
Canon EOS 200D na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Nejnovější digitální zrcadlovka Canon EOS 200D usnadní vstup do světa vysoce kvalitní kreativní fotografie

PRAHA, 29. června 2017 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes představila svoji nejnovější digitální zrcadlovku EOS 200D, která umožní vyprávět zážitky dosud nevídaným způsobem. Canon navrhl nový fotoaparát tak, aby mohli uživatelé posunout kreativitu a obrazovou kvalitu svých snímků na novou úroveň. Digitální zrcadlovka EOS 200D je proto dokonalou náhradou pro všechny nadšence fotící pomocí chytrých telefonů, kteří chtějí udělat další krok a pořídit si svůj první skutečný fotoaparát.

Nová digitální zrcadlovka je vhodná pro kohokoli, kdo hledá stylově lehký a snadno použitelný upgrade stávajícího přístroje. Díky svým vlastnostem a kompaktním rozměrům je EOS 200D ideální pro pořizování fotografií i natáčení filmů a umožňuje zachycení a následné sdílení všech životních okamžiků. Nová zrcadlovka je správnou volbou bez ohledu na to, zda uživatelé pořizují snímky zapadajícího slunce u Tádž Mahalu nebo rodiny a přátel v prostředí domova.

Nové špičkové technologie pro rok 2017

Canon EOS 200D je nejlehčí digitální zrcadlovkou s otočným displejem na světě a využívá nejnovější technologie pro rok 2017. Nový fotoaparát nabízí řadu vlastností typických pro nejvyšší modely značky Canon, které vždy zajistí nejlepší možnou obrazovou kvalitu. Díky detailům ve stínech i jasných oblastech a úžasnému rozlišení přináší EOS 200D perfektní kontrolu nad hloubkou ostrosti a umožňuje tak všechny záběry obohatit o překrásně rozostřené pozadí.

Canon EOS 200D
Canon EOS 200D v bílém provedení. Foto: Canon.cz

Nová zrcadlovka využívá systém automatické zaostřování s duálními pixely CMOS, který je nejrychlejší na světě a zajišťuje rychlé i přesné zaostření, a tedy vysokou ostrost zaznamenávaných objektů. Nejnovější snímač typu APS-C vylepšuje výkon při špatných světelných podmínkách a umožňuje pořizovat nádherné snímky i po západu slunce a při svitu hvězd.

Součástí EOS 200D je také nejnovější obrazový procesor z dílny společnosti Canon – DIGIC 7. Tento pomyslný mozek automaticky a za všech situací optimalizuje nastavení fotoaparátu – výsledné snímky jsou tak pokaždé v neobyčejné kvalitě a s nízkým šumem.

Snadné použití a výjimečná obrazová kvalita

Uživatelé modelu EOS 200D určitě ocení i jeho hledáček a otočný displej, který podporuje dotykové ovládání. Tedy vlastnosti, které jsou pro první zkušenosti s digitálními zrcadlovkami velmi důležité. Dokonale jasný hledáček umožňuje pohodlné přiblížení k objektu autorova zájmu a otočný displej je skvělým pomocníkem pro pořízení obtížných záběrů z jakékoli pozice. A díky snadnému přepínání mezi hledáčkem a displejem je získání dokonalých snímků vždy opravdu jednoduché. Nechybí ani dotykové ovládání, které ještě více usnadňuje přechod od chytrého telefonu k fotoaparátu.

Nový fotoaparát se může pochlubit intuitivním uživatelským rozhraním s průvodcem, které přehledně vysvětluje jednotlivé použité funkce. Vizuální popis usnadňuje pochopení toho, jak změny v nastavení ovlivní výslednou podobu snímku. Uživatelé mohou tohoto průvodce kdykoli vypnout, například poté, co se z nich stanou skuteční experti.

