Canon EOS M50 Mark II – druhá generace oblíbené bezzrcadlovky

Canon EOS M50 Mark II je druhou generací oblíbené bezzrcadlovky mířící na začínající fotografy, tedy jde o potenciálně důležitý foťák.

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák snad brzy vyzkouším…

Tělo fotoaparátu Canon EOS M50 Mark II bude stát 16 090 Kč, v kombinaci s objektivem M15-45mm S EU26 vyjde na 19 290 Kč.

Toto je text tiskové zprávy, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Nový fotoaparát Canon EOS M50 Mark II reaguje na nebývalý rozmach sociálních sítí

Praha, 25. února 2021 – Společnost Canon vychází vstříc rostoucí poptávce po kvalitním fotografickém vybavení ze strany tvůrců audiovizuálního obsahu a představuje EOS M50 Mark II, nástupníka oceňovaného fotoaparátu EOS M50.

Canon EOS M50 Mark II
Canon EOS M50 Mark II na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Celosvětový hlad po tvorbě, sdílení a sledování obsahu na sítích Instagram, YouTube nebo Twitch neutuchá – lidé naopak věnují více času rozvoji svých koníčků a učení se novým dovednostem. Jen v Evropě vzrostlo měsíční využití služby TikTok mezi uživateli ve věku 16-64 let v období od července 2019 do června 2020 o 93 %.

Malý, ale výkonný bezzrcadlový fotoaparát EOS M50 Mark II celý proces od pořízení po publikaci obsahu maximálně zjednodušuje. Umožňuje záznam videa v rozlišení 4K v orientaci na šířku i na výšku nebo živě streamovat Full HD přímo na YouTube a pomáhá tvůrcům povýšit obsah na novou úroveň. Přístroj je vybavený všemi vstupy a výstupy, které tvůrci obsahu mohou potřebovat, včetně mikrofonního vstupu 3,5 mm a čistého výstupu přes rozhraní HDMI a USB. Kompaktní tělo, otočný displej a kompatibilita s širokým spektrem objektivů značky Canon dávají uživatelům naprostou tvůrčí svobodu – ať při vlastním vystupování na kameru nebo při vloggování za pohybu.

Cíl: kamkoli

Hlavní charakteristikou fotoaparátu EOS M50 Mark II je všestrannost. Odvede stejně dobrou práci při fotografování kvalitních snímků pro Instagram, natáčení videa na výšku pro sdílení na TikToku nebo živém streamování na YouTube. Díky čistému HDMI výstupu mohou uživatelé tvořit živé streamy na profesionální úrovni a s bezplatným softwarem Canon EOS Webcam Utility publikovat videa na síti Twitch nebo uskutečňovat videohovory s přáteli a rodinou ve vysoké obrazové kvalitě.

EOS M50 Mark II vychází vstříc rostoucí poptávce po rychlém publikování obsahu také vylepšenou mobilní konektivitou přes Wi-Fi a Bluetooth. Ta umožňuje ovládat fotoaparát z mobilního zařízení a přímo bez prodlev nahrávat snímky a videonahrávky na sociální sítě.

Maximum možností pro tvůrce obsahu

Fotoaparát EOS M50 Mark II svojí flexibilitou vyhoví každému stylu a potřebám. Lze jej snadno nosit kamkoli s sebou, připojit k němu mikrofon, případně jej upnout do gimbalu. Otočný displej a pohotový elektronický hledáček (EVF) umožňují komponovat záběr v každé situaci – před kamerou i za kamerou.

Na síti Instagram je každou minutu publikováno přes 300 000 příspěvků. Klíčové tedy je vyniknout kvalitou obsahu. EOS M50 Mark II umožňuje tvůrcům používat objektivy řady EF-M a s adaptérem i kompletní řadu EF, včetně ultra-širokoúhlého objektivu ideálního pro vloggování nebo objektivu s malou hloubkou ostrosti pro dokonalé autoportréty.

Rychlost fotoaparátu, snímač formátu APS-C o rozlišení 24,1 milionu bodů, inteligentní automatické režimy a detekce očí poskytují tvůrcům obsahu výhodu i při fotografování – mohou pořizovat ostré akční snímky, které upoutají pozornost uživatelů při procházení sociálních sítí. Má-li obsah získat co nejvíce shlédnutí a fanoušků, je důležitá nejen vizuální, ale také zvuková kvalita. Canon EOS M50 Mark II je vybavený 3,5mm mikrofonním vstupem, aby mohli YouTubeři, kteří si zakládají na kvalitě svých příspěvků, tvořit vlogy s dokonale čistým zvukem.

Canon EOS M50 Mark II je ideální volbou pro všechny vloggery, bloggery, influencery a jiné tvůrce audiovizuálního obsahu, kteří požadují špičkovou kvalitu obrazu, chytré funkce a možnost živého streamování on-line obecenstvu.

Canon EOS M50 Mark II bude v prodeji od konce března 2021.

2 komentářů

  1. Ano, Canon řadu M zcela zařízl. Je to evidentní, na tohle stačilo upgrade sw, objektivy jsou de facto víc jak 2 roky staré. Canon tuhle schizofrenií přiznává a výsledkem bude větší sjednocení objektivů s větším důrazem na FF. M je ale slepá větev, bohužel je ale populární a Canon nemá sílu říct „jako sorry“. Tento rok má Canon přijít s něčím novým, více univerzálním. I z tohoto důvodu M řada končí. Pokud chcete M mrtvolu vemte předchozí model, je úplně stejný, včetně objektivů, za lepší cenu.

  2. Ladislav z Pardubic

    Dobrý den Jene,
    děkuji za článek. MK2 není asi žádný převratný upgrade stávajícího modelu. Spíš jsem prohlížel dost snímků pořízených právě M50 a mám z toho takový pocit, že origo EF-M objektivy nejsou nejsou zrovna přesvědčivé svými výkony. Ale je to můj subjektivní názor, se kterým se nemusí čtenářstvo ztotožnit. Zrovna tak si nemyslím, že M50 nebo MK2 jsou nepoužitelné foťáky.
    Hezký víkend a dobré světlo.
    Ladislav z Pardubic

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*