Canon PowerShot G7 X Mark III – další z legendární řady

Canon PowerShot G7 X Mark III bude třetím z oblíbené řady kapesních kompaktů s jednopalcovým čipem a velmi solidními výkony, nyní i s 4K videem. Novinka se na českém trhu začne prodávat za cenu kolem 20 000 Kč.

Novinku  brzy vyzkouším, zatím jen text tiskové zprávy…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon – nejde o redakční text a čtenář nechť ji čte na vlastní nebezpečí.

Canon PowerShot G7 X Mark III

Canon PowerShot G7 X Mark III se 4,2x zoomovým objektivem f/1,8-2,8 a mikrofonním vstupem 3,5 mm je zaměřený především na tvůrce obsahu a video bloggery, kterým nabízí špičkovou kvalitu obrazu a čistý zvuk.

Canon G7 X mark iii
Canon G7 X mark iii na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Vysoká obrazová kvalita v kompaktním těle

Canon PowerShot G7 X Mark III s hmotností 304 gramů využívají výkonný obrazový procesor Canon DIGIC 8, který zajišťuje obrazovou kvalitu, jaká nemá v kategorii kapesních fotoaparátů konkurenci. Je vybaven vrstveným snímačem typu 1.0 o rozlišení 20,1 milionu bodů, který je zárukou dokonale prokresleného obrazu s vynikajícím podáním barev u statických snímků i videa v rozlišení 4K.

Nejnovější přírůstky do rodiny fotoaparátů Canon G nabízí široký dynamický rozsah díky záznamu ve formátu CR3 RAW, který plně podporuje software Canon Digital Photo Professional (DPP) i softwarové nástroje jiných výrobců. Uživatel tak získává širší možnosti při zpracování svých fotografií.

Model PowerShot G7 X Mark III nabízí 4,2x zoom se světelností f/1,8-2,8, který umožňuje vloggerům natáčet videa ve vysokém rozlišení v různých prostředích za jakýchkoli světelných podmínek. Vysoká světelnost objektivu umožňuje dosáhnout malé hloubky ostrosti a fotografovat předměty s dokonale prokreslenými detaily a zároveň s příjemným bokehem jako u profesionálních snímků.

Automatické režimy a manuální ovládání podporují kreativní vyjádření

Pokročilým fotoamatérům i vloggerům nabízí PowerShot G7 X Mark III automatický a manuální režim pro úplnou kontrolu nad tvůrčím vyjádřením. Ovládání je inspirované špičkovými fotoaparáty Canon EOS a přejde do krve hned v prvním okamžiku. Kontrola nad přístrojem a možnosti personalizace odpovídající zrcadlovkám umožňují uživatelům průběžně zdokonalovat své technické schopnosti.

Video bloggeři u přístroje PowerShot G7 X Mark III uvítají ovládání pomocí dotykového displeje, díky němuž mohou snáze komponovat záběr a spolehlivě ostřit přímo na sebe.

PowerShot G7 X Mark III jsou vybavené vysoce přesným systémem automatického ostření. Užitečná je i funkce AF+MF, která umožňuje jemně doostřit i po automatickém zaostření. Vestavěný ND filtr slibuje působivé snímky s živými barvami i při fotografování za jasného světla.

Aby nikdy neunikl zajímavý moment, oba přístroje disponují rychlým automatickým ostřením a mimořádně rychlým sériovým snímáním 20 sn./s v průběžném režimu. Umožňuje též sériové snímání rychlostí 30 sn./s se záznamem do formátu RAW zachytit tak i skutečně prchavé momenty.

4K video uchová kvalitu i do budoucna

Uživatelé mohou i za chůze v terénu nebo za jízdy natáčet stabilní, neroztřesená videa díky vestavěné digitální stabilizaci obrazu. Funkce HDR u videa minimalizuje ztrátu detailů a zlepšuje dynamický rozsah. Díky tomu mohou uživatelé pořizovat přirozeně působící nahrávky. Nové kompaktní přístroje s podporou videa v rozlišení 4K poskytují kvalitu videonahrávek i statických snímků dostatečnou i pro budoucí využití a umožňují video bloggerům a fotografům dále zdokonalovat své filmařské schopnosti.

Snímková frekvence až 120 sn./s v režimu Full HD umožňuje točit zcela plynulé zpomalené záběry ideální jako doplňující video materiál (tzv. B-roll). Možný je i záznam ve vertikální orientaci určený speciálně pro sociální média. Pro záznam videa je u PowerShot G7 X Mark III k dispozici automatické nastavení, které zajišťuje vyváženou expozici a vysokou obrazovou kvalitu – ideální pro ty, kdo teprve rozvíjí své schopnosti a vypracovávají svůj vlastní styl. Zkušenější uživatelé mohou ovládat expoziční čas, clonu a citlivost ručně a zdokonalovat svoji technickou zdatnost.

Neustálé připojení

Bezdrátové připojení přes Wi-Fi a Bluetooth®uživatelům umožňuje zachycovat spontánní momenty a okamžitě je posílat do počítače či telefonu nebo je publikovat na sociálních sítích. Funkce živého přenosu u modelu PowerShot G7 X Mark III umožňuje vloggerům sdílet obsah se svými fanoušky na sociálních sítích v reálném čase. Při připojení ke kompatibilnímu chytrému zařízení dokáže PowerShot G7 X Mark III automaticky získávat údaje o poloze z GPS, což zjednodušuje proces označování pořízených záběrů na sociálních sítích. Čistý výstup ve formátu HDMI slouží ke streamování nahrávek nebo jejich záznamu na externí zařízení pro zjednodušení následného zpracování.

Canon PowerShot G7 X Mark III bude k dispozici za 20 290 korun.

Klíčové funkce a vlastnosti Canon PowerShot G7 X Mark III:

  • nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0 DIGIC 8
  • video 4K (bez ořezu)
  • video Full HD 120 sn./s 20 sn./s v režimu průběžného snímání a 30 sn./s v režimu
  • RAW Burst
  • připojení Wi-Fi a Bluetooth®
  • rozměry a hmotnost do kapsy u bundy
  • nový objektiv f/1,8-2,8 s 4,2x zoomem
  • živý přenos videa
  • mikrofonní vstup

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*