Stylové provedení a kompatibilita s chytrými telefony

Canon EOS 200D
Canon EOS 200D má výklopný displej. Foto: Canon.cz

Canon EOS 200D je první digitální zrcadlovkou s režimem pro pořizování selfie snímků a nabízí například vyhlazení pokožky nebo rozostření pozadí. Nový fotoaparát je tak ideální pro všechny vášnivé vyznavače služby Instagram. Módní nadšenci navíc mohou prostřednictvím EOS 200D vyjádřit svůj styl ještě před pořízením prvního snímku, nová zrcadlovka je totiž k dispozici ve třech osobitých barvách: v tradiční černé, v odvážné bílé a v klasikou inspirované stříbrno hnědé kombinaci.

Ve vlastnostech nejnovějšího modelu nechybí ani kompatibilita s chytrými telefony nebo vestavěná Wi-Fi a Bluetooth konektivita. Uživatelé tak mohou své fotografie rychle sdílet na sociálních sítích i během cest prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect.

Nová digitální zrcadlovka je úžasně lehký a pohodlný fotoaparát, který staví na nejnovějších technologiích značky Canon. Nový model je kompatibilní s ekosystémem EOS objektivů, blesků i dalšího příslušenství a usnadňuje pořízení jakéhokoli záběru – mimo možnosti Canon EOS 200D není vlastně vůbec nic. Díky stylovému provedení odpovídající aktuálním módním trendům je navíc EOS 200D ideálním zařízením pro uživatele chytrých telefonů a kompaktních fotoaparátů, kteří chtějí svoji kreativitu posunout na novou úroveň.

Ochranný látkový obal PC-E1

Látkový obal PC-E1 představuje jednoduchou a pohodlnou formu ochrany EOS 200D nebo libovolného jiného fotoaparátu systému EOS pro začátečníky. Uživatelé mohou tento snadno použitelný obal připevnit k popruhu fotoaparátu a mít jej neustále po ruce. Použití zjednodušuje i elastický řemínek pro stažení obalu okolo přístroje. Canon PC-E1 je ideální pro fotografování na cestách a zajišťuje bezpečí i pohotovou dostupnost fotoaparátu.

 

