Novinka: Canon EOS 250D – pokračovatel oblíbené řady

Canon 250D je pokračovatelem jedné z nejprodávanějších řad fotoaparátů na světě  – předchůdci s čísly 100 a 200 dlouhodobě patří k nejrozumnějším možnostem pro ty, kteří chtějí něco šikovného, malého, za rozumné peníze a bez dramaticky “ořezaných” technických parametrů.

Zatím jen text tiskové zprávy, brzy foťák vyzkouším…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nejde o redakční materiál a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí.

Malé rozměry a bohatá funkční výbava – na trh přichází nejlehčí digitální zrcadlovka s otočným displejem Canon EOS 250D

PRAHA, 10. dubna 2019 – Společnost Canon uvádí na trh nový digitální fotoaparát Canon EOS 250D, nejlehčí zrcadlovku na světě s výklopným a otočným displejem. Rodině, které nevyhovuje kvalita a možnosti fotografování mobilními telefony nebo není spokojená se svým stávajícím fotografickým vybavením, nabízí malý, lehký a špičkovými technologiemi vybavený EOS 250D snadný vstup do světa přístrojů s výměnnými objektivy.

Canon 250D
Canon 250D na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Přístroj EOS 250D je nástupcem oblíbeného modelu EOS 200D. Disponuje intuitivním ovládáním pro každého, velkým snímačem CMOS formátu APS-C o rozlišení 24,1 milionu bodů s technologii dual-pixel, podporou videa v rozlišení 4K, velmi rychlým a citlivým automatickým ostřením a vynikajícími možnostmi propojení s chytrými zařízeními. Nejnovější procesor společnosti Canon DIGIC 8 zajišťuje řadu funkcí, jako je záznam videa ve 4K, časosběrné video 4K nebo extrakce jednotlivých snímků ze 4K videa.

Reklama na mě

Díky jednoduchému ovládání a lehkému kompaktnímu tělu nabízí EOS 250D všem členům rodiny možnost užít si dokumentování životních událostí – kdykoli a kdekoli. Uživatelské prostředí, které fotografa od okamžiku zapnutí navádí pomocí rad a tipů, maximálně usnadňuje ovládání a zajišťuje, aby skutečně každý mohl využít všechny možnosti přístroje. S fotoaparátem Canon EOS 250D může každý také snadno zachytávat svět kolem sebe různými kreativními způsoby. Funkce Creative Assist nabízí sadu efektů, filtrů a nástrojů pro úpravu barev, které lze na snímek aplikovat při komponování záběru i po vyfotografování.

Obrazový procesor Canon DIGIC 8 zlepšuje přesnost ostření v živém náhledu a ostření na oči. Podporuje funkce jako automatická optimalizace osvětlení scény, digitální korekce optických vad objektivů nebo priorita jasů, díky nimž je možné pořizovat ostré snímky ve vysokém rozlišení, které lze sdílet bez dalších úprav přímo z fotoaparátu. Snímač s rozlišením 24,1 poskytuje dobré výsledky i za zhoršených světelných podmínek a umožňuje dosáhnout nízké hloubky ostrosti s nádherným bokehem na vzácných rodinných portrétech. Díky špičkovým technologiím a jednoduchosti obsluhy je fotoaparát EOS 250D dokonalou digitální zrcadlovkou pro ty, kdo chtějí precizně zvěčňovat vzácné rodinné okamžiky a uchovávat je pro budoucí generace.

EOS 250D je fotoaparát pro každou příležitost. Jeho intuitivní výklopný a otočný dotykový displej umožňuje pohodlně fotografovat z nejrůznějších úhlů – pořizování rodinných autoportrétů bude zábava a natáčení videoblogů hračka. Technologie automatického ostření Dual Pixel CMOS AF vyvinutá společností Canon zajistí dokonale ostré snímky vašich rodinných příslušníků a přátel při fotografování a natáčení videa s náhledem na dotykové obrazovce. EOS 250D nabízí tradiční způsob fotografování s optickým hledáčkem a citlivým devítibodovým automatickým ostřením. Díky tomu fotograf při komponování záběru vidí scénu stejně dobře jako prostým okem.

Jakmile jsou fotografie a videa připravená ke sdílení, EOS 250D se jednoduše bezdrátově spojí s chytrým zařízením přes Bluetooth® nebo Wi-Fi prostřednictvím bezplatné aplikace Canon Camera Connect pro systémy iOS a Android. Pomocí aplikace lze snímky a videa stáhnout do mobilního zařízení, prohlížet a publikovat na sociálních sítích nebo sdílet s přáteli a rodinou.

Aplikace Canon Camera Connect pro chytrá zařízení navíc slouží jako dálková spoušť ideální pro pořizování rodinných a jiných skupinových fotografií nebo autoportrétů s volnýma rukama. Fotografie lze okamžitě zaslat do připojeného chytrého zařízení pomocí funkce automatického přenosu snímků a mít jistotu, že je jedinečná vzpomínka bezpečně zazálohovaná.