Canon 200D  – Technické parametry

Canon EOS 200D
OBRAZOVÝ SNÍMAČ
TypCMOS, velikost 22,3 x 14,9 mm
Efektivní pixelyPřibližně 24,2 megapixelů
Pixelů celkemPřibližně 25,8 megapixelů
Poměr stran3:2
Nízkopásmový filtrVestavěný/pevný
Čištění snímačeIntegrovaný čisticí systém EOS
Typ barevného filtruPrimární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR
TypDIGIC 7
OBJEKTIV
Systém upevnění objektivuEF/EF-S
Ohnisková vzdálenostEkvivalent 1,6násobné ohniskové vzdálenosti objektivu
Stabilizace obrazuOptický stabilizátor obrazu na kompatibilních objektivech
ZAOSTŘOVÁNÍ
TypPomocí optického hledáčku:
systém TTL vytvářející sekundární obraz s detekcí fázového rozdílu využívající speciální snímač AFPomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Pixely pro detekci fázového posunu jsou umístěné do obrazového snímače. [20]
Systém automatického zaostřování / AF bodyPomocí optického hledáčku:
9 bodů
Středový AF bod je křížový (světelnost f/5,6).
Středový AF bod je citlivý na svislé linie (světelnost f/2,8).
Ostatní AF body jsou citlivé na svislé nebo vodorovné linie (světelnost f/5,6) [11]Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
Maximálně 49 AF bodů (pevně rozmístěných v mřížce 7×7) při automatickém výběru. [15]
Jakýkoli 1 AF bod nebo 1 zóna automatického zaostřování (9 bodů v mřížce 3×3) při ručním výběru. [20]
Rozsah automatického zaostřováníPomocí optického hledáčku:
-0,5 až 18 EV (středový AF bod) [30]
0,5 až 18 EV (ostatní AF body) [30]Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
-2 až 18 EV (při teplotě 23° C a citlivosti ISO 100) při jednosnímkovém automatickém zaostřování
Režimy automatického zaostřováníInteligentní automatické zaostřování
Jednosnímkové automatické zaostřování
Inteligentní průběžné automatické zaostřování (algoritmus AI Servo II)
Výběr zaostřovacího boduPomocí optického hledáčku:
Automatický výběr: 9 AF bodů
Ruční výběr: Jeden AF bod
Zobrazení vybraného zaostřovacího boduPromítnuté v hledáčku i na obrazovce rychlého ovládání
Prediktivní automatické zaostřování (7)Ano
Blokování automatického zaostřováníUzamčen, pokud je stisknuto tlačítko závěrky do poloviny v režimu jednosnímkového automatického zaostřování nebo je stisknuto tlačítko AF ON.
Pomocné světlo automatického zaostřováníPřerušované spuštění vestavěného blesku (efektivní dosah až 4 metry) nebo pomocí volitelného blesku Speedlite
Ruční zaostřováníVolitelně na objektivu
ŘÍZENÍ EXPOZICE
Režimy měřeníPomocí optického hledáčku:
Měření s 63zónovým dvouvrstvým snímačem; měření: poměrové, částečné, bodové (pouze střed) a celoplošné se zdůrazněným středem.Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
(1) Poměrové měření (315 zón)
(2) Částečné měření (přibližně 6,0 % plochy displeje LCD)
(3) Bodové měření (přibližně 2,6 % plochy displeje LCD)
(4) Celoplošné měření se zdůrazněným středem
Rozsah měřeníPomocí optického hledáčku:
1 až 20 EV (při teplotě 23 °C, citlivosti ISO 100 a objektivu 50mm f/1.4)Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
1 až 20 EV (při teplotě 23 °C, citlivosti ISO 100, poměrové měření)
Blokování automatické expoziceAutomatické: v režimu jednosnímkového automatického zaostřování s poměrovým měřením, když je dosaženo správného zaostření.
Ruční: pomocí tlačítka expoziční paměti v režimech kreativní zóny
Kompenzace expozice+/-5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV (je možné kombinovat s posouváním automatické expozice)
Posouvání automatické expozice3 snímky v rozsahu +/-2 EV, v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Citlivost ISO (8)Automatická (100 až 25 600) nebo 100 až 25 600 (v krocích po 1 EV), citlivost ISO lze zvýšit až na H: 51 200
Při natáčení filmů: automatická (100 až 12 800) nebo 100 až 12 800 (v krocích po 1/3 nebo 1 EV), citlivost ISO lze zvýšit až na H: 25 600
ZÁVĚRKA
TypElektronicky řízená štěrbinová závěrka
Rychlost30 až 1/4 000 s (kroky po 1/2 nebo 1/3 EV) a dlouhá expozice (Bulb) (celkový rozsah rychlosti závěrky. Dostupný rozsah se liší v závislosti na režimu snímání)
VYVÁŽENÍ BÍLÉ
TypAutomatické vyvážení bílé pomocí obrazového snímače
NastaveníAutomatické vyvážení bílé (priorita prostředí nebo bílé), denní světlo, stín, zataženo, žárovka, bílá zářivka, blesk, uživatelské a nastavení teploty chromatičnosti.
Kompenzace vyvážení bílé:
1. Modrá/jantarová +/-9
2. Purpurová/zelená +/-9
Uživatelské vyvážení bíléAno, lze zaregistrovat 1 nastavení vyvážení bílé
Posouvání vyvážení bílé+/-3 úrovně v krocích po jednotlivých úrovních
3 snímky při spuštění závěrky
Volitelný posun k modré/jantarové nebo purpurové/zelené
HLEDÁČEK
TypZrcadlový (pentamirror)
Pokrytí (svislé / vodorovné)Přibližně 95 %
ZvětšeníPřibližně 0,87ásobné [4]
Bod okaPřibližně 19 mm (od středu čočky okuláru)
Korekce dioptrií-3 až +1 m-1 (dioptre)
MatnicePevná, překrytá transparentním informativním displejem LCD
ZrcátkoPolopropustné zrcátko s rychlým návratem (Přenos: reflexní poměr 40:60, při použití objektivu EF 600 mm f/4 IS USM nebo kratších ohnisek nedochází k oříznutí obrazu na zrcátku)
Informace v hledáčkuInformace týkající se automatického zaostřování: body, indikátor správného zaostření a režim výběru oblasti

Informace o expozici: rychlost závěrky, hodnota clony, citlivost ISO (vždy zobrazeno), blokování automatické expozice, úroveň expozice/kompenzace, kroužek bodového měření, upozornění na chybnou expozici a automatické posouvání expozice (AEB)

Informace týkající se blesku: blesk připraven, vysokorychlostní synchronizace, blokování expozice s bleskem, kompenzace expozice s bleskem a redukce jevu červených očí

Informace o snímku: informace o paměťové kartě, maximální počet snímků sekvence (1ciferný displej) a priorita zvýraznění tónu (D+)

Informace o kompozici: mřížka a poměr stran

Další informace: varování a detekce problikávání

Náhled hloubky ostrostiAno, pomocí tlačítka kontroly hloubky ostrosti.
Krytka okuláruNa popruhu
DISPLEJ LCD
TypDotykový otočný displej Clear View II TFT s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0 palce). Přibližně 1 040 000 bodů, sRGB a poměr stran 3:2
PokrytíPřibližně 100 %
Pozorovací úhel (vodorovně / svisle)Přibližně 170 °
Nastavení jasuNastavitelné na jednu ze sedmi úrovní
Možnosti displeje(1) Obrazovka rychloovladače
(2) Nastavení fotoaparátu
BLESK
Směrné číslo vestavěného blesku (citlivost ISO 100, metry)9,8
Pokrytí vestavěného bleskuAž do ohniskové vzdálenosti 18 mm (ekvivalent k 35mm filmu: přibližně 29 mm)
Doba nabíjení vestavěného bleskuPřibližně 3 s
RežimyAutomatický, ruční a integrovaný vysílač Speedlite
Redukce jevu červených očíAno – pomocí světla pro redukci jevu červených očí
X-sync1/200 s
Kompenzace expozice s bleskem+/- 2 EV, v krocích po 1/2 EV nebo 1/3 EV
Posouvání expozice s bleskemAno, pomocí kompatibilního externího blesku
Expoziční zámek bleskuAno
Synchronizace na druhou lameluAno
Aktivní sáňky pro blesk / konektor pro osobní počítačAno / Ne
Kompatibilita s externím bleskemE-TTL II s blesky řady Speedlite EX, podpora bezdrátového optického připojení více blesků
Ovládání externího bleskuProstřednictvím obrazovky nabídky fotoaparátu
FOTOGRAFOVÁNÍ
RežimyAutomatický inteligentní scénický režim (fotografie i filmy), bez blesku, kreativní automatika, SCN (portrét, krajina, detail, sport, skupinový snímek, noční portrét, noční scéna z ruky, ovládání HDR podsvětlení, jídlo, děti a světlo svíčky), kreativní filtry, programová automatická expozice, automatická expozice s předvolbou času, automatická expozice s předvolbou clony, ruční (fotografie i filmy) a selfie
Profily Picture StylesAutomatický, standardní, portrét, krajina, jemné detaily, neutrální, věrný, monochromatický a uživatelem definovaný (3x)
Barevný prostorsRGB a Adobe RGB
Zpracování snímkuPriorita jasných tónů
Automatická optimalizace jasu (4 nastavení)
Potlačení šumu dlouhé expozice
Potlačení šumu při vysoké citlivosti ISO (4 nastavení)
Potlačení šumu pomocí více snímků
Automatická korekce vinětace objektivu, korekce chromatické vady, korekce zkreslení a korekce difrakce
Kreativní filtry (černobílé zrno, měkké zaostřování, efekt objektivu rybí oko, efekt vodomalby, efekt levného fotoaparátu, efekt miniatury, vysoký dynamický rozsah, živý vysoký dynamický rozsah, zvýrazněný vysoký dynamický rozsah a reliéf s vysokým dynamickým rozsahem)
Vícenásobná expozice
Změnit velikost a ořez (pouze formát JPEG)
Režimy řízeníJednotlivé, kontinuální L, kontinuální H a samospoušť (2 s + vzdáleně a 10 s + vzdáleně)
Kontinuální snímáníMaximálně přibližně 5 snímků/s
REŽIM ŽIVÉHO NÁHLEDU
PokrytíPřibližně 100 % (vodorovně i svisle)
Frekvence snímků29,97 snímků/s
ZaostřováníRuční zaostřování (5násobné nebo 10násobné zvětšení snímku v jakémkoli bodě obrazovky)
Automatické zaostřování: systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS (zaostřování s detekcí obličeje a sledováním, více flexibilních zón a jedna flexibilní zóna)
Jednosnímkové automatické zaostřování a průběžné automatické zaostřování je dostupné pro fotografie i filmy
MěřeníPoměrové měření v reálném čase s obrazovým snímačem
Poměrové měření, částečné měření, bodové měření a celoplošné měření se zdůrazněným středem
Možnosti displejePřekryv mřížky (3 formáty) a histogram
TYPY SOUBORŮ
Typ snímkuJPEG: jemné a normální (kompatibilní s Exif 2.30 [Exif Print]) / kompatibilní se specifikací Design rule for Camera File system (2.0)
RAW: 14 bitů, originální RAW značky Canon, 2. vydání
Kompatibilita s formátem Digital Print Order Format [DPOF] verze 1.1
Současné ukládání ve formátech RAW+JPEGRAW a RAW + L
Velikost snímkuformát JPEG
poměr stran 3:2: (L) 6 000 x 4 000, (M) 3 984 x 2 656, (S1) 2 976 x 1 984 a (S2) 2 400 x 1 600
poměr stran 4:3: (L) 5 328 x 4 000, (M) 3 552 x 2 664, (S1) 2 656 x 1 992 a (S2) 2 112 x 1 600
poměr stran 16:9: (L) 6 000 x 3 368, (M) 3 984 x 2 240, (S1) 2 976 x 1 680 a (S2) 2 400 x 1 344
poměr stran 1:1: (L) 4 000 x 4 000, (M) 2 656 x 2 656, (S1) 1 984 x 1 984 a (S2) 1 600 x 1 600
formát RAW: (RAW) 6 000 x 4 000
Typ filmůMP4 (obraz: mezisnímková komprese H.264, zvuk: lineární PCM/AAC, hlasitost záznamu může ručně upravit sám uživatel)