EOS 250D bude v nabídce ve třech elegantních provedeních: černé, bílé a stříbrné. Je součástí ekosystému Canon EOS, který zahrnuje přes 80 objektivů světové třídy, blesků a dalších doplňků, z nichž si každý může vybrat a postupně budovat optimální sestavu podle svých potřeb.

Funkce s průvodcem a kreativní nástroje fotoaparátu EOS 250D spolu se špičkovými technologiemi Canon pomáhají poutavě vyprávět rodinné příběhy a zaznamenávat nádherné vzpomínky prostým stiskem spouště.

Fotoaparát Canon EOS 250D je možné předobjednávat v online obchodu společnosti Canon nebo jej po 25. dubnu 2019 zakoupit v různých setech těl a objektivů u oficiálních prodejců značky Canon. Tělo fotoparátu by mělo stát 14 490 Kč, v setu s objektivem EF-S 18-55 mm 16 290 Kč.

Canon EOS 250D / klíčové vlastnosti:

Snímač APS-C 24,1 megapixelů a procesor DIGIC 8
– Pro špičkovou obrazovou kvalitu i za zhoršených světelných podmínek
Optický hledáček
– Uvidíte věci takové, jaké ve skutečnosti jsou – jasně, zřetelně a v reálném čase a kontrastu
Video 4K
– Neuvěřitelné rozlišení
Automatické ostření pomocí technologie Dual Pixel CMOS
– V režimu živého náhledu je ostření u statických snímků rychlé a u videa plynulé
Otočný a výklopný dotykový displej
– Fotografujte z libovolného úhlu a ovládejte aparát známými gesty na dotykové obrazovce
Návodné uživatelské rozhraní pomáhá zvládnout ovládání
– Uživatelsky přívětivé rozhraní s nápovědou vám pomůže naučit se pořizovat snímky podle vašich představ
Bluetooth®*** a Wi-Fi
– Neustálé spojení mezi fotoaparátem a chytrým zařízením umožňuje snadné, automatické sdílení
Kreativní asistent
– Zkuste nový vzhled a vylepšení obrazu

6 komentářů

 1. David Prokop

  Dobrý no, tak u nás jakožto v České Republice objednat oficiálně nejde.
  Budeme si muset počkat než to dodají do našich slavných obchodů.
  Skvělé.

  • Tomas Hruby

   Nepřestává mě fascinovat, kolik lidí se neobtěžuje se čtením, zato se psaním nijak neváhají 🙁
   250D byl 10.4. teprvě ohlášen (celosvětově), v prodeji má být ke konci dubna – v článku to jasně je.
   Ke koupi není zatím nikde ve světě, tak maximálně nabízejí obchody předobjednávku (ostatně u nás třeba Alza toto umožňuje také)… Ale hlavně že si bylo možné zanadávat na poměry u nás, že?

   • David Prokop

    Tady jde hlavně o to, že na hlavních stránkách Canonu, lze předobjednat v desítkách zemí, kdežto ČR jako taková tam není, i když Canon češtinu podporuje.
    A ano můžu to předobjednat na Alze, ale tam to bude dražší než na ofiko stránkách.

    • Tomáš Hrubý

     To s cenou ale přece není pravda. U Canonu se na oficiálních stránkách operuje s listprice, který je naopak prakticky vždy vyšší, než je pak reálná cena u prodejců (po uvedení je logicky rozdíl malý, ale postupem času roste). Jsou výjimky, zrovna teď u 250D tam mají na canoneos.com nějaký bonus, který vede k rozumné ceně i tam, ale tam je cena bez DPH/VAT pro USA, po přičtení DPH jste dokonce nad cenou, kterou avizuje třeba právě Alza.

     Mimochodem doplňuji článek o aktuální informace pro ČR – vypadá to, že v článku uvedených 16290 bude stát verze s horším 18-55III, ale cena varianty s 18-55IS STM je slušná – skoro rovných 17 tisíc. Pokud se toto potvrdí, tak není moc o čem diskutovat a varianta s IS STM bude lepší volbou, rozdíl je minimální.

     • David Prokop

      Ok, tak pokud to bude, tak jak říkáte, ok.
      Spíš mě zaráží ta cena, vyšplhá se do těch 17 tisíc s objektivem, přijde mi to málo.

 2. Tomas Hruby

  Ale jo, docela sympatický upgrade. V podstatě 200D s podporou 4K a DIGIC8, což není úplně marné. Pokud bude avizovaná cena setu s 18-55 míněna s 18-55 IS STM, tak by to mohlo mít velmi slušný úspěch. To by byla v podstatě stejná cena, jako má 200D se slevami po nějaké době prodeje, což by bylo velmi dobré. Jen se malinko bojím, aby to nebylo s obyčejným 18-55 🙁

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*