MOV (obraz: All-I komprese H.264, Full HD, bez zvuku); pouze časosběrné snímky

Velikost filmůRozlišení 1 920 x 1 080 (59,94 a 50 snímků/s), mezisnímková komprese
Rozlišení 1 920 x 1 080 (29,97, 25 a 23,98 snímků/s), mezisnímková komprese
Rozlišení 1 920 x 1 080 (29,97 a 25 snímků/s), úsporná mezisnímková komprese
Rozlišení 1 280 x 720 (59,94 a 50 snímků/s), mezisnímková komprese
Rozlišení 1 280 x 720 (29,97 a 25 snímků/s), úsporná mezisnímková komprese
Rozlišení 640 x 480 (29,97 a 25 snímků/s), mezisnímková komprese
Rozlišení 640 x 480 (29,97 a 25 snímků/s), úsporná mezisnímková komprese
Délka filmůMaximální délka 29 min 59 s
SložkyLze ručně vytvářet a vybírat nové složky
Číslování souborů(1) Postupné číslování
(2) Automatické nulování
(3) Ruční nulování
DALŠÍ FUNKCE
Vlastní funkce11 uživatelských funkcí
MetadataInformace o autorských právech uživatele (lze nastavit ve fotoaparátu)
Hodnocení snímku (0 až 5 hvězdiček)
Panel LCD / OsvětleníAno / Ano
Inteligentní polohový senzorAno
Zoom při přehrávání1,5 až 10násobné
Formáty zobrazení(1) Jeden snímek s informacemi (2 úrovně)
(2) Jeden snímek
(3) Náhled 4 snímků
(4) Náhled 9 snímků
(5) Náhled 36 snímků
(6) Náhled 100 snímků
(7) Přeskakování snímků
PrezentaceVýběr snímků a vyhledáváním
Doba přehrávání: 1, 2, 3, 5, 10 nebo 20 sekund
Opakování: zapnuto nebo vypnuto
Hudba na pozadí: zapnuto nebo vypnuto
Přechodový efekt: vypnuto, posuv 1, posuv 2, mizení 1, mizení 2 a mizení 3
HistogramJas: Ano
RGB: Ano
Indikace přepalůAno
Mazání snímků a ochrana proti smazáníMazání: vybraný snímek, vybraný rozsah snímků, všechny snímky ve složce, všechny snímky na paměťové kartě a všechny nalezené snímky (při hledání snímků)

Ochrana: vybraný snímek, vybraný rozsah snímků, všechny snímky ve složce, všechny snímky na paměťové kartě a všechny nalezené snímky (při hledání snímků)

Kategorie nabídkyRozhraní nabídky mohou uživatelé přepínat mezi standardní variantou a variantou s průvodcem.

(1) Nabídka fotografování
(2) Nabídka přehrávání
(3) Nabídka nastavení
(4) Nabídka možností zobrazení
(5) Moje nabídka

Jazyky nabídky25 jazyků
angličtina, němčina, francouzština, nizozemština, dánština, portugalština, finština, italština, norština, švédština, španělština, řečtina, ruština, polština, čeština, maďarština, rumunština, ukrajinština, turečtina, arabština, thajština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština a japonština
Servisní rozšíření technických možnostíAktualizace může být provedena uživatelem
ROZHRANÍ
PočítačUSB Hi-Speed
Wi-FiWi-Fi (2,4 GHz ): IEEE802.11b, IEEE802.11g a IEEE802.11n
Zabezpečení sítě Wi-FiRežim přístupového bodu fotoaparátu: WPA2-PSK se šifrováním AES nebo otevřené
Režim infrastruktury: sdílený klíč, se šifrováním WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK se šifrováním TKIP/AES nebo otevřené
BluetoothBLE (technologie Bluetooth s nízkou spotřebou)
Komunikace na krátkou vzdálenost NFCSoučástí fotoaparátu
OstatníVideo výstup (PAL/NTSC) (integrovaný s konektorem USB), miniaturní konektor HDMI (výstup, kompatibilní s HDMI-CEC) konektor pro externí mikrofon (stereofonní miniaturní zdířka 3,5 mm)
PŘÍMÝ TISK
Tiskárny CanonTiskárny Canon Compact Photo a PIXMA, které podporují standard PictBridge.
PictBridgeAno
PAMĚŤOVÉ KARTY
TypSD, SDHC a SDXC (kompatibilní s rychlostní třídou UHS-I)
PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY
Osobní počítač a MacintoshWindows verze 10, 8.1, 8 a 7 (s nainstalovaným frameworkem Microsoft .NET Framework 4.5) [24]

Mac OS X verze 10.9, 10.10, 10.11 a 10.12

SOFTWARE
Prohlížení a tisk
Zpracování snímkuDigital Photo Professional 4 pro zpracování obrazu ve formátu RAW
OstatníEOS Utility
EOS Lens Registration Tool
EOS Web Service Registration Tool
EOS Sample Music
Picture Style EditorAplikace Camera Connect dostupná pro zařízení s operačními systémy iOS a Android
ZDROJ NAPÁJENÍ
Baterie1x dobíjecí lithium-iontová baterie LP-E17
Výdrž bateriePři použití hledáčku: přibližně 650 snímků (při teplotě 23 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %) (5)
Při použití hledáčku: přibližně 620 snímků (při teplotě 0 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
V režimu živého náhledu: přibližně 260 snímků(při teplotě 23 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
V režimu živého náhledu: přibližně 240 snímků(při teplotě 0 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
Indikátor stavu baterieZobrazení ve 4 úrovních
Úspora energieVypnutí po 10 nebo 30 sekundách (10 sekund při použití hledáčku nebo 30 sekund v režimu živého náhledu a při použití vybraných funkcí, přehrávání apod.) a po 30 sekundách nebo po 1, 2, 4, 8 nebo15 minutách
Napájení a nabíječka bateriíNapájecí adaptér AC-E6(N), DC propojka DR-E18 a nabíječka baterií LC-E17
FYZICKÉ ÚDAJE
Materiály tělaŠasi: slitina hliníku a polykarbonátová pryskyřice se skleněnými vlákny
Vnější provedení: polykarbonátová pryskyřice se skleněnými a speciálními vodivými vlákny
Provozní prostředíTeplota: 0 až 40 °C, vlhkost: 85 % nebo menší
Rozměry (Š x V x H)122,4 x 92,6 x 69,8 mm
Hmotnost (pouze tělo)Černá barva: přibližně 453 g
Stříbrná barva: přibližně 454 g
Bílá barva: přibližně 456 g
(na základě standardních testů asociace CIPA, včetně baterie a paměťové karty)
PŘÍSLUŠENSTVÍ
HledáčekOčnice Ef
Pryžový rámeček Ef
Dioptrická korekční čočka řady E
Nástavec okuláru EP-EX15II
Lupa MG-Ef
Úhlový hledáček C
Bezdrátový přenos souborůVestavěná podpora přenosu pomocí Wi-Fi včetně technologií Bluetooth a NFC. Propojení s chytrými zařízeními vyžaduje operační systém Android (verze 4.0 až 4.4 nebo 5.0 až 5.1) nebo iOS (verze 7.1 nebo 8 až 8.3)

Komunikace na krátkou vzdálenost NFC je dostupná pouze na kompatibilních zařízeních se systémem Android

ObjektivyVšechny objektivy EF a EF-S
BleskBlesky Canon Speedlite (90EX, 220EX, 270EX, 270EX II, 320EX, 420EX, 430EX, 430EX II, 430EX III-RT, 550EX, 580EX, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, kruhový makroblesk Lite MR-14EX, dvojitý makroblesk Lite MT-24EX, vysílač Speedlite ST-E2 a vysílač Speedlite ST-E3-RT)
Bateriový grip
Dálkový ovladač / přepínačDálková spoušť RS-60E3, dálkový ovladač BR-E1, dálkový ovladač s časovačem TC-80N3 (vyžaduje adaptér pro dálkové ovládání RA-E3)
OstatníŘemínek na ruku E2, GP-E2, směrový stereofonní mikrofon DM-E1, ochranný látkový obal PC-E1, PC-E2, kabel HDMI HTC-100, propojovací kabel IFC400PCU a IFC-200U/500U

4 komentáře

 1. Jan Horalík

  Dobrý den,
  zvažuju nákup amaterské zrcadlovky pro rodinné focení a po přečtení všech recenzí už jsem byl rozhodnutý pro Nikon D5600 se setovým objektivem 18-55. Chtěl bych se zeptat, myslíte, že podle Vašeho prvního hodnocení nový Canon EOS 200D tento Nikon předčí v obrazové kvalitě a funkcích? Děkuji za odpověď.

  • Jan Rybář

   Dobrý den, ten Nikon je přece jen vyšší třída, tedy ve funkcích ho tento Canon předběhnout nemůže. Obrazově nicmémě budou nastejno, anebo možná bude i 200Dčko o chlup výš (ale ne zásadně, obé je špička)… Tedy obecně spíš záleží na tom, jak moc se tomu všemu chcete věnovat a jak moc potřebujete ty funkce v Nikonu, pokud ne nutně, tak 200D je volba vcelku rozumná, byť zatím ne moc finančně, tedy zvažuje bedlivě…

 2. Díky detailům ve stínech i jasných oblastech a úžasnému rozlišení přináší EOS 200D perfektní kontrolu nad hloubkou ostrosti // no sakra a ja si doted myslel ze hloubka ostrosti je hlavne zavisla na co nejnizsi clone/nejvetsi dire svetelnych objektivu

  • Jan Rybář

   jojo, i proto tam vždy červeně píšu, že jest tyto tiskové zprávy číst tak trochu na vlastní nebezpečí, hehe…

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*